Po kilku latach przerwy 2Tm2,3 wraca do Szczecina i w środę 13 marca zagra akustycznie w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– Po śmierci naszego przyjaciela i wielkiego perkusisty Piotra "Stopy" Żyżelewicza zespół po kilku latach odradza się – mówi Robert Drężek, muzyk 2Tm2,3. – Usiedliśmy pod koniec roku i zaczęliśmy nagrywać nową płytę, a teraz gramy koncerty.
W Szczecinie usłyszymy psalmy z ostatniej płyty zespołu „Dementi”, ale mają pojawić się też zajawki nowych utworów, które zespół opracowuje.
– Widać, że dużo osób chce słuchać psalmów, chce je przeżywać, utożsamia się z nimi. Wielki Post jest dobrym czasem do tego, dlatego zapraszam – dodaje Drężek, który zdradza, że do zespołu po latach przerwy wraca Joszko Broda.
Koncert Jesień z cyklu Cztery pory roku z muzyką baroku
Występ muzyków z cyklu Cztery pory roku z muzyką baroku, zorganizowany został i poprowadzony przez Łukasza Popiałkiewicza ze Stowarzyszenia Pro Musica Sacra.
Trzeci koncert w ramach całorocznego projektu, tym razem pt. Jesień, miał miejsce w sobotę 9 października w kościele św. Kazimierza w Szczecinie. Wystąpili soliści: Marzena Wiencis-Mamrot, Aleksandra Wojtachnia, Marcin Scech i Adam Kuliś, Zespół Wokalny Agniculi oraz Kameraliści Szczecińscy pod kierunkiem Łukasza Popiałkiewicza. W programie znalazły się m.in.: Domine Deus Antonio Vivaldiego, Cantate Domino Dietrich Buxtehudego, Aria ze suity D-dur nr 3 Jana Sebastiana Bacha, Have mercy upon me Georg Friedrich Händla oraz Ecce nunc benedicite ks. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.
Tysiące ludzi zgromadziły na placu św. Piotra w Watykanie w oczekiwaniu na wynik pierwszego głosowania 133 kardynałów elektorów, którzy od dziś wybierają nowego papieża. Rezultat ten tradycyjnie ogłosi dym z komina na dachu Kaplicy Sykstyńskiej, w której odbywa się głosowanie.
W komin wycelowane są już obiektywy licznych fotoreporterów.
Życie rannego strażnika uniwersyteckiego nie jest zagrożone - poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Przekazała, że czynności procesowe z podejrzanym o zabójstwo pracowniczki UW zaplanowano w godzinach popołudniowych w Prokuraturze Rejonowej Śródmieście-Północ.
Prokuratura poinformowała też, że godzina konferencji prasowej zostanie podana w czwartek na portalu X nie wcześniej niż o godz. 13.30.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.