Reklama

Powiedzieli...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poseł "Prawa i Sprawiedliwości" Ludwik Dorn: "(...) SLD realizuje swój plan. Represyjno-administracyjne struktury państwa zostały wprzęgnięte w działania, których celem jest utrwalenie pozycji SLD oraz marginalizacja opozycji" (Życie z 25 kwietnia).
Polityk SLD Danuta Waniek: "Ja np. stan wojenny przyjęłam z pewną ulgą - byłam wówczas wdową z dwojgiem dzieci i strasznie bałam się krwawych rozruchów" (Gazeta Wyborcza z 22 kwietnia) .
Honorowy przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich S. Bratkowski: "Nawet za PZPR byli w telewizji tacy ludzie, jak Józef Węgrzyn, którzy ją rozumieli. Dziś prezydencki podobno rząd niczego z niej nie rozumie i zastępuje dziennikarzy aparatczykami" ( Życie z 22 kwietnia).
Publicystka Polityki Janina Paradowska: "Za co należy przede wszystkim chwalić rząd Leszka Millera? Za konsekwentny brak realizacji obietnic wyborczych. Taka opinia zwyciężyła w miniankiecie, którą przeprowadziłam wśród polityków, działaczy gospodarczych, analityków ekonomicznych" (Polityka z 27 kwietnia).
Publicysta Wprost Michał Zieliński: "Za pensje zbędnych urzędników można zbudować w ciągu roku 830 kilometrów autostrad" ( Wprost z 14 kwietnia).
Prezes Rządowego Centrum Studiów Strategicznych - prof. Mirosław Pietrewiczo Radzie Polityki Pieniężnej, kierowanej przez Leszka Balcerowicza: "Polityka ta zaowocowała w gospodarce silnie negatywnymi trendami: zahamowaniem wzrostu, szybkim przyrostem bezrobocia, pogorszeniem sytuacji finansowej przedsiębiorstw i (...) zmniejszeniem eksportu" (Trybuna z 24 kwietnia).
Austriacki politolog i publicysta prof. Paul Lendvai: " Właśnie napisałem tekst o załganiu polityki wschodniej UE i otrzeźwieniu polityki zachodniej krajów przystępujących. Słynne hasło rozszerzenia UE i zarazem pogłębienia oznacza konkretnie walkę o władzę i pieniądze" ( Polityka z 27 kwietnia).
Rządowy pełnomocnik ds. informacji europejskiej Sławomir Wiatr, odrzucając projekt dyskusji o UE z unijnym "pełnomocnikiem społecznym" LPR Romanem Giertychem: "Jeśli pan Giertych potrzebuje konfrontacji ze mną, to niech sobie powiesi moje zdjęcie i konfrontuje się z nim" (Życie z 22 kwietnia).
Poseł LPR Roman Giertychw odpowiedzi na odmowę S. Wiatra: "Odmowa debaty jest zwyczajnym tchórzostwem" (Życie z 22 kwietnia).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odpust Porcjunkuli: łaska szczególna, na życzenie św. Franciszka, którą dziś można otrzymać

[ TEMATY ]

odpust porcjunkuli

Family News Service

Justyna Galant

Odpust Porcjunkuli jest szczególny: każdy może z niego skorzystać niezależnie miejsca zamieszkania. Kiedy 2 sierpnia 1216 roku św. Franciszek go ogłosił, był zupełnie nową formą odpustu. „Bracia moi – mówił Franciszek do zgromadzonych – Chcę was wszystkich wysłać do raju!”.

Porcjunkula to ulubiony kościół św. Franciszka, który wyremontował własnymi rękami. Otrzymał go od benedyktynów w symbolicznej dzierżawie i stał się miejscem narodzin i sercem wspólnoty franciszkańskiej. Dziś, gdy wchodzi się do jego wnętrza, na progu widnieje napis: „hic locus sanctus est” – to miejsce jest święte, ponieważ tutaj Bóg rozmawiał z Franciszkiem. Gdy podniesiemy wzrok, kolejny napis mówi „heac est porta vitae aeternae” – to jest brama życia wiecznego, zawsze otwarta, właśnie dzięki odpustowi Porcjunkuli, który wyprosił w modlitwie św. Franciszek.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Jana Marii Vianney’a

[ TEMATY ]

nowenna

św. Jan Maria Vianney

Adobe Stock

Święty Jan Maria Vianney

Święty Jan Maria Vianney

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Możesz zaśpiewać ze zespołem TGD. Ruszyły zapisy na warsztaty

2026-08-03 18:57

[ TEMATY ]

Świdnica

TGD

warsztaty muzyczne

Barbara Janas

Materiały organizatorów

Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

Młodzież i dorośli będą mogli rozwijać swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Piotra i Emilii Nazaruk, a następnie wystąpić razem z zespołem TGD podczas finałowego koncertu w świdnickiej katedrze.

Miłośnicy muzyki chrześcijańskiej spotkają się w Świdnicy w dniach 19–20 września. Warsztaty skierowane są zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych, które chcą rozwijać swoje umiejętności wokalne, doświadczyć radości wspólnego śpiewania i przez muzykę wyrazić wiarę.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję