Reklama

Aspekty

25-lecie sakry biskupiej bp. Stefana Regmunta

Bp Stefan Regmunt 5 stycznia świętował 25-lecie sakry biskupiej. Uroczysta Msza św. z okazji jubileuszu, z udziałem arcybiskupów, biskupów i zaproszonych gości, odbyła się w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

[ TEMATY ]

jubileusz

bp Stefan Regmunt

Kamil Krasowski

Bp Stefan Regmunt świętuje 25-lecie sakry biskupiej

Bp Stefan Regmunt świętuje 25-lecie sakry biskupiej

Słowo wprowadzenia do uroczystego dziękczynienia za 25 lat sakry biskupiej jubilata bp. Stefana Regmunta wygłosił bp Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. - Przed 25 laty w dniu 6 stycznia 1995 roku został posłany w bazylice watykańskiej przez św. Jana Pawła II, aby świadczyć o światłości. Swoje zadanie i obowiązki odważnego świadka Ewangelii wypełniał gorliwie i z całkowitym oddaniem - mówił Pasterz diecezji.

- Dziękujemy ci biskupie Stefanie, że wyruszyłeś w drogę i zaniosłeś otrzymany dar pełni kapłaństwa w posłudze głoszenia Ewangelii, szafowaniu sakramentów świętych, przewodzenia wspólnocie wiernych i posłudze miłosierdzia wobec ubogich i potrzebujących - najpierw jako biskup pomocniczy diecezji legnickiej, później jako biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a następnie jako biskup senior tejże diecezji - kontynuował bp Lityński.

- Dziś, dziękując za twoje życie i pasterską posługę prosimy Boga, abyś na ile siły i zdrowie pozwoli dalej dzielił się otrzymanym onegdaj darem służąc w miłości.

W uroczystości w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze uczestniczyli księża arcybiskupi na czele z metropolitą szczecińsko-kamieńskim abp. Andrzejem Dzięgą, księża biskupi, kapłani, osoby życia konsekrowanego oraz przedstawiciele samorządu, rodzina i przyjaciele jubilata.

- Pragnę w tej Eucharystii dziękować Bogu za niezliczone cuda, jakich we mnie dokonał w czasie tych 25 lat posługi biskupiej i 44 lat służby kapłańskiej - mówił jubilat.

- Chcę podziękować Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi, świętemu, nieskalanemu, w którego kapłaństwo zostałem wszczepiony. Dziękuję Najświętszej Maryi Dziewicy, naszej Matce, które jest obecna w Kościele i wyprasza nam ducha miłości, prawdy i świętości; która każdego dnia towarzyszyła mi w dotychczasowej posłudze kapłańskiej -kontynuował bp Regmunt, który przewodniczył Eucharystii.

- Potrzebuję Drodzy waszego wsparcia, waszej ofiary, waszej modlitwy, życzliwości i przyjaźni, aby tę wdzięczność Bogu i Matce Najświętszej jak najpełniej okazać. Jubileusz, który obchodzę jest również czasem wyjednanym sobie odpuszczenia win i prośby o szczególne błogosławieństwo Boże na lata, które są przede mną. Ufam, że dzisiejsza modlitwa w tym mi dopomoże- dodał.

Reklama

Homilię w czasie Mszy św. wygłosił bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Wyrazy wdzięczności złożyli bp Regmuntowi m.in. przedstawiciele Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Bractwa św. Jakuba Apostoła w Jakubowie. Z kolei jubilat z okazji jubileuszu przekazał okolicznościowe pamiątki na rzecz gorzowskiej katedry, zielonogórskiej konkatedry oraz sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Posłuchaj homilii bp. Marka Mendyka

Dalszą część uroczystości zaplanowano w zielonogórskiej Palmiarni.

2020-01-05 15:20

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Regmunt powrócił do diecezji, obecnie jest na rekonwalescencji

[ TEMATY ]

bp Stefan Regmunt

Ks. Adrian Put

Bp Stefan Regmunt

Bp Stefan Regmunt

Modlitwa dodawała mi sił w chorobie i mobilizowała do wysiłku związanego z procesem leczenia - napisał do swoich diecezjan bp Stefan Regmunt. W specjalnym liście poinformował ich, że 1 sierpnia powrócił z leczenia do diecezji, obecnie przechodzi rekonwalescencję, ale po jej zakończeniu chce być do dyspozycji wiernych.

Bp Regmunt podziękował diecezjanom za modlitwę o jego zdrowie. "Ze wzruszeniem przyjmowałem informacje o odprawionych Mszach św., odmówionym różańcu, koronce do Miłosierdzia Bożego i innych formach pomocy duchowej ofiarowanych w mojej intencji. Odczuwałem, że należę do rodziny chrześcijańskiej, która w trudnych momentach wspiera się i jest blisko. Bez modlitwy i duchowego wsparcia nie zdołałbym przejść wszystkich etapów leczenia. Bardzo dziękuję za ten dar chrześcijańskiej miłości i troski" - napisał w specjalnym podziękowaniu biskup zielonogórsko-gorzowski. Zapewnił o swojej modlitwie wszystkich, którzy wyprosili mu łaskę powrotu do zdrowia.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Walentynkowy Speed Dating

2023-02-04 15:48

Chrześcijańska Szkoła Tańca Amen

Chrześcijańska Szkoła Tańca „Amen” z Wrocławia organizuje dla wierzących osób samotnych w wieku 25-35 lat przestrzeń do spotkania i bliższego poznania i zaprasza na Chrześcijańskie Szybkie Randki.

Na uczestników czeka dzień pełen wrażeń, wartościowych spotkań i dobrej zabawy. – To już druga edycja chrześcijańskich szybkich randek – pierwszą organizowaliśmy jeszcze przed pandemią – mówi Mateusz Zapart, organizator wydarzenia i założyciel Chrześcijańskiej Szkoły Tańca „Amen”. – Zaplanowaliśmy kilka godzin, by uczestnicy mogli się lepiej poznać. 15 mężczyzn i 15 kobiet w przedziale wiekowym 25-35 lat będzie ze sobą rozmawiać podczas paneli rozmów. Przy stolikach będą czekać partnerki, a partnerzy zmieniać się co kilka minut i przeprowadzać krótkie rozmowy zapoznawcze. Pytania zostały przygotowane przez nas, a uczestnicy poznają je dopiero w trakcie speed datingu. To oczywiście pytania o rzeczy najważniejsze, takie jak wiara, wyznawane wartości, zainteresowania czy podejście do życia. Szybkie randki pomagają przełamać nieśmiałość, blokadę przed pierwszym krokiem i w bezpiecznej przestrzeni odważyć się zadać pytanie i poznać drugą osobę. Potem łatwiej pójść już na prawdziwą randkę – tłumaczy Mateusz Zapart.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję