Reklama

Niedziela Sandomierska

Święto Miłosierdzia

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia ks. bp Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył nabożeństwu do Bożego Miłosierdzia w Stalowej Woli.

Ks. Wojciech Kania

W kościele pw. Źródło Bożego Miłosierdzia w Stalowej Woli, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył nabożeństwu do Bożego Miłosierdzia. W modlitwie przed Najświętszym Sakramentem wzięli udział księża posługujący w parafii na czele z proboszczem ks. kan. Wacławem Gieńcem, siostry zakonne, liturgiczna służba ołtarza, schola młodzieżowa oraz przedstawiciele różnych parafii Stalowej Woli.

Reklama

Po odczytaniu fragmentu Dzienniczka św. Faustyny, Biskup Ordynariusz podkreślił, że Bóg jest miłosierny wobec wszystkich skruszonych w sercu, bez względu na ilość i ciężar popełnionych grzechów.

- Zapytasz: Dlaczego tak się dzieje? Bóg jest miłością i nie może zaprzeć się samego siebie. Wyrazem tego są także Jego przykazania. Pan Jezus nazywa grzech po imieniu, jednak nigdy nie skreśla człowieka, który go popełnił. Najwyższy czas odrzucić logikę: „Oko za oko, ząb za ząb”. Jeśli kochamy, jesteśmy już w niebie, gdy brakuje w nas miłości, staczamy się na samo dno piekła – mówił Biskup Ordynariusz. Dodał jednocześnie, że sytuacja związana z pandemią domaga się podjęcia nowych, odważnych inicjatyw charytatywnych, w pierwszej kolejności rozwoju wolontariatu.

Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia, biskup udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a następnie złożył życzenia świąteczne.

2021-04-11 19:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Józefie... wykonawco rzetelny Prawa Mojżeszowego

2021-05-12 21:30

[ TEMATY ]

św. Józef

Rok św. Józefa

Pixabay.com

Święty Józef jest dla nas przykładem rzetelnego wykonawcy przepisów Prawa Mojżeszowego. Zwłaszcza z opisów św. Łukasz możemy wywnioskować, że św. Józef zadał sobie wiele trudu, by Święta Rodzina nigdy nie uchybiła wypełnieniu żadnego z przepisów nakazanych przez Prawo Starego Testamentu.

Gdy minęły bowiem pierwsze dni Dzieciątka Jezus św. Józef zadbał o to, by ósmego dnia, zgodnie z przepisami Prawa Izraela, zostało Ono ofiarowane Panu przez obrzezanie – obrzęd upamiętniający przymierze Boga z Jego ludem. Józef nadaje wówczas także Jezusowi imię, zgodnie z tym co polecił mu anioł we śnie. Jednak obowiązki religijne związane z narodzinami Jezusa jeszcze się nie skończyły. Gdy minęło czterdzieści dni, Józef zabiera Maryję i Jezusa do Jerozolimy oddalonej kilka kilometrów od Betlejem, by tam przedstawić Dziecię w Świątyni. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Miał również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, tak zwaną ofiarę ubogich, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Gdy buciory zadudnią na twoim korytarzu…

2021-05-05 07:42

Niedziela Ogólnopolska 19/2021, str. 66

Red.

Myśleliśmy: tak musi być, chodzi o bezpieczeństwo.

Kiedy zamknęli nas w domach, myśleliśmy: tak musi być, chodzi o bezpieczeństwo. Kiedy nakazali nosić maski na twarzach, myśleliśmy: tak musi być, chodzi o bezpieczeństwo.

CZYTAJ DALEJ

Premier: w sobotę przedstawimy kontynuację programu "Rodzina 500 plus" (opis)

2021-05-13 16:45

[ TEMATY ]

rodzina

premier

500 plus

PAP

W ramach prezentowania Polskiego Nowego Ładu już w sobotę przedstawimy kontynuację programu „Rodzina 500 plus” - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Minister rodziny Marlena Maląg zapowiedziała, że w Nowym Ładzie rząd będzie chciał zaakcentować wsparcie dla młodych rodziców.

W czwartek premier wziął udział w otwarciu międzynarodowej konferencji V4+ "Coalition Pro Familia". W swoim wystąpieniu podkreślał rolę rodziny w życiu społecznym i przypominał o działaniach podejmowanych przez rząd na rzecz rodzin.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję