Reklama

Z brewiarzem na co dzień

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tom III Liturgii Godzin lub wydanie skrócone - strony wydania skróconego podajemy w nawiasach kwadratowych [...]
5 września. Dwudziesta trzecia niedziela zwykła. Teksty w psałterzu na niedzielę III tygodnia - s. 748 [s. 949]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z niedzieli XXIII - s. 163. ANTYFONA do pieśni Zachariasza w JUTRZNI i pieśni Maryi w NIESZPORACH z roku A - s. 167 [s. 630 i 631].
6 września - poniedziałek. Dzień powszedni. Teksty w psałterzu z poniedziałku III tygodnia - s. 764 [s. 964]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z poniedziałku XXIII tygodnia - s. 167.
7 września - wtorek. Wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.Teksty w psałterzu z wtorku III tygodnia - s. 780 [s. 979]. W GODZINIE CZYTAŃ - I czytanie - s. 171, II czytanie - s. 1499. MODLITWA własna - s. 1136 [s. 1448]. Można nadto HYMN w GODZINIE CZYTAŃ oraz HYMN i wszystko po PSALMACH w JUTRZNI i NIESZPORACH wziąć z tekstów wspólnych o jednym męczenniku - s. 1493 [s. 1655].
8 września - środa. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Teksty własne - s. 1136 [s. 1448]. PSALMY w MODLITWIE W CIĄGU DNIA z psałterza ze środy III tygodnia - s. 804 [s. 1002].
9 września - czwartek. Dzień powszedni.Teksty w psałterzu z czwartku III tygodnia - s. 812 [s. 1010]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z czwartku XXIII tygodnia - s. 177.
Albo: wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.Wszystko jak wyżej w dzień powszedni, II czytanie w GODZINIE CZYTAŃ i MODLITWA z tekstów wspólnych o dziewicach - s. 1558 i 1564 [s. 1699]. Można też HYMN w GODZINIE CZYTAŃ oraz HYMN i wszystko po PSALMACH w JUTRZNI i NIESZPORACH wziąć z tekstow wspólnych o dziewicach - s. 1553 [s. 1694].
10 września - piątek. Dzień powszedni. Teksty w psałterzu z piątku III tygodnia - s. 829 [s. 1026]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z piątku XXIII tygodnia - s. 181.
11 września - sobota. Dzień powszedni.Teksty w psałterzu z soboty III tygodnia - s. 846 [s. 1042]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z soboty XXIII tygodnia - s. 184.
Albo: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę. Teksty własne - s. 1444 [s. 1618]. PSALMY z soboty III tygodnia - s. 847 [s. 1043]. W MODLITWIE W CIĄGU DNIA wszystko jak w psałterzu w sobotę III tygodnia - s. 853 [s. 1050]. I NIESZPORY z niedzieli XXIV zwykłej - s. 858 [s. 1053]. ANTYFONA do pieśni Maryi z roku A - s. 188 [s. 631].

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

1999-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy naprawdę wierzysz? Odstane nabożeństwo i odklepana modlitwa wszystkiego nie załatwią

2025-02-02 21:04

[ TEMATY ]

modlitwa

wiara

Adobe Stock

Tak łatwo w dzisiejszym świecie zatracić to co najważniejsze. Czasami błądzimy sami w sobie, zakładając co trochę maskę pozornej pobożności. Jak odróżnić ją od prawdziwej wiary? Jak zdjąć maskę fałszu, aby odkryć twarz prawdy?

Trudno jest mówić i  pisać o  wierze, bo naprawdę mamy jedynie własne oblicze wiary i  niewiary. Tylko my sami wiemy, jaka ona jest, czy to w ogóle jest wiara, czy jedynie maska pobożności. Trudno jest mówić o  własnej wierze w coraz bardziej zlaicyzowanym świecie.
CZYTAJ DALEJ

Błażejowe błogosławieństwo świecami

[ TEMATY ]

błogosławieństwo

Grażyna Kołek

Błogosławieństwo świecą św. Błażeja

Błogosławieństwo świecą św. Błażeja

Na pograniczu polsko-czesko-słowackim praktykowanym wciąż zwyczajem jest błogosławieństwo świecami w obchodzone 3 lutego wspomnienie liturgiczne św. Błażeja, biskupa i męczennika. Kapłan po Mszy św. przykłada do szyi dzieci i dorosłych dwie poświęcone, skrzyżowane świece i odmawia krótką modlitwę. Błogosławieństwo to, przyjęte w duchu wiary, ma ustrzec przed wszelkimi chorobami gardła.

Etnografka z Istebnej Małgorzata Kiereś zwraca uwagę, że zwyczaj związany z modlitwą za wstawiennictwem męczennika z Cezarei Kapadockiej musiał być praktykowany od dawna, bo wzmiankę o nim można znaleźć w słynnym „Kancjonale katolickim” ks. Antoniego Janusza, kapłana z Czechowic.
CZYTAJ DALEJ

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec ks. Michała O. i 5 osób

Prokurator Adamiak poinformował, że prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia wobec sześciu osób, m.in. księdza Michała O., w związku ze sprawą Fundacji Profeto - podała Polska Agencja Prasowa.

Przypomnijmy: Wśród osób z zarzutami jest Jan O., tata ks. Michała Olszewskiego.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję