Reklama

W kilku zdaniach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

17 stycznia br. Przed sądem w Gryficach rozpoczął się proces przeciwko posłowi Ryszardowi Bondzie. Rozprawa toczy się z powództwa biznesmena Wojciecha Nowaka, któremu Bonda miał zagarnąć 3 mln zł w sprzęcie rolniczym. Zdaniem Nowaka, poseł nieprawnie wydzierżawił jego ziemię zagranicznej spółce rolnej.

18 stycznia br. Akt oskarżenia przeciwko sześciu pedofilom trafił do sądu w Szczecinie. Mężczyźni oskarżeni są o wykorzystywanie seksualne chłopców - uciekinierów z ośrodków szkolno-wychowawczych. Zaczepiali ich na dworcu kolejowym w Szczecinie.

19 stycznia br. Kolejny mord w Szczecinie. Nieznany sprawca zasztyletował 34-letnią kobietę w jej mieszkaniu. Ciało zamordowanej znalazła jej 11-letnia córka. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragedii.

20 stycznia br. Szczeciński Klub 13 Muz został bez wiedzy właściciela (Urzędu Miasta) wydzierżawiony na 5 lat za śmieszną kwotę - 8,5 tys. miesięcznie szczecińskiemu restauratorowi Dariuszowi Golemie. Dyrektor klubu natychmiast stracił pracę, a prawnicy zastanawiają się, jak unieważnić umowę dzierżawy.

21 stycznia br. Radni komisji budżetu szczecińskiego magistratu wyjechali na posiedzenie do luksusowego hotelu nad morzem, oczywiście, za pieniądze podatników. Jak tłumaczą, potrzebowali... spokoju.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany personalne w Diecezji Elbląskiej

2026-02-28 19:09

[ TEMATY ]

zmiany personalne

diecezja elbląska

nowi proboszczowie

Karol Porwich/Niedziela

Ksiądz Biskup Elbląski dr Wojciech Skibicki dokonał zmian personalnych w diecezji elbląskiej.

Jak głosi komunikat na stronie internetowej diecezja.elblag.pl, zmiany dotyczą trzech dekanatów:
CZYTAJ DALEJ

Od 1 marca w Kościele będzie można nakładać kary finansowe na duchownych i świeckich

2026-02-26 19:00

[ TEMATY ]

KEP

BP KEP

Od 1 marca w Kościele katolickim w Polsce będzie można nakładać kary finansowe na duchownych i świeckich, którzy popełnili przestępstwo kanoniczne. Ich minimalna wysokość nie może być mniejsza niż połowa minimalnego miesięcznego wynagrodzenia brutto i nie większa niż 20 kwot takiego wynagrodzenia.

Znowelizowany przez papieża Franciszka Kodeks prawa kanonicznego, z grudnia 2021 r., przywrócił do kościelnego prawa kary finansowe. Ksiądz, ale także pełniąca w Kościele jakiś urząd osoba świecka, mogą zostać ukarani grzywną za przestępstwa, których dopuściliby się w czasie pełnienia swoich zadań. Mogą zostać także pozbawieni całości lub części wynagrodzenia kościelnego.
CZYTAJ DALEJ

40 pytań Jezusa: "Czemu to wzywacie Mnie: Panie, Panie!, a nie czynicie tego, co mówię?"

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

Słowa mogą być poprawne, a serce dalekie. Wiara nie polega na deklaracjach, lecz na zgodzie życia z Ewangelią. Jezus nie wypomina modlitw – pyta o konsekwencję.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję