„Módlmy się następnie za wszystkich, którzy cierpią z powodu koronawirusa, zwłaszcza za chorych i umierających oraz za ich rodziny, a także za wszystkich, którzy stracili bliskich. Niech Bóg da im nadzieję i pocieszenie, i niech położy kres tej pandemii” – kontynuował hierarcha.
Także kilku innych biskupów zaofiarowało za pośrednictwem mediów społecznościowych modlitwę w intencji powrotu prezydenta do zdrowia.
„Gdy wciąż modlimy się o pełne wyzdrowienie wszystkich osób cierpiących na Covid-19, włączamy teraz do tej intencji prezydenta i panią Trump oraz wszystkich tych, którzy niedawno zostali zdiagnozowani” – napisał na Twitterze kard. Blase Cupich z Chicago. Do przyłączenia się do modlitwy za parę prezydencką oraz „wszystkich, którzy cierpią lub są dotknięci Covid-19” poprosił na Twitterze. kard. Timothy Dolan z Nowego Jorku.
Prezydent Trump został przyjęty do Wojskowego Centrum Medycznego im. Waltera Reeda w Bethesda w stanie Maryland po tym, jak testy potwierdziły obecność w jego ciele Covid-19. Miało też dojść do spadku poziomu nasycenia tlenem jego krwi.
W sobotę Trump w krótkim filmie zamieszczonym na Twitterze zapewnił, że czuje się „znacznie lepiej” i że najbliższe dni będą „prawdziwym testem”.
Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie
Wpisując się w kontekst wielkiej historii powszechnej, oczekiwanie na bliskie narodziny Mesjasza odzwierciedla prozaiczność ludzkich losów, zwłaszcza sytuacji matek spodziewających się narodzin swoich dzieci. Syn poczęty z dotąd niepłodnych i już sędziwych rodziców, Zachariasza i Elżbiety, został dany przez samego Boga.
Czytanie z Księgi proroka Micheasza ukonkretnia mesjańskie oczekiwania i zapowiedzi rozproszone w całym Starym Testamencie. Na wiele stuleci przed narodzinami Jezusa Chrystusa prorok wskazuje na Betlejem jako miejsce, skąd wyjdzie „Ten, który będzie władał w Izraelu, a pochodzenie Jego od początku, od dni wieczności”. „Władanie w Izraelu” zapowiada radykalne wejście Boga w historię, z jej uwarunkowaniami kulturowymi, religijnymi, społecznymi i politycznymi. „Pochodzenie Jego od początku” wskazuje na prawdziwą tożsamość Mesjasza i stanowi subtelną intuicję tajemnicy Boga Trójjedynego. Betlejem było jednym z najmniejszych miast na terytorium Judei, a bliskość Jerozolimy jeszcze bardziej pomniejszała jego rolę i znaczenie. A jednak to właśnie Betlejem zostało wybrane przez Boga jako miejsce, w którym dokonało się przejście od nadziei starotestamentowej do nadziei chrześcijańskiej. Narodziny Jezusa w Betlejem potwierdzają, że wszystko dzieje się tak, jak zapowiadało Pismo, a jednocześnie przekraczają wszystko, czego się spodziewano.
CZYTAJ DALEJ