Reklama

Sport

Mariusz Wlazły zapowiedział rozstanie z PGE Skrą

Kapitan siatkarskiej drużyny PGE Skry Bełchatów Mariusz Wlazły przyznał w niedzielę, że to jego pożegnalny sezon w klubie z Bełchatowa. Związany od 17 lat z PGE Skrą mistrz świata ma przejść do innego zespołu polskiej ekstraklasy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

36-letni atakujący o swojej przyszłości mówił w niedzielę na antenie Polsatu Sport.

"Jedno jest pewne. Ten sezon był moim ostatnim w PGE Skrze Bełchatów. Szkoda, że w takich warunkach i okolicznościach, ale nic na to nie poradzimy. Sytuacja jest trudna" – ogłosił Wlazły w programie "#7strefa".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wyjaśnił, że szefowie PGE Skry od kilku sezonów poszukiwali jego następcy, a od prezesa Konrada Piechockiego otrzymał propozycję zorganizowania mu pożegnalnego benefisu połączonego z obchodzonym w tym roku 90-leciem klubu, ale – jak zaznaczył – musiał odmówić. Zapowiedział, że nie kończy kariery i będzie występował w innym zespole polskiej ekstraklasy.

"Jestem już po negocjacjach, warunki zostały zaakceptowane, ale do podpisania kontraktu jeszcze nie doszło z wiadomych powodów w kraju. Najważniejsze jest teraz, by zapadły decyzje dotyczące polskiej siatkówki" – przyznał doświadczony siatkarz.

Wlazły jest uznawany za ikonę PGE Skry. W tym klubie występuje nieprzerwanie od 2003 roku, a od przeszło 10 lat jest jej kapitanem. Sięgnął z nim po dziewięć tytułów mistrza Polski (2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2014, 2018) i siedem Pucharów Polski (2005, 2006, 2007, 2009, 2011, 2012, 2016), zdobył również srebrny i dwa brązowe medale Ligi Mistrzów oraz trzykrotnie stawał na podium Klubowych Mistrzostw Świata. W 2014 r. z reprezentacją Polski wywalczył tytuł mistrza świata i został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) rozgrywanego w Polsce turnieju.

2020-03-22 16:19

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mecz Kamerun - Brazylia

CZYTAJ DALEJ

W WYDANIU SPECJALNYM „NIEDZIELI” – o papieżu Franciszku mówią jego współpracownicy, dziennikarze, świadkowie

Większość z nas zachwycały przede wszystkim prostota przekazu Franciszka i jego specyficzne podejście duszpasterskie, które zjednały mu sympatię milionów ludzi. Jego pontyfikat już uznano za proroczy, choć gdy dla jednych był wizjonerem, inni uważali go za heretyka.

Jedni z chęcią go słuchali i czytali, inni bez ogródek krytykowali i odrzucali. Jednych inspirował, innych irytował. Kochany, oklaskiwany, ale i nierozumiany – zauważa ks. Jarosław Grabowski. Słowom papieża Franciszka i jego pontyfikatowi przyglądamy się uważnie w wydaniu specjalnym „Niedzieli” nr 17 na 27 kwietnia. Znajdziemy tu przegląd inicjatyw podjętych przez Ojca Świętego, wnikliwy komentarz do jego pontyfikatu, wykaz pielgrzymek oraz myśli, które nam pozostawił. Wypowiedzi współpracowników papieża pozwalają nam spojrzeć na jego postać z innej perspektywy, dostrzec jego charakter, unikatowość i wyjątkowość jego pontyfikatu. Wraz z dodatkiem specjalnym poznajemy papieża Franciszka jeszcze lepiej, zachowując w sercu i umyśle niepowtarzalność jego przesłania.
CZYTAJ DALEJ

Rok Pojednania obfity w wydarzenia

2025-04-24 22:02

ks. Łukasz Romańczuk

Uczestnicy konferencji

Uczestnicy konferencji

Wrocław: Podczas konferencji prasowej w Centrum Historii Zajezdnia podano wydarzenia związane z Rokiem 2025 we Wrocławiu - Rokiem Pojednania.

W świętowanie włączyła się Archidiecezja Wrocławska oraz Miasto Wrocław, a wydarzenia dostosowane są do różnych grup wiekowych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję