Reklama

Aspekty

Opłatek Przyjaciół Paradyża w Gorzowie

W gorzowskiej parafii Pierwszych Męczenników Polski 13 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnot Przyjaciół Paradyża z miasta Gorzowa. Uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem, składając sobie noworoczne życzenia.

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

gorzów

Przyjaciele Paradyża

Parafia Pierwszych Męczenników Polski

Agata Zawadzka

Uczestnicy spotkania opłatkowego w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie

Uczestnicy spotkania opłatkowego w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

2019-01-14 09:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak wyglądają prace remontowe w katedrze?

Nasza katedra w Gorzowie ciągle jest remontowana.

Po pożarze z 1 lipca 2017 roku świątynia przechodzi gruntowny remont. Blask odzyskują średniowieczne mury, sklepienia i zakrystia. Obecnie trwają prace związane z ułożeniem nowej podłogi, która wyglądem nawiazuje do minionych wieków. Wszyscy mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli uczestniczyć w liturgii w odnowionej katedrze.
CZYTAJ DALEJ

Nowy Targ: 83-letni kapłan wystartował w zawodach Związku Podhalan

2025-02-16 19:19

[ TEMATY ]

narty

Adobe Stock

Jednym z uczestników 40. Jubileuszowych Otwartych Zawodów Narciarskich w Slalomie Gigancie o Puchar Związku Podhalan był m.in. 83-letni ks. Władysław Nowobilski. Zawody odbywały się w niedzielę 16 lutego na stoku narciarskim Zadział w Nowym Targu.

Zanim narciarze biorący udział w 40. Jubileuszowych Otwartych Zawodach Narciarskich o Puchar Przechodni Związku Podhalan w Slalomie Gigancie stanęli na starcie, miała miejsce Msza św. na stoku, której przewodniczył ks. Władysław Nowobilski, rodem z Białki Tatrzańskiej. Duchowny to 83-latek, on też wziął czynny udział w zawodach. - Bogu dziękuję za kondycję, pogodę. Jechało się bardzo fajnie, nie liczy się dla mnie zajęte miejsce, ale po prostu dobra zabawa - komentował ks. Władysław. Kibicował mu m.in. kapelan Związku Podhalan ks. Władysław Zązel.
CZYTAJ DALEJ

Austria: Powrót do Kościoła możliwy przez internet

2025-02-19 08:04

[ TEMATY ]

Austria

Karol Porwich/Niedziela

Austriacka diecezja St. Poelten oferuje powrót na łono Kościoła przez internet. Osoby, które dokonały apostazji, mogą znów stać się członkami wspólnoty za pośrednictwem formularza online. Częścią procesu jest m. in. wyznanie wiary odmawiane przed ekranem.

Władze diecezji St. Poelten nie mają wątpliwości, że należy iść z duchem czasu i wykorzystywać w duszpasterstwie współczesne technologie. Dotyczy to również ponownego przyjęcia do Kościoła osób, które wcześniej dokonały aktu apostazji.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję