Reklama

Niedziela Częstochowska

„Modlitwa zgiętych kolan”, parafia pw. św. Wojciecha BM w Częstochowie

Moc modlitwy

[ TEMATY ]

modlitwa zgiętych kolan

Beata Pieczykura/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Boże, obdarz Kościół Twój jednością i pokojem. Boże, obdarz Kościół Twój kapłanami według Serca Jezusa. Boże, obdarz Kościół Twój świętymi rodzinami. Boże, obdarz Kościół Twój licznymi powołaniami kapłańskimi i zakonnymi. Taka modlitwa popłynęła z parafii pw. św. Wojciecha BM w Częstochowie 6 września, w pierwszy czwartek miesiąca.

Ma ona miejsce w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18 w ramach tzw. godziny świętej do godz. 20 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona na zmianę przez Akcję Katolicką i Wspólnotę Krwi Chrystusa; adoracja jest połączona z konferencją. Ta inicjatywa jest odpowiedzą na apel abp. Wacława Depo o podjęcie „modlitwy zgiętych kolan”. W tym duchu ks. prał. Stanisław Iłczyk zachęcał do modlitwy w intencji nowych powołań oraz świętości rodzin i każdego z nas. W odpowiedzi parafianie prosili Pana żniwa, aby posłał pracowników na swoje żniwo, oraz o świętość kapłanów i sióstr nazaretanek pracujących w tej parafii.

Beata Pieczykura/Niedziela

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-09-07 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa zgiętych kolan

Niedziela częstochowska 36/2018, str. I

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

modlitwa zgiętych kolan

Bożena Sztajner/Niedziela

List pasterski Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego na czas pracy duszpasterskiej i katechetycznej w nowym roku szkolnym 2018/2019

Bracia i Siostry w Chrystusie, Jedynym Odkupicielu człowieka!
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

[ TEMATY ]

nowenna

Święta Teresa od Jezusa

François Gerard PD

Święta Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła

Święta Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła

Rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Teresy od Jezusa. Poniżej przedstawiamy tekst na każdy dzień nowenny, zaczerpnięty z modlitewnika „Nowenna do św. Teresy od Jezusa – o łaskę o mądrej miłości” opracowanego przez o. Krzysztofa Piskorza OCD. Do odmawiania między 6 a 14 października lub w dowolnym terminie.

Miłosierdzie i nędza. To zestawienie słów skupia w sobie całą doktrynę św. Teresy, która widziała się zanurzoną w rzeczywistość wskazywaną przez te dwa słowa. Jej życie krążyło pomiędzy tymi dwoma biegunami i Teresa jest przekonana, że dzieje się tak w życiu wszystkich ludzi. Dlatego przez wstawiennictwo tej, która była i jest wielką nauczycielką modlitwy i życia duchowego, chcemy z ufnością prosić Boga o łaski potrzebne do życia prawdziwie chrześcijańskiego, opartego na zaufaniu Temu, który swoim miłosierdziem czyni nas świętymi.
CZYTAJ DALEJ

Artystyczny hołd

2025-10-10 13:28

plakat organizatorów

Z okazji Dnia Jana Pawła II Instytut Dialogu Międzykulturowego zaprasza na koncert, który odbędzie się 16 października, o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Krakowskiej.

Wydarzenie stanowi artystyczny hołd dla papieża Polaka – postaci szczególnie bliskiej historii i duchowości naszego kraju, w wyjątkowym dniu jego wyboru wyboru na Stolicę Piotrową.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję