Reklama

Wiadomości

Wiceprezydent Warszawy pozwany do sądu?

[ TEMATY ]

sąd

R. Motyl/um.warszawa.pl

Wiceprezydent Paweł Rabiej razem z prezydentem Rafałem Trzaskowskim

Wiceprezydent Paweł Rabiej razem z prezydentem Rafałem Trzaskowskim

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz jej mąż Ryszard Nowak idą do sądu z wiceprezydentem Warszawy Pawłem Rabiejem. Małżeństwo żąda przeprosin w mediach społecznościowych, na oficjalnej stronie Urzędu Miasta st. Warszawy oraz wpłaty na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Prezes Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski, który jest pełnomocnikiem Ryszarda i Barbary Nowak opublikował na Twitterze, wezwanie przedsądowe z jasno określonymi żądaniami wobec wiceprezydenta Warszawy. - Żądamy usunięcie skutków naruszenia dóbr osobistych małopolskiej kurator Barbary Nowaki jej męża, znieważonych tweetem wiceprezydenta Warszawy - napisał mec. Kwaśniewski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Powodem wystosowania pisma przedsądowego jest wpis Rabieja, w którym nazwał panią kurator "bigotką", "homofobką" i antysemitką. "Ta pani wcale nie jest kontrowersyjna. Jest bigotką, homofobką i antysemitką, podobnie jak jej mąż, zresztą ekspert MEN. Nazywajmy rzeczy po imieniu, takimi jakie są" - napisał 12 marca br. wiceprezydent.

W ten sposób Rabiej próbował zdyskredytować Kurator Oświaty, która krytykowała tzw. Deklarację LGBT+ podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Barbara Nowak w swoich wystąpieniach zwracała uwagę na szkodliwe dla dzieci zapisy m. in. edukacji seksualnej według standardów Światowej Organizacji Zdrowia WHO.

Reklama

Na podstawie kodeksu cywilnego małżeństwo państwa Nowaków oczekuje osobistych przeprosin na piśmie, na Twitterze, na stronie internetowej um.warszawa.pl oraz wpłaty zadośćuczynienia w kwocie 30 tys. złotych na papieskich stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". - Termin na przeprosiny i zapłatę zadośćuczynienia to 5 kwietnia 2019 roku - informuje mec. Kwaśniewski.

"Przepraszam panią Barbarę Nowak oraz Ryszarda Nowaka (...) Słowa użyte przeze mnie nie znajdują i nie znajdowały odzwierciedlenia w rzeczywistości i w konsekwencji naruszyły dobra osobiste. Szanując dotychczasowy dorobek oraz działalność zawodową pani Barbary Nowak oraz pana Ryszarda Nowaka wyrażam ubolewanie za użycie wobec nich słów, które bezsprzecznie naruszyły ich dobre imię oraz renomę zawodową, co mogło narazić ich na negatywne reakcje, a także na utratę zaufania potrzebnego do piastowania funkcji kuratora oświaty, dydaktyka, a także dyrektora placówki oświatowej" - tak mają brzmieć przeprosiny wiceprezydenta Warszawy.

Jeżeli do 5 kwietnia Paweł Rabiej oficjalnie nie przeprosi i nie wpłaci pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, to pozew zostanie złożony sądzie.

2019-03-29 19:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

NSA: apostazja tylko według kościelnych procedur

[ TEMATY ]

sąd

apostazja

BOŻENA SZTAJNER

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił sześć skarg kasacyjnych Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych przeciwko proboszczom w sprawie odmowy odnotowania w księgach chrztu wystąpienia z Kościoła katolickiego. Tym samym NSA uznał, że apostazji można dokonać jedynie według kościelnych procedur - poinformował prawniczy serwis Lex.pl

Portal Lex.pl przypomina, że sytuacja sześciu skarżących była podobna. Proboszczowie parafii we Wrocławiu, Bukowinie Tatrzańskiej, Kołobrzegu, Mikołowie, Międzyrzeczu i Pietrowicach Wielkich odmówili w 2013 r. wpisania do ksiąg chrztu adnotacji w sprawie wystąpienia z Kościoła na podstawie art. 60 kodeksu cywilnego (tzw. oświadczenie woli).
CZYTAJ DALEJ

Święty lekarz

Niedziela rzeszowska 6/2018, str. VII

[ TEMATY ]

sylwetka

św. Józef Moscati

Archiwum

Św. Józef Moscati

Św. Józef Moscati
Papież Franciszek w swoim Orędziu na XXVI Światowy Dzień Chorego ukazuje Jezusa na Krzyżu i Jego Matkę. Chrystus poleca św. Janowi wziąć Ją do siebie – „i od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 27). W tajemnicy Krzyża Maryja jest powołana do dzielenia troski o Kościół i całą ludzkość. Również uczniowie Jezusa są powołani do opieki nad ludźmi chorymi.
CZYTAJ DALEJ

Przęsła mostu miłosierdzia

2025-04-27 20:41

Biuro Prasowe AK

    Podczas Mszy św. bazylice Bożego Miłosierdzia o północy w Niedzielę Miłosierdzia bp Janusz Mastalski mówił o „czterech przęsłach mostu miłosierdzia”.

Krakowski biskup pomocniczy określał tym mianem bycie: rozmodlonym, słuchaczem Pana w sobie samym, posłusznym woli Bożej oraz głosem Pana.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję