Reklama

Z serca do serca...

Kolejny, ósmy już raz, w dniu 23 września br. odbył się Przegląd Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych - Komarów 2010. Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Komarowie wypełnił się znakomitymi artystami i dostojnymi gośćmi. Uroczystość otworzył pasterz naszej diecezji bp Wacław Depo. Nawiązał w swoim słowie do trudu i cierpienia Jana Pawła II w czasie jego posługi kapłańskiej, podnosząc godność, wartość człowieka chorego i niepełnosprawnego. Podkreślił szczerą potrzebę „Śpiewania Panu”, zaangażowania artystów i nieocenionego daru, jaki składają oni kolejny raz, biorąc udział w Przeglądzie Pieśni Religijnej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zaproszeni goście i artyści zostali powitani przez gospodarzy uroczystości: kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Komarowie-Osadzie z/s w Wolicy Brzozowej Dorotę Mazur, koordynatora i pomysłodawcę przedsięwzięcia, wójta gminy Wiesławę Sieńkowską, proboszcza ks. Tomasza Bombę. Następnie głos oddano występującym zespołom z 10 warsztatów terapii zajęciowej: z Muratyna, Dominikanówki, Rozłop, Zwierzyńca, Turkowic, Wolicy Brzozowej, Lipiny Starej, Zamościa ze Stowarzyszenia „Krok za krokiem”, z warsztatów przy parafii św. Michała oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Tomaszowa Lubelskiego.
Wspólna adoracja przed Najświętszym Sakramentem pod przewodnictwem ks. Stanisława Budzyńskiego, duszpasterza osób niepełnosprawnych naszej diecezji, otworzyła nasze serca, by śpiewem muzyką i radością chwalić imię Boga.
Doświadczyliśmy wzruszającego, głębokiego przeżycia artystycznego i duchowego. Ogromne zaangażowanie, entuzjazm występujących artystów, ich żywe emocje współodczuwaliśmy, z chęcią śpiewając razem z nimi. Wybrane i zaprezentowane pieśni zilustrowały Drogę, Prawdę i Życie wykonawców, którzy wędrują swoją drogą do Boga „w sandałach i bez”, jak podkreślił ks. dziekan Józef Tucki. Dzięki obecności osób niepełnosprawnych w naszym środowisku mogliśmy zobaczyć zdrową, bezinteresowną pomoc wolontariuszy, dzieci i młodzieży szkolnej. Daje to poczucie większej ufności i nadziei na dobro człowieka.
Wszyscy artyści otrzymali równorzędne nagrody oraz dyplomy za udział w przeglądzie. Mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku w równie serdecznej atmosferze.
Wydarzenie to zostało dofinansowane przez Samorząd Województwa Lubelskiego ze środków PFRON pod nazwą „Przegląd Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych” dzięki Stowarzyszeniu „W Dobrej Wierze” w Wolicy Brzozowej oraz gospodarzom: Warsztatom Terapii Zajęciowej w Komarowie-Osadzie z/s w Wolicy Brzozowej, Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Komarowie-Osadzie oraz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Komarowie-Osadzie. Przedsięwzięcie objęło swoim zasięgiem trzy powiaty: hrubieszowski, tomaszowski i zamojski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tragiczny finał poszukiwań wrocławskiej aktorki.

2026-03-06 19:02

[ TEMATY ]

aktorka

zmarła

Magdalena Majtyka

Facebook/Internet

Magdalena Majtyka

Magdalena Majtyka

41-letnia Magdalena Majtyka nie żyje. Jej ciało zostało odnalezione na terenie Biskupic Oławskich.

O śmierci aktorki poinformowała wrocławska policja. Ciało kobiety znaleziono na terenie Biskupic Oławskich.
CZYTAJ DALEJ

Potrzebny pilny remont ogromnej katedry. Diecezja nie ma środków, państwo nic nie dołoży do zabytku

2026-03-07 13:03

[ TEMATY ]

zabytek

diecezja pelplińska

pilny remont

ogromna katedra

bazylika-pelplin.pl

Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP w Pelplinie

Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP w Pelplinie

Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP w Pelplinie, jeden z największych ceglanych kościołów w Polsce, wymaga wymiany pokrycia dachowego. Rzecznik diecezji ks. Tomasz Szcześniak przekazał PAP, że koszt naprawy przekracza możliwości finansowe kurii, a wniosek o dotację z MKiDN nie uzyskał dofinansowania.

Rzecznik prasowy diecezji i biskupa pelplińskiego ks. Tomasz Szcześniak powiedział PAP, że raport techniczny wykazał liczne nieszczelności pokrycia dachowego bazyliki na połaciach nawy głównej oraz w partiach przyległych.
CZYTAJ DALEJ

Kto śpiewa, dwa razy się modli. W Zielonej Górze trwają Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne, którym patronuje św. Józef

2026-03-07 18:37

[ TEMATY ]

Warsztaty Liturgiczno‑Muzyczne

parafia św. Józefa

Piotr Pałka

Karolina Krasowska

Dziś uczestnicy ćwiczyli w 4 grupach

Dziś uczestnicy ćwiczyli w 4 grupach

"Święty Józefie prowadź mnie do Pana..." - pod takim hasłem w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze trwają Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Wydarzenie prowadzi krakowski muzyk Piotr Pałka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję