Reklama

Aspekty

Odpust w Kolegiacie

W tym roku kolegiata pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie świętuje jubileusz 900-lecia ustanowienia w tym mieście kapituły kolegiackiej. Obchodzony każdego roku odpust „W cieniu Kolegiaty” jest okazją do oddania chwały Bogu, ale także do podkreślenia znaczenia tej świątyni w dziejach Kościoła na tych ziemiach. Tak było i tym razem.

Z okazji odpustu odprawiona została tylko jedna Msza św. w samo południe. Przewodniczył jej bp Paweł Socha. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie było rozbudowanego festynu. Przy wyjściu z kolegiaty można było jednak zaopatrzyć się w pamiątki kolegiackie: min Grosz kolegiacki i książkę ks. Henryka Gerliza „O Kapitule kolegiackiej”.

Odbył się także Koncert wdzięczności dla wszystkich wałczących z Covid, transmitowany na youtube i Facebook.

2020-08-22 11:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Głogów. Święcenia kapłańskie

29 maja w głogowskiej Kolegiacie po raz pierwszy w historii tego miejsca udzielono sakramentu święceń kapłańskich. Bp Tadeusz Lityński wyświęcił ks. Wojciecha Grzegorka, Cichego Pracownika Krzyża, wywodzącego się z Głogowa.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Cichych Pracowników Krzyża z Włoch wraz z s. Anną Marią Manganiellą – przełożoną generalną. Wspólnie z neoprezbiterem modlili się kapłani naszej diecezji, rodzina i przyjaciele.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki w "L'Osservatore Romano": trzeba mówić młodzieży o Holokauście

2023-01-27 12:25

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

flickr.com/episkopatnews

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

"Trzeba mówić młodzieży o Holokauście”- to tytuł artykułu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, opublikowanego w piątek na portalu watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano”.

W tekście, który ukazał się w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście, abp Gądecki podkreślił, że trzeba przekazywać młodym pokoleniom wiedzę o Zagładzie, „aby czas nie zatarł śladów tej tragedii”.

CZYTAJ DALEJ

ŚDM w Lizbonie: Już 12 tysięcy polskich zgłoszeń

2023-01-27 18:04

[ TEMATY ]

Polacy

ŚDM Lizbona

lizbona2023.pl

Już 12 tysięcy młodych Polek i Polaków zgłosiło swój udział w 37. Światowych Dniach Młodzieży (ŚDM) w Lizbonie - dowiedziała się KAI w Krajowym Biurze Organizacyjnym ŚDM. Wydarzenie, w którym weźmie udział papież Franciszek, odbędzie się w stolicy Portugalii w dniach 1-6 sierpnia pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Marek Dziedzic, sekretarz KBO wyraził nadzieję, że liczba uczestników ŚDM zgłoszonych z Polski dojdzie do 15 tysięcy. Cały czas bowiem powstają nowe grupki chętnych deklarujących chęć wyjazdu. Warto dodać, że do Portugalii przyjdą też młodzi polscy katolicy mieszkający na emigracji, którzy w swoich duszpasterstwach już przygotowują się do tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję