Reklama

Kościół

Kościoły przygotowują się do zawierzenia Bliskiego Wschodu Świętej Rodzinie

Kościoły katolickie różnych obrządków obecne na Bliskim Wschodzie przygotowują się do Dnia Pokoju dla Wschodu. Odbędzie się on po raz pierwszy w niedzielę 27 czerwca z inicjatywy łacińskiego patriarchy Jerozolimy abp. Pierbattisty Pizzaballi. Tego dnia Bliski Wschód zostanie zawierzony Świętej Rodzinie z Nazaretu.

[ TEMATY ]

Święta Rodzina

kościoły

Bliski Wschód

www.pl.wikipedia.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

O godz. 10.00 zostaną odprawione przez patriarchów i biskupów Msze św. w tej intencji we wszystkich państwach objętych działaniami Rady Katolickich Patriarchów Bliskiego Wschodu. Specjalnego błogosławieństwa uczestnikom obchodów udzieli z Watykanu papież Franciszek.

Patriarcha Jerozolimy odprawi tę Mszę w bazylice Zwiastowania w Nazarecie. W jej trakcie pobłogosławi ikonę Świętej Rodziny, która rozpocznie pielgrzymkę po krajach Bliskiego Wschodu. Pierwszy jej etapem będzie Liban. Po peregrynacji ikona dotrze do Rzymu na zakończenie Roku św. Józefa 8 grudnia 2021 roku, po czym wróci do Ziemi Świętej. Ikona odwzorowuje wizerunek Świętej Rodziny znad ołtarza głównego w kościele św. Józefa w Nazarecie, stojącym w miejscu, gdzie – według tradycji – znajdował się dom męża Maryi.

W Iraku patriarcha chaldejski kard. Louis Sako odprawi Mszę i dokona aktu zawierzenia w katedrze św. Józefa w Bagdadzie. W Libanie patriarcha maronicki kard. Béchara Boutros Raï odprawi liturgię w swej letniej rezydencji w Dimanie. W Egipcie katolicki patriarcha koptyjski Ibrahim Isaac Sidrak włączy się w tę inicjatywę w czasie Mszy w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w kairskiej dzielnicy Heliopolis.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-06-25 20:00

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nawiedzenie obrazu Świętej Rodziny

Od maja do września br. w rejonie toruńskim Diecezji Toruńskiej miała odbyć się peregrynacja obrazu Świętej Rodziny, rozpoczynając trzyletnią jego wędrówkę od parafii do parafii po całej diecezji. We wspólnotach parafialnych miała być przeżywana pod hasłem: Dom rodzinny uświęcony Eucharystią jako parafialny dzień skupienia dla małżeństw i rodzin. Niestety rozwijająca się epidemia przerwała te plany i zmusiła do przeniesienia peregrynacji na przyszły rok kalendarzowy.

W tym trudnym czasie, szczególnie potrzebna jest modlitwa w intencji naszych rodzin, naszej Ojczyzny, o wygaszenie epidemii, zdrowie dla dotkniętych nią i wszystkich chorych oraz im posługujących. Dlatego obraz Świętej Rodziny będący wierną kopią obrazu z Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, nawiedzi w tym i przyszłym roku klasztory i domy zakonne żeńskie w naszej diecezji, by z tych miejsc zanoszona była przez siostry zakonne modlitwa w intencjach naszych rodzin – ich życia duchowego, jedności i wzrostu w miłości oraz o ochronę przed skutkami epidemii. Siostry zakonne u Świętej Rodziny upraszać będą także wygaszenie epidemii, zdrowie dla chorych oraz siły dla tych, którzy niosą im pomoc.
CZYTAJ DALEJ

Kalendarz Adwentowy: Gdy królestwo przychodzi bardzo blisko

2025-12-06 21:00

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

Karol Porwich/Niedziela

• Iz 11, 1-10 • Ps 72 • Rz 15, 4-9 • Mt 3, 1-12
CZYTAJ DALEJ

„Niedziele” zaczynają się niewinnie... Najnowszy film, który porusza od pierwszych kadrów

2025-12-08 14:13

[ TEMATY ]

film

Rafael

Materiał prasowy

Zwycięzca festiwalu w San Sebastián – laureat Złotej Muszli, FIPRESCI i SIGNIS – film „Niedziele” Alaudy Ruiz de Azúa porusza od pierwszych minut i już zdobył serca publiki w Hiszpanii. To historia, która pokazuje, że decyzje młodej dziewczyny potrafią wstrząsnąć całą rodziną, a jednocześnie odsłonić prawdy, których boją się zarówno wierzący, jak i sceptycy.

„Niedziele” zaczynają się niewinnie – od cichego niepokoju w domu, gdzie siedemnastoletnia Ainara dojrzewa do decyzji, która jej bliskim wydaje się niepojęta. Zamiast kariery i wygodnego życia wybiera klasztor Betanek. „Powołanie dojrzewa powoli, jest jak ciche wołanie Boga podczas snu Samuela” – zauważa redaktor naczelny magazynu „Któż jak Bóg” ks. Mateusz Szerszeń CSMA, podkreślając, że nawet lęk i wątpliwości nie są w stanie zatrzymać tego wewnętrznego wezwania. Dziewczyna nie ucieka od świata. Przeciwnie, chce zrozumieć swój sens, odnaleźć przestrzeń, w której wreszcie może usłyszeć siebie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję