Tegoroczna pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się 2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył bp Paweł Socha, zaś homilię wygłosił jej przewodnik ks. Paweł Mydłowski.
- Każda pielgrzymka ma znaczenie znaku i zapowiedzi pielgrzymowania do Domu Ojca. Idziemy do Matki Bożej, to Ona nas prowadzi do Chrystusa. Nigdy nie wskazuje na siebie, w całej swej pokorze, zawsze wskazuje na Jezusa Chrystusa. I w czasie pielgrzymki będą formy modlitwy różańcowej i różne inne formy modlitwy, ale zawsze pamiętajcie, że centrum każdego dnia to jest Chrystus Eucharystyczny - mówił do pielgrzymów bp Paweł Socha, który na koniec Mszy św. udzielił im pasterskiego błogosławieństwa.
Pasterz nawiązał do wieloletniej, bogatej historii Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników na Jasną Górę, wspominając jej pierwszego organizatora ks. prał. Eugeniusza Jankiewicza, śp. ks. Tadeusza Dobruckiego, a także jej wieloletniego ojca duchownego śp. ks. prał. Zygmunta Lisieckiego, który w tym roku odszedł do Domu Ojca.
Wiadomo już, że decyzją bp. Tadeusza Lityńskiego nowym ojcem duchownym pielgrzymki został ks. Piotr Gniewaszewski, a zastępcą jej przewodnika ks. Pawła Mydłowskiego - ks. Wojciech Żabiński.
Tegoroczna pielgrzymka ze względu na obostrzenia sanitarne została podzielona na kilka etapów. 2 lipca grupa ok. 40 pątników pielgrzymuje z Otynia do Lubięcina trasą liczącą ok. 25 km. 3 lipca odbędzie się drugi etap pielgrzymki. Tego dnia pielgrzymi przemierzą trasę ze Sławy do Wschowy, liczącą ok. 20 km. Natomiast od 4 lipca pielgrzymka na kolejnych etapach przyjmie formę sztafety. Zakończenie zaplanowano na 12 lipca na Jasnej Górze.
Pomóż w rozwoju naszego portalu