Finał okręgowy olimpiady Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r. odbył się 26 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z Kutna, Łęczycy, Rawy Mazowieckiej, Łodzi i Łowicza. Honorowym przewodniczącym olimpiady jest ks. prał. Zdzisław Peszkowski - kapelan Rodzin Katyńskich.
26 lutego w Łowickim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie ostatniej edycji konkursu Książka roku; Łowicz, Ziemia Łowicka. Warto podkreślić, iż książką roku 2004 został zbiór prac uczniów I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu. Książka ta nosi tytuł: Z łowickiego arsenału pamięci.
W dniach od 1 do 4 marca trwały rekolekcje wielkopostne w parafii katedralnej w Łowiczu. Tematem wiodącym tegorocznych rekolekcji stała się jedna z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa, tj. Całun Turyński. Polska kopia Całunu Turyńskiego znajduje się pod opieką Księży Paulistów w Krakowie. I właśnie ta jedyna wędrująca po Polsce wierna kopia Całunu Turyńskiego była w czasie katedralnych rekolekcji wielkopostnych wystawiona do adoracji w Łowiczu. Rekolekcje w bazylice katedralnej głosił o. Z. Dudek, paulista.
Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach zaprasza na wystawę malarstwa Michała Morawskiego. Artysta jest skierniewiczaninem, studentem IV roku grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Młody grafik miał pierwszą indywidualną wystawę rysunku w styczniu w Łodzi. Na wystawie w Skierniewicach zaprezentowano 32 prace olejne jego autorstwa.
Nie możemy pozostawać obcymi lub milczącymi widzami liturgii – przypomniał Papież podczas środowej audiencji generalnej. Ojciec Święty podkreślił, że liturgia angażuje ciało, umysł i serce człowieka, a jej obrzędy, znaki i symbole prowadzą do autentycznego spotkania z Bogiem.
Papież przypomniał, że Sobór Watykański II pomógł Kościołowi na nowo odkryć bogactwo liturgii obecne już w świadomości pierwszych chrześcijan i nauczaniu Ojców Kościoła. Jak zaznaczył, obrzędy nie są jedynie zewnętrzną oprawą sakramentów ani zbiorem ceremonii ustanowionych przez człowieka. Stanowią one drogę, przez którą wierni otrzymują dar Boży i uczestniczą w misterium wiary.
W Siemiatyczach ma odbyć się koncert pt. „Piekielne lato”. W lokalnym ośrodku kultury ma wystąpić zespół Vader. W tej sprawie głos zabrał ks. Jarosław Błażejak, diecezjalny egzorcysta. Kapłan zwraca uwagę na zło, które – jego zdaniem – kryje się pod płaszczykiem muzyki, i apeluje o post o chlebie i wodzie - informuje portal siemiatycze.podlasie24.pl.
Od 6 do 12 czerwca Papież będzie przebywać w Hiszpanii
Nie ma co ukrywać, oczekiwanie jest ogromne, a tematy liczne – tak dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni określił podczas konferencji prasowej nastroje przed czwartą zagraniczną podróżą apostolską Leona XIV. Od 6 do 12 czerwca Papież będzie przebywać w Hiszpanii, gdzie odwiedzi Madryt, Barcelonę oraz Wyspy Kanaryjskie, poświęci wieżę na Bazylice Gaudiego, wygłosi przemowę w parlamencie.
Tematy, które Papież podejmie w swoich 22 przemówieniach oraz spotkaniach w Hiszpanii, to m.in pokój, rozbrojenie, jedność, młodzież, kultura, nowe technologie, migracje, a także zachęta skierowana do Kościoła, który ma jeszcze wiele do powiedzenia na różnych poziomach.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.