Reklama

Wiadomości

Mazowieckie: Już 69 osób zarażonych koronawirusem w DPS w Wierzbicy

Do 69 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy k. Radomia – poinformowało Starostwo Powiatowe w Radomiu. Na oddział zakaźny szpitala w Radomiu przewieziono 2 pacjentów, kolejnych 4 ma być przetransportowanych w piątek.

[ TEMATY ]

DPS

PAP

Obecnie w placówce przy ul. Sienkiewicza w Wierzbicy przebywa 79 mieszkańców - najwięcej z niepełnosprawnością intelektualną - oraz ponad 20 opiekunów.

Pozytywne testy ma 64 z 79 podopiecznych placówki i 5 pracowników. "11 niezarażonych opiekunów deklarowało pozostanie z podopiecznymi. Dodatkowo chęć pomocy w DPS wyraziły 3 osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance" – przekazało radomskie starostwo.

Wsparcie dla placówki zadeklarował wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. W czwartek zapowiedział, że do DPS w Wierzbicy trafią kombinezony ochrony biologicznej, rękawice, maseczki, okulary ochronne i przyłbice oraz płyny dezynfekujące.

Reklama

"W miarę rozwoju sytuacji będziemy podejmować dalsze decyzje. Na pewno DPS w Wierzbicy nie zostanie pozostawiony samemu sobie, będziemy wspierać, będziemy pomagać" – zadeklarował wicewojewoda.

Dom Pomocy Społecznej w Wierzbicy zlokalizowany jest w dwóch budynkach. W jednym z nich, przy ul. Partyzantów, przed świętami wielkanocnymi stwierdzono pozytywny wynik testu u jednej z pracownic. Kilka dni później okazało się, że 7 podopiecznych jest zakażonych koronawirusem. Zarażeni pensjonariusze zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Radomiu. Pracowników, którzy pozostali w budynku przy ul. Partyzantów, poddano kwarantannie. Zdaniem wicewojewody sytuacja w tym budynku została opanowana. W ostatnich dniach pojawiły się natomiast pozytywne testy na obecność SARS-CoV-2 u osób z drugiego budynku DPS-u, przy ul. Sienkiewicza. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ pat/

2020-04-24 11:05

Ocena: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

WOT: od poniedziałku działają Zespoły Interwencji Kryzysowej wydzielane z sił zbrojnych do wsparcia DPS

[ TEMATY ]

Mariusz Błaszczak

DPS

WOT

Biuro Prasowe Dowództwa WOT

Od poniedziałku na mocy decyzji szefa MON w każdym województwie na bazie brygad obrony terytorialnej został utworzony Zespół Interwencji Kryzysowych, którego celem jest wsparcie Domów Pomocy Społecznej - poinformował w poniedziałkowym komunikacie, rzecznik prasowy WOT płk Marek Pietrzak.

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował w poniedziałek we wpisie na Twitterze, że polecił, aby w każdym województwie powstał wojskowy Zespół Interwencji Kryzysowej, który będzie mógł udzielać natychmiastowego wsparcia w Domach Pomocy Społecznej, jeśli zajdzie taka potrzeba. "W skład zespołów będą wchodzili zarówno @terytorialsi, jak i wojska operacyjne" - podkreślił minister Błaszczak.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu

Urodził się około 1225 r. w Roccasecca jako syn hrabiego Akwinu. Przebywał w klasztorze na Monte Cassino w latach 1230 – 39, gdzie był wychowywany przez swojego wuja, który pełnił obowiązki opata. Podczas studiów w Neapolu został przyjęty do dominikanów. Jego rodzeni bracia nie chcieli pogodzić się z tą decyzją i uwięzili Tomasza. Został jednak uwolniony przez swoją siostrę i przybył do Paryża. Tu studiował pod kierunkiem Alberta Wielkiego. W 1256 r. razem z Bonawenturą został powołany do grona magistrów i zaczął publicznie nauczać teologii.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję