– Te spotkania są okazją do pogłębienia relacji z Bogiem i życia Nim w codzienności. Szczególnie kierujemy je do studentów, małżonków i innych osób poszukujących głębszej relacji z Bogiem oraz sensu i ładu w swoim życiu. Tematy staramy się dostosować do ludzi wchodzących w dorosłość – informuje franciszkanin o. Arkadiusz Bąk OFMConv.
– Wiemy, że św. Maksymilian M. Kolbe, którego 80. rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzimy w tym roku, oddał swoje życie za ojca rodziny. Dlatego rozważając Słowo Boże, chcemy dostrzec wartość rodziny i podkreślać powołanie do małżeństwa, które współcześnie wymaga rehabilitacji – dodaje.
Będzie to też okazja do zawierzenia swojego życia Matce Bożej. Koszt z noclegami i wyżywieniem – 220 zł. Zgłoszenia do 20 czerwca: o. Arkadiusz Bąk, miharmeze@gmail.com, 608 191 158.
Gdzie są granice dialogu międzyreligijnego?
2023-02-08 07:06
"Niech Wasza mowa będzie; tak, tak, nie, nie", Tomasz Rowiński , ks. prof. Waldemar Chrostowski
[ TEMATY ]
dialog międzyreligijny
Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.
Księże profesorze, zacznijmy od kontrowersji. W Abu Zabi papież Franciszek podpisał Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia. Znalazło się tam zdanie brzmiące następująco: „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci i języków”. Czy Bóg rzeczywiście chce różnorodności religii? Czy nie zdziwiło księdza, że w tym dokumencie pojawiło się takie sformułowanie?
CZYTAJ DALEJ