Reklama

W kilku zdaniach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

12 października br. Siedmiu byłych prezesów stoczni szczecińskiej stanęło przed sądem. Prokuratura nie oskarża ich o wyprowadzenie majątku stoczni, ale o niegospodarność. Byli prezesi uważają, że dokonano zamachu na stocznię. Sprawcami ich zdaniem są ministrowie z SLD. Oskarżeni mówią, że nie mają nic do ukrycia, są niewinni i nie życzą sobie zasłaniania ich twarzy oraz ukrywania nazwisk.

13 października br. W szczecińskiej delegaturze ABW rozpoczęła się kontrola. Funkcjonariusze z centrali Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie przyjechali do Szczecina po publikacjach prasowych wskazujących na powiązania szczecińskich służb specjalnych z mafią paliwową.

14 października br. Wstępne wyniki kontroli w stargardzkim więzieniu wykazały szereg nieprawidłowości. Ustalono, że do cel, w których przebywają osadzeni, wnoszono alkohol i narkotyki. Niewykluczone, że używki wnosili pracownicy służby więziennej.

15 października br. 500 miejsc pracy oferuje 12. Dywizja Zmechanizowana w Szczecinie. Dowództwo poszukuje mężczyzn do 30. roku życia, z maturą i po odbytej służbie wojskowej w stopniu kaprala. Przyszli zawodowi kaprale mogą liczyć na 2 tys. pensji miesięcznej brutto.

17 października br. Policja zatrzymała hakera komputerowego, który włamując się do jednego z komputerów firmy projektowej, skasował twarde dyski. Zniszczone oprogramowanie warte było 400 tys. zł.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 6, 51-58.

Czwartek, 4 czerwiec. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

[ TEMATY ]

nowenna

Serce Jezusa

Karol Porwich/Niedziela

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O Jezu, Ty mnie tak bardzo umiłowałeś, że zstąpiłeś z nieba i przyjąłeś nędze ludzkie aż po śmierć, i to śmierć krzyżową, aby mnie zbawić. Pragnę na Twoją miłość odpowiedzieć miłością. Rozpal więc w moim sercu pragnienie Twej najgorętszej miłości i dozwól, abym Cię kochał nade wszystko. Amen.
CZYTAJ DALEJ

Francja zachowa tajemnicę spowiedzi. Projekt jej ograniczenia upadł w parlamencie

2026-06-04 13:26

[ TEMATY ]

spowiedź

Francja

Vatican Media

Francuski parlament wycofał się z propozycji ograniczenia tajemnicy spowiedzi w ramach walki z wykorzystywaniem seksualnym w środowisku szkolnym. Z przyjętego w tym tygodniu projektu ustawy usunięto wzmiankę o tajemnicy spowiedzi. Co więcej podczas parlamentarnej debaty, sam przedstawiciel rządu przyznał, że to właśnie anonimowość jest warunkiem umożliwiającym swobodę wypowiedzi.

W poniedziałek tuż przed północą parlamentarzyści jednogłośnie przyjęli projekt ustawy mającej na celu lepszą ochronę małoletnich w szkole i placówkach pozaszkolnych. Zrezygnowali przy tym z ograniczenia tajemnicy spowiedzi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję