Polskie siatkarki w półfinale Mistrzostw Europy

Dziesięć lat kibice musieli czekać na powrót polskich siatkarek do czwórki najlepszych drużyn w Europie, udało się to 4 września po pokonaniu w pięknym stylu drużyny Niemiec 3-2, w ćwierćfinale Mistrzostw Europy. W sobotę reprezentacja Polski zagra w półfinale.

Po przegranym pierwszym secie Polki odzyskawszy wiarę w możliwość zwycięstwa - wygrały kolejne dwa sety wychodząc na prowadzenie 2-1. Do szczęścia brakowało jeszcze jednego seta, nasze siatkarki jednak uległy Niemkom 25-17.

Tie-break był bardzo emocjonujący, waga złotego seta była olbrzymia, zwycięska drużyna bowiem miała dostać się do najlepszej czwórki siatkarskiej Europy. Niemki w trakcie meczu często udowadniały, że zawsze grają do końca, gdy w czwartym secie wygrały mimo początkowego wyniku na niekorzyśc 8-12. Walka była zacięta, jednak to Polki lepiej wytrzymały napięcie i ostatecznie wygrały w tie-break'u 15-11.

Po zwycięstwie w ćwierćfinale z reprezentacją Niemiec, Polki zmierzą się w sobotę w półfinale z drużyną Turcji. Pozostaje mieć nadzieję, że i tym razem Polki waleczne do końca będą mogli wspólnie z kibicami świętować awans do upragnionego finału.

2019-09-05 10:09

Oceń: 0 0

Lekkoatletyczne MŚ w Dausze. Brąz w skoku o tyczce dla Piotra Liska

sport

Amerykanin Sam Kendricks obronił tytuł mistrza świata w skoku o tyczce. Brąz zdobył Piotr Lisek, który przegrał także ze Szwedem Armandem Duplantisem.

Polak w drugiej próbie zaliczył 5,87 m, następnie strącił w pierwszej 5,92, a dwie kolejne próby przeniósł na 5,97, ale one także były nieudane.