Paweł Baj - burmistrz gminy podkreśla: nadużywanie alkoholu to taki temat, nad którym pracujemy przez cały rok. A podczas wakacji angażujemy w to całe rodzinny organizując pikniki, które mają za zadanie pokazać, że można bawić się bez alkoholu! Można - trzeba tylko chcieć - podkreśla Paweł Baj.
Te spotkania bez alkoholu odbywają się w każdą niedzielę sierpnia. Za każdym razem takie imprezy organizowane są w innej miejscowości gminy. W tym roku były to Budy Głogowskie, Przewrotne, Osiedle Niwa oraz Osiedle Słoneczne w Głogowie. Nie jest prawdą, że obecnie nie ma problemu związanego z alkoholem - zauważa Burmistrz - problem jest tylko czasem gdzieś bardzo głęboko ukryty.
W tym roku biskupi w szczególny sposób pochylają się nad problemem coraz powszechniejszego dostępu do alkoholu. Duchownych szczególnie niepokoi, że jeden sklep, w którym można kupić wódkę, przypada dziś na mniej niż 200 mieszkańców. Biskupi zwracają uwagę na konieczność powstrzymania fali „zalewania Polski punktami sprzedaży alkoholu”. Episkopat podaje, że według statystyk, aż 14% dorosłych Polaków pije ryzykownie i szkodliwie, ponad milion Polaków jest uzależnionych, a co najmniej dwa miliony dzieci żyje w rodzinach mających problem z uzależnieniem.
W sierpniu Kościół prosi, by Polacy zrozumieli, iż ucieczka od problemów w alkohol nie jest żadnym wyjściem, za to jest najlepszą drogą, by popaść w uzależnienie. „Ryzyko jest tym większe, im częściej człowiek szuka w alkoholu remedium na problemy” - zwracają uwagę biskupi prosząc, by rodzice nie bagatelizowali także problemów, jakie z alkoholem mają ich dzieci, coraz częściej nieletnie lub wręcz kilkunastoletnie. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa.
Rzesza Polaków jest uzależnionych, ale czy tak musi być?
Gmina Głogów Małopolski organizuje festyny rodzinne, aby po raz kolejny powiedzieć alkoholowi zdecydowane nie!
Pomóż w rozwoju naszego portalu