Reklama

Nowości Biblioteki "Niedzieli"

"Ziemia za grosz"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

ziemia
zatęskniła za niebem
niebo
wyciągnęło ku niej
białe palce obłoków

o krok od pocałunku
najpiękniejsza chwila w miłości
trwa

Ten wiersz pochodzi ze zbioru ks. Tomasza Opalińskiego pt. Ziemia za grosz, wydanego nakładem Biblioteki "Niedzieli".
Znowu książka i znowu poezja: Co nowego można powiedzieć o rzeczywistości, o świecie? Refleksje Autora związane są z różnymi miejscami: Alpami, Florencją, Asyżem, Ziemią Świętą. Podmiot liryczny dzieli się z Czytelnikiem swoją wrażliwością, szczęściem i doskonałym poczuciem harmonii, które dostrzega między niebem a ziemią.
Twoje wymagania estetyczne, Drogi Czytelniku, zostaną w pełni zaspokojone dzięki barwnym, pełnym uroku fotografiom, stanowiącym tło dla rozważań mówiącego. Szeroka gama poruszanych problemów pomoże spojrzeć na otaczający nas świat inaczej. Będzie to jednak możliwe, gdy sięgniemy po tę książkę i - oczywiście - jeżeli mamy odwagę zmieniać świat...

Książkę można zamówić pod adresem:
Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa
tel. (0-34) 365-19-17 wew. 228
http://ksiegarnia.niedziela.pl
e-mail: redakcja@niedziela.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Ignacy z Loyoli (1491-1556)

[ TEMATY ]

św. Ignacy Loyola

Adobe Stock

Św. Ignacy Loyola

Św. Ignacy Loyola
Duszo Chrystusowa, uświęć mnie. Ciało Chrystusowe, zbaw mnie. Krwi Chrystusowa, napój mnie. Wodo z boku Chrystusowego, obmyj mnie. Męko Chrystusowa, wzmocnij mnie. (Fragment modlitwy św. Ignacego Loyoli)
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Sprawiedliwości: kościelna Komisja ds. nadużyć seksualnych wobec osób nieletnich niezgodna z prawem

2026-07-31 12:14

[ TEMATY ]

komisja ds. nadużyć seksualnych

Adobe.Stock.pl

W postępowaniu o nadanie publicznej osobowości prawnej Komisji niezależnych ekspertów do zbadania zjawiska wykorzystywania seksualnego osób małoletnich w Kościele katolickim w Polsce, Ministerstwo Sprawiedliwości wydało opinię podnoszącą niezgodność zgłoszonego projektu statutu Komisji z prawem polskim, głównie w zakresie kodeksu postępowania karnego, i europejskim, w zakresie ochrony danych osobowych i uprawnień „w czynieniu ustaleń w zakresie życia intymnego”.

Na 404 zgromadzeniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 10-12 marca 2026 w Warszawie ustanowiono Komisję niezależnych ekspertów do zbadania zjawiska wykorzystywania seksualnego osób małoletnich w Kościele katolickim w Polsce. Postanowiono wówczas także o nadaniu tej komisji publicznej osobowości prawnej na prawie świeckim.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję