Kamila Ciupińska, prezes krakowskiego KSM, podkreśla, że słowa te, wypowiedziane przez patrona tegorocznego wydarzenia, czyli kard. Stefana Wyszyńskiego, idealnie pasują do sportowych rywalizacji, które wiążą się nieustannie z pokonywaniem własnych ograniczeń. - Warunki do jazdy na stoku narciarskim w Kasinie Wielkiej były bardzo dobre, a chętnych do wzięcia udziału w darmowych zawodach nie zabrakło - relacjonuje.
W zimowych zawodach wzięło udział prawie 60 zawodników. Mogli się oni zmierzyć w różnych konkurencjach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów oraz zjazd na „byle czym”. W tym roku jednak ostatnia konkurencja została przeniesiona do internetu - każdy będzie mógł głosować na najlepsze pojazdy, których autorzy otrzymaj nagrody.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i obowiązek zachowania dystansu nie odbyły się gry i zabawy na śniegu dla rodzin. Na stoku była obecna natomiast maskotka - Spartakiadowicz, który miał dla zgromadzonych słodki poczęstunek z wartościowym cytatem Prymasa Tysiąclecia - opowiada Ciupińska.
Dzięki wsparciu patronów, gościnności gospodarzy stoku narciarskiego Kasina SKI w Kasinie Wielkiej oraz pracy ponad 20 wolontariuszy, 11. Spartakiada Zimowa odbyła się bez przeszkód, a uczestnicy mogli z odwagą pokonywać swoje ograniczenia i uzyskać bardzo dobre czasy przejazdów.
Reklama
- Zachowując wszystkie obowiązujące ograniczenia uczestnicy oraz ich rodziny mogli bezpiecznie czerpać radość z uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Ze stoku nikt nie wyjechał z pustymi rękoma, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody - podkreśla Ciupińska.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli abp Marek Jędraszewski - metropolita krakowski oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży gromadzi młodzież w wieku od 14 do 30 lat. Jego celem jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia. KSM zostało reaktywowane w 1990 r. W Polsce ruch wywodzi się z istniejących przed II wojną światową Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej.