Reklama

Wiadomości

Rząd: w środę lub czwartek informacje o dalszych decyzji wz. z epidemią

W środę lub czwartek przedstawiona zostanie informacja o dalszych decyzjach i ogłoszenie nowych restrykcji w związku z epidemią koronawirusa - przekazali we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przedstawiciele rządu byli pytani na wtorkowej konferencji prasowej, czy i kiedy można spodziewać się lockdownu w związku z epidemią koronawirusa.

Piotr Müller opowiedział, że w środę lub czwartek będą przedstawione informacje dotyczące dalszych decyzji. Minister zdrowia również wskazał, że ogłoszenie nowych restrykcji nastąpi w środę lub w czwartek. "W takim rytmie działamy od wielu tygodni" - zaznaczył Niedzielski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podkreślił w tym kontekście, że rząd kieruje się i będzie kierował dwoma kryteriami podejmując decyzje w zakresie nowych obostrzeń: ograniczeniem liczby interakcji oraz przesłankami epidemicznymi.

W poniedziałek wieczorem odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych; jego głównym tematem była sytuacja epidemiczna związana ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem i działania rządu w celu ich ograniczenia. Na spotkaniu pojawili się tylko przedstawiciele PiS, PSL oraz Konfederacji.

Rzecznik rządu pytany o efekty spotkania i możliwość wprowadzenia lockdownu powiedział, że "brane są pod uwagę różne warianty". "Wszystko zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia. Najbliższe dni pokażą, jak wygląda sytuacja. Dlatego cały czas podkreślamy istotę przestrzegania aktualnych wymogów bezpieczeństwa. Od ich stosowania zależy wprowadzenie kolejnych decyzji" - powiedział PAP Müller.

Reklama

Podczas spotkaniu Konfederację reprezentowali m.in. szef koła Konfederacji Jakub Kulesza. Według niego premier Mateusz Morawiecki miał zapowiedzieć w trakcie spotkania ogłoszenie w środę kolejnych obostrzeń, z których najbardziej prawdopodobny jest pełny lockdown. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Mateusz Roszak

kos/ mro/ par/

2020-11-03 17:22

Oceń: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Światowa Rada Kościołów zmienia termin posiedzenia władz kierowniczych

[ TEMATY ]

rada

koronawirus

Genewa

materiały prasowe

Logo Światowej Rady Kościołów

Logo Światowej Rady Kościołów

Ze względu na szerzenie się koronawirusa COVID-19 Światowa Rada Kościołów (ŚRK) postanowiło zmienić termin posiedzenia jej władz kierowniczych. Jak poinformowano w Genewie, władze ŚRK zbiorą się w dniach 18-25 sierpnia, a nie – jak planowano – 18-24 marca. Także w nowym terminie 15-22 czerwca zbierze się komitet wykonawczy poprzedzający posiedzenie kierownictwa ŚRK.

Na planowanym spotkaniu miał zostać wybrany m.in. następca ustępującego z urzędu sekretarza generalnego Olava Fykse Tveita. Dlatego postanowiono, że od 1 kwietnia do czasu posiedzenia komitetu wykonawczego w czerwcu obowiązki sekretarza generalnego będzie pełnił jego dotychczasowy zastępca Ioan Sauca, poinformowała Agnes Abuom z ŚRK.
CZYTAJ DALEJ

Odnaleziona Siostra Dorota apeluje: Uważajcie na oszustów

2025-08-22 15:47

[ TEMATY ]

apel

Siotra Dorota

uważajcie na oszustów

Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża

Odnaleziona Siostra Dorota

Odnaleziona Siostra Dorota

- Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w poszukiwania. Niech Bóg wynagrodzi każdemu, kto wspierał mnie modlitwą - tak brzmi początek nagrania, w którym Siostra Dorota apeluje o to, by nie dać się zwieść oszustom.

Przypomnijmy: 21 sierpnia Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek Świętego Pawła od Krzyża wydało dramatyczny komunikat. Siostry z wielkim niepokojem informowały o zaginięciu siostry zakonnej Doroty Janiszewskiej.
CZYTAJ DALEJ

Kolejne zebranie Episkopatu Polski odbędzie się w październiku w Gdańsku

Najbliższe Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się w Gdańsku. Biskupi 14 października wezmą udział w obchodach jubileuszu 100-lecia archidiecezji gdańskiej. Specjalnym wysłannikiem papieża Leona XIV na uroczystości będzie kard. Dominik Jaroslav Duka.

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecia powstania archidiecezji gdańskiej, 402. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbędzie w październiku br. w Gdańsku.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję