Reklama

Niedziela Sandomierska

Caritas z przedświąteczną pomocą potrzebującym

W okresie przedświątecznym Caritas Diecezji Sandomierskiej zorganizowała szeroką pomoc dla osób potrzebujących wsparcia.

2021-03-31 11:20

Ks. Grzegorz Słodkowski

Pod patronatem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, Caritas Diecezji Sandomierskiej przekazała produkty żywnościowe na stół wielkanocny dla placówek, które zajmują się całodobowo osobami potrzebującymi wsparcia. Około 500 kg żywności i artykułów chemicznych przekazano siedmiu placówkom z terenu naszej diecezji.

Świąteczne dary trafiły do: Schroniska dla Bezdomnych Kobiet w Rudniku nad Sanem, Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu, Towarzystwa Św. Brata Alberta w Stalowej Woli, Domu Opieki Św. Brata Alberta - „Nasze gospodarstwo” w Nowym Skoszynie, Domu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z usługami opiekuńczymi w Lipowej, Noclegowni przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu oraz do Wspólnoty „Chleb życia” prowadzonej przez s. Małgorzatę Chmielewską.

Reklama

- Święta Wielkanocne kojarzą się nam ze śniadaniem wielkanocnym, z czasem radości i pokoju. W tym ważnym dla nas czasie nie możemy zapominać o innych, zwłaszcza o chorych, cierpiących i potrzebujących. Chrystus zmartwychwstał dla innych, wyzwolił nas z grzechu, ale także z nędzy i upadku. Dzisiejszy gest jest znakiem miłości i solidarności z ubogimi - powiedział Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz.

Ks. Grzegorz Słodkowski

Ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej podkreślił, że przygotowane dary są oznaką duchowej łączności z potrzebującymi.

- Caritas Diecezji Sandomierskiej łączy się duchowo z placówkami, które prowadzą działalność dla osób samotnych i bezdomnych. Przygotowane przez nas paczki mają pomóc przygotować w tych domach śniadania wielkanocne. Produkty służące do bezpośredniego przygotowania stołu wielkanocnego, Caritas naszej Diecezji kupiła z własnych środków, natomiast artykuły o przedłużonym terminie ważności pochodzą z rezerw materiałowych – powiedział ks. Pitucha.

Każda z placówek otrzymała paczki zawierające: barszcz biały, ciasta wielkanocne, wędliny, jajka oraz środki higieniczne i środki czystości.

Ks. Grzegorz Słodkowski

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W niedzielę podczas ogłoszeń

2021-04-10 21:12

[ TEMATY ]

Święto Chrztu Polski

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

Archiwum Aspektów

ks. Tomasz Gierasimczyk

ks. Tomasz Gierasimczyk

Jak informuje ks. Tomasz Gierasimczyk, referent Wydziału Duszpasterskiego Kurii Zielonogórsko-Gorzowskiej, w najbliższą niedzielę, tj. 11 kwietnia w ogłoszeniach parafialnych pojawią się informacje o Święcie Chrztu Polski

W 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. „I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.” (Przemówienie prezydenta RP, Andrzeja Dudy, wygłoszone w 1050. rocznicę Chrztu Polski w Poznaniu, 15.04.2016).

CZYTAJ DALEJ

YouTube zablokował transmisję Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa

2021-04-10 10:03

Z wielkim żalem pragnę poinformować, że w Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia nasza Telewizja Wiekuistego Słowa EWTN Polska, została pozbawiona możliwości transmisji "na żywo" Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa oraz jakiejkolwiek innej transmisji na naszym kanale YouTube.

Od przeszło 2 i pół roku Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu na naszym kanale, cieszyła się ogromną popularnością o wymiarze globalnym, co wielokrotnie potwierdzały katolickie media na świecie i w Polsce. Pozbawienie nas możliwości transmisji LIVE w przeddzień Święta Bożego Miłosierdzia uznajemy za nieprzypadkowe oraz wyraz dyskryminacji wobec społeczności katolików na świecie, pragnących oddawać cześć Bogu Stwórcy według swoich tradycji i standardów.

CZYTAJ DALEJ

Między Wschodem a Zachodem #16 – Χριστός ανέστη!

2021-04-11 08:00

Ks. Krzysztof Hawro

Zmartwychwstały Pan ukazuje się Apostołom – kościół Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu

Zmartwychwstały Pan ukazuje się Apostołom – kościół Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu

Wciąż trwamy w radosnym czasie Zmartwychwstania Pańskiego, które jest najlepszym przykładem i dowodem Miłości Boga względem człowieka. Korzystając z okazji, że nasi wschodni bracia w wierze, prawosławni, będą w tym roku świętowali Paschę dopiero 2 maja, chciałbym przybliżyć Wam w niniejszym felietonie, jak Grecy obchodzą to najważniejsze święto dla chrześcijan wszystkich obrządków w kalendarzu liturgicznym.

Świętowanie zaczyna się już w Wielką Sobotę. W poprzednim felietonie napisałem, że ten dzień jest poświęcony zadumie i refleksji, i rzeczywiście tak jest. Jednakże już rano sprawowana jest liturgia nazywana również „Liturgią Pierwszego Zmartwychwstania”. Jest to zapowiedź tego, co ma się wydarzyć o północy, kiedy to wierni uroczyście będą radowali się zwycięstwem Chrystusa nad śmiercią i grzechem ludzkim. W trakcie liturgii śpiewany jest hymn: ἀνάστα, ὁ Θεός, κρίνων τὴν γῆν, ὅτι σὺ κατακληρονομήσεις ἐν πᾶσι τοῖς ἔθνεσι co oznacza mniej więcej: Powstań, zatem, Boże i wypełnij swój sprawiedliwy wyrok wobec ziemi, albowiem wszystkie narody są Twoją własnością.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję