Reklama

Matko Boża Wniebowzięta

Niedziela Ogólnopolska 33/2003

Nicolas Poussin, "Wniebowzięcie Matki Bożej"

Nicolas Poussin, Wniebowzięcie Matki Bożej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Naucz nas
Matko Boża Wniebowzięta
słuchać szeptu traw
szelestu liści
dźwięku ciszy
podziwiać złoto gwiazd
i dar kłosów życiodajnej pszenicy
śpiew skowronka
ćwierkanie wróbla
stukanie w korę dzięcioła
bicie serca
które Bogu ofiaruje
hymn dziękczynienia
wśród motyli co ze stokrotkami
modlą się na łące
o ludzkie serce dla człowieka

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat Dykasterii Nauki Wiary ws. Bractwa św. Piusa X

2026-02-12 13:46

[ TEMATY ]

Dykasteria Nauki Wiary

Bractwo św.Piusa X

Włodzimierz Rędzioch

W Watykanie odbyło się spotkanie prefekta Dykasterii Nauki Wiary z przełożonym Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. Kard. Fernández zaproponował Bractwu podjęcie dialogu teologicznego, którego celem byłoby ustalenie minimalnych wymogów dla pełnej komunii z Kościołem katolickim. Warunkiem wstępnym jest jednak zawieszenie decyzji o udzieleniu przez Bractwo święceń biskupich.

Jak informuje oficjalny komunikat, spotkanie odbyło się w Dykasterii Nauki Wiary za zgodą Ojca Świętego. Trzeba przypomnieć, że bezpośrednią przyczyną zaproszenia ks. Davide Pagliaraniego na rozmowy do Watykanu była decyzja Bractwa o udzieleniu święceń biskupich bez mandatu Ojca Świętego. Zaplanowane są one na lipiec tego roku.
CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący episkopatów: Europa musi odnaleźć swoją duszę

2026-02-13 10:37

BP KEP

Przewodniczący europejskich episkopatów

Przewodniczący europejskich episkopatów

Europa powinna „odnaleźć swoją duszę”, czyli wrócić do źródeł, które ukształtowały jej tożsamość - zwłaszcza do dziedzictwa chrześcijańskiego, które współtworzyło humanistyczny, solidarny i otwarty model cywilizacji - czytamy we wspólnym apelu przewodniczących episkopatów Francji, Włoch, Niemiec i Polski.

„Pięknym jest stać się pielgrzymami nadziei. Pięknym jest też pozostać nimi razem!”. Takie zaproszenie papież Leon XIV skierował do wszystkich naszych Kościołów na zakończenie Jubileuszu Nadziei, aby „nadchodzący czas był świtem nadziei”.
CZYTAJ DALEJ

Sekretarz generalny COMECE: Leon XIV może wkrótce odwiedzić Parlament Europejski

2026-02-13 16:34

[ TEMATY ]

COMECE

parlament europejski

Papież Leon XIV

premier.gov.pl

„Jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce papież odwiedzi Parlament Europejski” - ujawnił ks. Manuel Barrios Prieto, sekretarz generalny Komisji Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE). W wywiadzie dla portalu „Religión Confidencial” hiszpański duchowny wyjaśnił, że Leon XIV z bliska śledzi prace Unii Europejskiej i COMECE.

Zdaniem ks. Barrosa UE przeżywa obecnie „czas kryzysu”, ale może on stać się „okazją do wzrostu”. W tym kontekście bardzo cenne byłoby otrzymanie wskazówek od Ojca Świętego, taka jak były nimi słowa papieża Franciszka w Parlamencie Europejskim w 2014 roku i na spotkaniu Re-thinking Europe [Przemyśleć Europę - KAI], zorganizowanym przez COMECE wraz z Sekretariatem Stanu [Stolicy Apostolskiej] w 2017 roku” - powiedział sekretarz generalny COMECE.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję