Reklama

Młodzi reprezentanci Polski z Łomży

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dla wielu z nas okres letni to czas wypoczynku, ale dla wielu sportowców był to czas intensywnych treningów i częstych startów. Nie próżnowali zwłaszcza młodzi lekkoatleci. Brali oni udział w kilku imprezach stanowiących ukoronowanie całorocznej pracy i osiągnęli wiele znakomitych wyników. Po raz kolejny udowodnili, że mimo bardzo skromnej bazy sportowej w naszym regionie, potrafią odnosić sukcesy i uzyskiwać wartościowe wyniki. Na największe pochwały spośród naszych zawodników zasłużyła Anna Pruszkowska reprezentująca barwy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Prefbet” Śniadowo.
Na przełomie lipca i sierpnia uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży triumfowała w VIII Igrzyskach LZS w Spale. Tam zdobyła 2 złote medale. Najpierw nie miała sobie równych w biegu na dystansie 1500 m w kategorii juniorek młodszych. Następnie podopieczna trenera Andrzeja Korytkowskiego wraz z koleżankami z Klubu zwyciężyła ze znakomitym rezultatem w biegu sztafetowym 4 x 400 m.
W najważniejszych zawodach sezonu nasza lekkoatletka również nie zawiodła. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (będącej jednocześnie mistrzostwami Polski w kategorii juniorów młodszych) w Zielonej Górze Anna Pruszkowska wywalczyła srebrny medal w biegu na 800 m. Nieznacznie wyprzedziła ją Magdalena Deptuła z Piasta Gliwice. Obie zawodniczki osiągnęły w biegu finałowym znakomity czas. Nasza biegaczka z wynikiem 2 min 11 sek. i 61 setnych poprawiła rekordy województwa w 2 kategoriach wiekowych. Docenili to trenerzy kadry narodowej, powołując Annę na międzypaństwowy mecz lekkoatletyczny Polska, Rosja, Niemcy, Hiszpania w Bydgoszczy. Reprezentując kraj w swojej grupie wiekowej 17-letnia łomżanka zajęła 6 miejsce.
Niejako na deser Anna Pruszkowska poprawiła jeszcze 2 rekordy województwa podlaskiego na dystansie 1000 m. W Siedlcach uzyskała bardzo dobry wynik 2 min. 52 sek. 93 setne. Jej rezultat jest nie tylko nowym rekordem w gronie rówieśniczek, ale także stanowi najlepsze osiągnięcie wśród juniorek. - Znakomite wyniki Anny nie są dla mnie żadnym zaskoczeniem. Był to bardzo dobry okres dla niej. Te znakomite wyniki są nagrodą dla Ani za 6 lat wytrwałych treningów. Jako jedna z nielicznych przez ten czas nie opuściła ani jednych zajęć. Zawsze ambitnie, ciężko pracowała i wierzyła w sukces i zapewnienia trenera. Anna nie tylko osiąga znakomite rezultaty, ale jest też dobrą uczennicą ZSEiO w Łomży, w której również doceniają i cieszą się z jej sportowych sukcesów - mówił trener Andrzej Korytkowski.
Mamy nadzieję, że znakomitych wyników i medali z mistrzostw Polski i innych ważnych imprez przysporzą nam jeszcze inni młodzi sportowcy z naszego regionu. Annie Pruszkowskiej gratulujemy i czekamy na jej kolejne starty w biało-czerwonych barwach reprezentacji kraju.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kalendarz Adwentowy: Głos rodzi się z milczenia

2025-12-18 21:00

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

Adobe Stock

• Sdz 13, 2-7. 24-25a • Łk 1, 5-25
CZYTAJ DALEJ

Rusza proces składania postulatów do prezydenta Karola Nawrockiego

17 grudnia 2025 r. w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność" odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Jan Rejczak, honorowy prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu, Andrzej B. Piotrowicz, jeden z inicjatorów powołania oddolnej inicjatywy społecznej o nazwie „Katolicy z Karolem Nawrocki” (KzKN) a takze dr hab. Przemysław Czarnek, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej X kadencji.

Konferencja podsumowuje dotychczasowe działania inicjatywy społecznej oraz informująca o możliwości składania od dnia 18 grudnia br. postulatów. Wynika to z treści umowy, podpisanej 8 maja br. w Strachocinie w miejscu urodzin Św. Andrzeja Boboli - patrona Polski pomiędzy Prezydentem RP Karolem Nawrockim, a KzKN. W skład koalicji wchodzą wspólnoty katolickie i organizacje patriotyczne.
CZYTAJ DALEJ

Powołany 2 - kinowy hit dostępny na Youtube!

2025-12-19 10:03

[ TEMATY ]

film

Materiał prasowy

Film pt. “POWOŁANY 2” pojawił się w blisko 150 kinach w 2024 roku. Oprócz gwiazdorskiej obsady można w nim zobaczyć cztery prawdziwe historie osób, które w spektakularny sposób podniosły się z kolan i dziś świadczą o mocy i miłości Boga. W Wigilię Bożego Narodzenia film zostanie udostępniony w internecie zupełnie bezpłatnie.

Papież Benedykt XVI powiedział, że internet jest nowym kontynentem, na który trzeba wysłać misjonarzy - powiedział reżyser i producent Jan Sobierajski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję