Reklama

Modlitwa za polonię

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W chicagowskiej parafii Świętej Trójcy odbyło się 10 listopada czuwanie w intencji Polonii. Program rozpoczął się koncertem zespołów dziecięcych, następnie księża z parafii, młodzież wraz z siostrami zakonnymi przygotowali piękny program modlitewny. Niezwykle wzruszające było, gdy młodzież w strojach ludowych zaprezentowała w formie programu artystycznego pracę Księży Chrystusowców na całym świecie. Wnosząc uroczyście flagi narodowe przypomniano historię istnienia emigrantów i pracę Zgromadzenia dla Polonii na całym świecie.
Przed Apelem Jasnogórskim zostały odtworzone przesłania bp. Stanisława Stefanka, chrystusowca i biskupa łomżyńskiego oraz generała Zgromadzenia Księży Chrystusowców ks. Tadeusza Winnickiego.
Biskup Stefanek podziękował Bogu za dar Towarzystwa Chrystusowego, za założyciela zgromadzenia kard. Hlonda i dynamizm ks. Posadzego, jednego z pierwszych założycieli oraz wspomniał o nowych zadaniach jakie stoją przed Zgromadzeniem, by mogło dobrze służyć emigrantom.
Ks. Winnicki zachęcał do modlitwy uwielbienia i dziękczynienia za dar istnienia jedynego Zgromadzenia, którego charyzmatem jest praca dla polskiej emigracji. To już 75 lat jak służy ono Polakom na obczyźnie. Generał Zgromadzenia chwalił też misję w Chicago.
Siostry misjonarki wraz z młodzieżą parafialną zaprezentowały program artystyczny, przez piękny śpiew rozpaliły ducha modlitwy. Przed Mszą św. przedstawiciele poszczególnych polskich parafii odmówiły modlitwę różańcową.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: Wojewódzkie Obchody Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

2025-04-08 20:57

[ TEMATY ]

Jasna Góra

katastrofa smoleńska

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze odbędą się Wojewódzkie Obchody Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, które co roku organizuje Pani Jadwiga Wiśniewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Uroczystości odbędą się 9 kwietnia (środa), w wigilię XV Rocznicy, o godz. 18.30, w Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie Mszę Św. w intencji Ofiar odprawi Metropolia Częstochowski arcybiskup dr Wacław Depo. Po Mszy św. odbędzie się modlitwa i złożenie kwiatów pod Epitafium Smoleńskim.
CZYTAJ DALEJ

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w rocznicę śmierci Jana Pawła II 

2025-04-08 12:15

[ TEMATY ]

Giewont

Agata Kowalska

Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego ukarała mandatami po 500 zł dwie osoby, które w 20. rocznicę śmierci Jana Pawła II - 2 kwietnia o godz. 21.37 – rozświetliły krzyż na Giewoncie - dowiedziała się PAP. W tym celu dwóch mężczyzn na szczyt wyniosło lampy akumulatorowe.

Rozświetlenie krzyża w hołdzie papieżowi Polakowi zostało zapoczątkowane w 2005 roku, w dniu pogrzebu Jana Pawła II. Jak co roku, także tym razem poświata ze szczytu była dobrze widoczna z Zakopanego i wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców oraz turystów.
CZYTAJ DALEJ

Pięć telewizji zainteresowanych transmisją debaty Trzaskowski - Nawrocki

2025-04-09 14:43

[ TEMATY ]

debata

debata prezydencka

Adobe Stock

TVP, TVN24, Polsat News, TV Republika i telewizja wPolsce24 chcą transmitować w piątek debatę między prowadzącymi w sondażach kandydatami na prezydenta: Rafałem Trzaskowskim a Karolem Nawrockim.

Debatę, która miałaby się odbyć w najbliższy piątek 11 kwietnia o godz. 20 w Końskich (Świętokrzyskie), zaproponował w środę kandydat KO Rafał Trzaskowski popieranemu przez PiS Karolowi Nawrockiemu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję