Reklama

Niedziela Sandomierska

Maturzyści u Matki Bożej

W mijającym tygodniu, Diecezja Sandomierska modliła się w intencji tegorocznych maturzystów.

2021-03-27 18:50

Ks. Wojciech Kania

W Janowie Lubelskim, Tarnobrzegu Sandomierzu, Stalowej Woli i w Ostrowcu Świętokrzyskim, odprawione zostały w tej intencji Msze św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza, które koncelebrowali księża proboszczowie i katecheci. Uczestniczyli w nich młodzi przygotowujący się do matury i stojący przed decyzją odnośnie dalszej drogi życiowej.

Delegacja maturzystów wraz z diecezjalnymi duszpasterzami młodzieży ks. Janem Kanią oraz ks. Sylwesterem Gawłem uczestniczyła również we Mszy św. odprawionej 27 marca przez Biskupa Ordynariusza przed cudowną ikoną Matki Bożej na Jasnej Górze. Ze względów epidemicznych nie mogła się bowiem odbyć ich tradycyjna pielgrzymka do Częstochowy. Razem z naszymi maturzystami modliła się grupka ich rówieśników z archidiecezji wrocławskiej. Wielką gościnność okazali jak zawsze Ojcowie Paulini.

Reklama

Bp Nitkiewicz nawiązał w homilii do postawy Maryi, która patrząc na mękę i śmierć Syna nie popadła w rozpacz, ale przyjęła wolę Bożą, którą realizowała od początku w swoim życiu. Zwracając się do maturzystów, Biskup Sandomierski zachęcał, aby otworzyli swoje serca przed Maryją i polecali się Jej opiece.

- Złowrogie słowo „lockdown” oraz związane z nim ograniczenia nie mogą podciąć waszych skrzydeł. Nie mogą zabić w was radości życia, które nawet pośród największych trudności pozostaje piękne i bezcenne. Czasami może ono przypominać ponure zwały węgla ale przecież diamenty, są mówiąc w dużym skrócie, jego odmianą. Stojąca u stóp krzyża Matka Bolesna, oczami wiary widziała już dzień zmartwychwstania. Później towarzyszyła uczniom swojego Syna i czyni to po dzień dzisiejszy wobec nas – powiedział kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem, Przedstawicielka maturzystów odczytała akt zawierzenia Matce Bożej, prosząc o światło Ducha Świętego na czas egzaminów jak również wyboru drogi życiowej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

PRENUMERATA TYGODNIKA KATOLICKIEGO „NIEDZIELA”

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

W niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego

2021-04-09 10:19

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia

Boże Miłosierdzie

Beata Pieczykura/Niedziela

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to - obowiązujące w Kościele powszechnym od 2000 r. - ukazuje jedną a najważniejszych prawd chrześcijaństwa.

Zostało ustanowione przez Jana Pawła II w odwołaniu do objawień s. Faustyny Kowalskiej, na zawartą w nich prośbę samego Jezusa. Zabiegi o ustanowienie tego święta sięgają roku 1938 r., które po śmierci św. Faustyny podjął jej spowiednik ks. Michał Sopoćko.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: stańmy się świadkami miłosierdzia

2021-04-11 12:28

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/VaticanMedia

W homilii Franciszek odniósł się do czytanego w II Niedzielę Wielkanocną fragmentu Ewangelii (J 20,19-31), mówiącym o ukazaniu się Jezusa uczniom, w tym Tomaszowi. Zaznaczył, że uczniowie dostępują miłosierdzia, poprzez pokój, Ducha, oraz rany.

Dar pokoju sprawia, że uczniowie przechodzą od wyrzutów sumienia do misji. Pokój Jezusa pobudza do misji. Dla Boga bowiem nikt nie jest zły, nikt nie jest bezużyteczny, nikt nie jest wykluczony. Ponadto Jezus obdarza uczniów miłosierdziem, dając im Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów. Ojciec Święty podkreślił, że uczniowie mieli poczucie własnych win, a grzechu nie możemy wymazać o własnych siłach. „Tylko Bóg go usuwa, tylko On swoim miłosierdziem wyprowadza nas z najgłębszych nieszczęść. Tak jak owi uczniowie, musimy pozwolić, by nam przebaczono. Przebaczenie w Duchu Świętym jest wielkanocnym darem, by zmartwychwstać wewnętrznie. Prośmy o łaskę przyjęcia go, przyjęcia sakramentu przebaczenia” – powiedział papież. Dodał, że spowiedź jest sakramentem, który nas podnosi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję