Reklama

Niedziela Świdnicka

Niedziela słowa Bożego

Słowo, które ma moc!

Słowo Boże naprawdę może dać życie, rozjaśnić mroki naszego życia oraz nieść pociechę jakiej nigdzie indziej nie można znaleźć. O tym jakie skutki niesie życie słowem Bożym można było usłyszeć w Wałbrzychu.

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Niedziela Słowa Bożego

kolegiata w Wałbrzychu

ks. Radosław Mielczarek

par. Aniołów Stróżów - Wałbrzych

Nabożeństwo słowa Bożego poprowadził ks. Radosław Mielczarek

Nabożeństwo słowa Bożego poprowadził ks. Radosław Mielczarek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Parafia pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu aktywnie włączyła się w obchód Niedzieli słowa Bożego. 25 stycznia mieszkańcy Wałbrzycha mieli szansę uczestniczyć w nabożeństwie przygotowanym przez księdza wikariusza Radosława Mielczarka. Nabożeństwo rozpoczęło się uroczystym wniesieniem ewangeliarza, który następnie został złożony na specjalnym pulpicie na ołtarzu. Przewodniczący modlitewnemu spotkaniu zauważył, że słowo Boże to dialog pomiędzy Bogiem a każdym z ludzi.

Słowo, które daje życie

W trakcie nabożeństwa ks. Radosław zachęcał uczestników do modlitwy ufności, podkreślając, że słowo Boże jest żywe. Przekonywał swoich słuchaczy, że w słowie Bożym można odnaleźć sens oraz siłę do życia, rozeznać powołanie oraz odnaleźć pocieszenie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

par. Św. Aniołów Stróżów, Wałbrzych

Intronizacja Ewangeliarza

Intronizacja Ewangeliarza

- W tym słowie znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nasze serca pytania. W tym słowie odnajdziemy odpowiedzi, co robić dalej w życiu. W tej księdze życia znajdziemy słowa pocieszenia, kiedy nie wiemy co zrobić, kiedy przeżywamy jakieś kryzysy, trudności, kiedy nie idzie mi w szkole, w pracy. Tam są słowa nadziei, które nie jedno serce już podniosły. Tam są słowa dzięki, którym możemy swoje serce przybliżyć do Pana Boga. Wreszcie są tam słowa, które dają życie. Jest to księga, która ciągle owocuje – mówił ks. Mielczarek.

Człowiek stworzony na obraz Boga

Reklama

W dalszej części wałbrzyski wikariusz, wskazywał, że nasze ludzkie słowo też posiada moc, podkreślając, że każdy z nas swoim słowem może wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka lub sprawić mu ból. Kolejnym argumentem, że słowo ma moc było wskazanie jak dużą rolę w rodzinie odgrywają słowa, język, jakim komunikują się ze sobą poszczególni członkowie rodziny. - Łatwo można sobie wyobrazić jaka atmosfera panuje w rodzinie, w której jej członkowie wzajemnie wspierają siebie dobrym słowem, mówią sobie nawzajem, że się kochają, a jaką atmosferę można odczuć w rodzinie, w której dominuje krytyka, pogarda i niezrozumienie – tłumaczył.

par. Św. Aniołów Stróżów

Adoracja

Adoracja

Księga rekordów

Ksiądz Radosław zwrócił również uwagę, jak wiele ludzi sięgało i nadal sięga po słowo Boże. Porównywał tę liczbę do najpopularniejszych teledysków dostępnych w Internecie, które zdobyły kilkumiliardową liczbę wyświetleń. Uzasadnił, że biblię przez tysiące lat czytało lub słuchało z pewnością więcej ludzi, ponieważ w jakże wielu kościołach na całym świecie codziennie czyta się słowo Boże i jak wiele ludzi codziennie samemu czyta Biblię.

Od słowa do adoracji

Nabożeństwo zakończyła adoracja księgi słowa Bożego. W trakcie której odczytywane były fragmenty Ewangelii, po każdym z nich wygłaszane było krótkie rozważanie. Następnie zachowywana była chwila ciszy i po niej organista intonował pieśń.

Uroczysta intronizacja księgi Ewangelii, połączona z procesją, miała miejsce także również w parafii katedralnej. Tego dnia wierni usłyszeli słowa zachęty, aby umieć zostawić wszystko, kiedy mówi do nas Pan.

XPP

Intronizacja księgi słowa Bożego w świdnickiej katedrze

Intronizacja księgi słowa Bożego w świdnickiej katedrze
2021-01-28 21:57

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powrót do przeszłości – nieznane fotografie w Książu

Niedziela świdnicka 11/2017, str. 6

[ TEMATY ]

wystawa

Wałbrzych

Ryszard Wyszyński

Fragmenty wystawy

Fragmenty wystawy

Zapraszamy do Zamku Książ w Wałbrzychu na najnowszą wystawę fotograficzną pt. „Książ od kuchni”, która została uroczyście otwarta 13 lutego br.

Poznajemy na niej blisko 200 unikatowych zdjęć związanych tematycznie z Książem i rodziną Hochbergów von Pless – z pierwszego ćwierćwiecza XX wieku, które wykonał Louis Hardouin – zamkowy kucharz. Unikatowe fotografie ukazują nam rodzinę książęcą, zamkową służbę oraz własną rodzinę autora zdjęć – w różnych sytuacjach z codziennego życia w latach 1909-32. Są wśród nich zdjęcia robione na tle zamku, w jego wnętrzach, a także w szerokim otoczeniu tej budowli, w różnych porach roku. Wiele zdjęć odnosi się do czasów sprzed przebudowy zamku. Ekspozycja tych fotogramów jest pierwszym ich pokazem w Książu, co nastąpiło po blisko 100 latach.
CZYTAJ DALEJ

Rozpoczynamy nowennę w intencji pokoju i Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

2025-05-03 18:21

[ TEMATY ]

abp Tadeusz Wojda SAC

Episkopat Flickr

Potrzebujemy mocnej i autentycznej wiary, płynącej z zażyłości z Twoim Synem, opartej na Jego nauczaniu, a nie wiary ckliwej, emocjonalnej, czy też selektywnej według własnych potrzeb i przekonań. Potrzebujemy tej wiary, aby stać się pielgrzymami nadziei również dla innych – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w rozważaniu podczas Apelu Jasnogórskiego 2 maja br.

Episkopat News
CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka katechetów i katolickich wychowawców

2025-05-07 18:01

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Cudowna figura NMP Osobowickiej poddana została renowacji i tzw. datowaniu. Oszacowano, że pochodzi z początków XVII wieku

Cudowna figura NMP Osobowickiej poddana została renowacji i tzw. datowaniu. Oszacowano, że pochodzi z początków XVII wieku

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej zaprasza wszystkich nauczycieli religii, katechetów i katolickich wychowawców archidiecezji wrocławskiej wraz z bliskimi na pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Osobowickiej na Świętym Wzgórzu we Wrocławiu.

Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 17 maja br. Rozpoczęcie o godz. 9 w kościele jubileuszowym pw. św. Bonifacego przy placu Staszica we Wrocławiu. O godz. 11 planowana jest Msza św. w sanktuarium na Świętym Wzgórzu, o godz. 12 – agapa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję