Reklama

Niedziela Świdnicka

W Bielawie upamiętnili dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

W dniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, w bielawskiej wspólnocie pw. Wniebowzięcia NMP, poświęcono niedawno wzniesione popiersie ku czci błogosławionego.

[ TEMATY ]

Bielawa

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

ks. Stanisław Chomiak

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Daniel Marcinkiewicz

Moment poświęcenia przez prał. Chomiaka popiersia kard. Stefana Wyszyńskiego

Moment poświęcenia przez prał. Chomiaka popiersia kard. Stefana Wyszyńskiego

Uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii w miejscowym kościele. - Stojąc wobec bł. Stefana kard. Wyszyńskiego musimy sobie zdać sprawę z faktu, że i on chce tego, co Chrystus, chce przede wszystkim naszego uzdrowienia duchowego, wyzwolenia z grzechu i śmierci, chce naszego zbawienia – mówił 12 września proboszcz, ks. prał. Stanisław Chomiak.

Nawiązując do osoby kard. Wyszyńskiego celebrans ukazał postawy, jakie współczesny człowiek zatracił, a które są bardzo potrzebne do godnego i dobrego funkcjonowania w codziennym obowiązkach. – Postawa pokory i jedności uczy nas, jaką drogą zmierzać do Boga, który kierunek wybrać, aby wygrać życie tu na ziemi oraz w wieczności – mówił celebrans.

W dalszej części ksiądz ks. prał. Chomiak podkreślał, że jedność, zgoda, przebaczenie są priorytetami do przezwyciężania zła i szukania kompromisów w relacjach międzyludzkich. – Trzeba uczyć się od nowego błogosławionego chęci pojednania oraz zgody, to prowadzi do duchowego sukcesu – mówił proboszcz.

ks. Daniel Marcinkiewicz

Uroczystość poświęcenia popiersia kard. Wyszyńskiego

Uroczystość poświęcenia popiersia kard. Wyszyńskiego

Reklama

Po Mszy św. uformował się wspólny orszak, który przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przeszedł pod pomnik kard. Wyszyńskiego, gdzie dokonano uroczystego poświęcenia popiersia Prymasa, które stanęło na przykościelnym skwerze dzięki zaangażowaniu wielu parafian i przede wszystkim ks. kan. Daniela Marcinkiewicza (o czym pisaliśmy w artykule: W Bielawie wzniesiono popiersie kard. Stefana Wyszyńskiego)

ks. Daniel Marcinkiewicz

Uroczystość uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Bielawy

Uroczystość uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Bielawy

Na koniec za pomoc w realizacji pomnika kard. Wyszyńskiego ks. prał. Stanisław Chomiak podziękował: Parafialnemu Zespołowi Caritas w Bielawie – fundatorowi postumentu, Wojciechowi Sieroniowi, Stanisławowi Dymarczykowi, Ryszardowi Placie, Robertowi Glądale, Edwardowi Kustrze, Wiesławowi Źródlakowi, Markowi Obaczowi, Zdzisławowi Koperskiemu oraz firmie Bet – Bud Betoniarnia Romana Strzeleckiego.

ks. Daniel Marcinkiewicz

Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas

Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas
2021-09-12 22:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ostatnie pożegnanie ks. kan. Henryka Pragi, proboszcza z Bielawy

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Henryk Praga

ks. Mirosław Benedyk

Trumna z ciałem zmarłego kapłana została przewieziona do Czyżowa Szlacheckiego, gdzie spoczęła w rodzinnym grobowcu

Trumna z ciałem zmarłego kapłana została przewieziona do Czyżowa Szlacheckiego, gdzie spoczęła w rodzinnym grobowcu

To miał być pełen radości kapłański Wielki Czwartek. 1 kwietnia br. rozpoczynając w katedrze świdnickiej Mszę św. Krzyżma bp Marek Mendyk poinformował o śmierci ks. kan. Henryka Pragi, wieloletniego proboszcza par. Ducha Św. w Bielawie.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

MSZ: Polska jest wstrząśnięta atakiem terrorystycznym w Jerozolimie

2023-01-28 13:15

[ TEMATY ]

Jerozolima

PAP/EPA/ATEF SAFADI

Polska jest wstrząśnięta atakiem terrorystycznym w Jerozolimie; stanowczo sprzeciwiamy się aktom terroryzmu we wszystkich jego formach - podkreśliło w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W piątek uzbrojony mężczyzna zabił siedem osób i postrzelił kilka kolejnych przed synagogą w północnej części Jerozolimy Wschodniej. Napastnik został zastrzelony przez policję.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję