W dniach 12-13 grudnia wsparcie dla potrzebujących przygotowane przez ludzi dobrej woli przekaże aż 8 tys. wolontariuszy. Rodziny, które objęła akcja, otrzymują jednak nie tylko pomoc materialną.- Odzyskują również nadzieję i czują też, że ktoś ich dostrzegł, że są dla kogoś ważni. To szczególnie potrzebne w tym roku, kiedy skutki pandemii w pierwszej kolejności dotknęły tych, którzy już wcześniej mierzyli się z wieloma trudnościami - podkreśla Sadzik.
Wskazuje, że w paczkach dostarczanych przez wolontariuszy, a przygotowywanych przez darczyńców, jest zapakowane mnóstwo miłości nadziei i wiary w drugiego człowieka.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- To dodawanie skrzydeł ludziom, którzy myślą, że zostali zapomniani, a mieli mniej szczęścia niż inni. A tu nagle ktoś się chce tym szczęściem z nimi podzielić. Bardzo Wam za to dziękujemy - mówi Sadzik.
Tegoroczna Szlachetna Paczka dotrze do 100 nowych miejsc, gdzie jej jeszcze nie było.W tym wyjątkowym roku relacje z Weekendu Cudów można śledzić nie tylko w mediach tradycyjnych, ale także w mediach społecznościowych podczas Weekend Cudów Szlachetnej Paczki LIVE na Facebooku, YouTubie oraz Twitterze. Transmisje o godz. 10:00 i 18:00 poprowadzi Jarosław Kuźniar.
Reklama
Jeśli ktoś nie zdążył przygotować Szlachetnej Paczki, wciąż może stać się częścią Weekendu Cudów i pomóc potrzebującym rodzinom. Wystarczy wejść na stronę szlachetnapaczka.pli wesprzeć program wpłatą.
Co ważne, pomoc Szlachetnej Paczki nie skończy się na tym weekendzie. Często okazuje się, że dla niektórych rodzin potrzebne jest dodatkowe wsparcie: prawne, medyczne i rehabilitacyjne czy pomoc w walce z samotnością. Odpowiedzią na te potrzeby są dodatkowe formy wsparcia, czyli tzw. paczki specjalistyczne. Paczka Prawników, Paczka Medyków, a także prowadzony przez Paczkę telefon wsparcia dla seniorów “Dobre Słowa” ze specjalistyczną pomocą psychologiczną.
Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14,5 tys. rodzinom w potrzebie przekroczyła 45 mln zł. W tym roku akcja organizowana jest z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych. Wypracowane rozwiązania opiniował ekspert z zakresu wirusologii, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, który wspierał organizację w przygotowaniach.luk / Kraków