Reklama

Zaprowadź mnie prosto do Betlejem…

Niedziela łomżyńska 5/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W atmosferze radości i życzliwości upłynął ostatni miesiąc roku w Zespole Szkół w Kobylinie Borzymach. Wszystko za sprawą Świąt Bożego Narodzenia, najbardziej lubianych i oczekiwanych nie tylko przez dzieci.
Śpiew kolęd dało się słyszeć już 28 listopada ub. r. w czasie Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. 22 zespoły i 14 solistów ze wszystkich klas gimnazjalnych i podstawowych rywalizowało o tytuł mistrza. Starannie dobrany repertuar już w listopadzie wprowadzał nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Całość poprzedziły żmudne przygotowania, lecz wszyscy zgodnie twierdzą, że warto było poświęcić wolny czas, zwłaszcza że oprócz dyplomów zwycięzcy otrzymali możliwość uczestnictwa w Powiatowym Przeglądzie Stajenka 2003 w Wysokiem Mazowieckiem. Również tam uczniowie nie zawiedli. Nagrody zdobyli w kategorii szkół podstawowych: Joanna Gąsowska (II miejsce) i Joanna Wnorowska (III miejsce), w kategorii gimnazjów: zespół „Angels” - Katarzyna Gąsowska, Magdalena Mężyńska i Dorota Mościcka (wyróżnienie) oraz, „Rozśpiewane gwiazdeczki” - Agnieszka Frankowska, Dorota Kierzkowska, Beata Piszczatowska, Katarzyna Wądołowska (wyróżnienie).
Jednak przygoda z kolędami była tylko preludium do tego, co miało miejsce później. Pachnące choinki, migające lampki, kolorowe łańcuchy oraz dźwięk kolęd, to wszystko tworzyło niepowtarzalny świąteczny klimat, w którym uczniowie, pracownicy Zespołu Szkół postanowili złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia. Najpierw kameralnie - w klasach z wychowawcą. Był biały obrus, sianko i najważniejszy opłatek - jak na prawdziwej wigilii. Co prawda uczniowie nie zdołali przygotować dwunastu potraw, ale chętnie zadowolili się dobrym ciastem domowej roboty.
Oficjalna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej. Wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Dyrekcja i Rada Pedagogiczna oraz zaproszeni goście: dziekan ks. Stanisław Roszkowski i wójt gminy Kobylin Ryszard Pogorzelski. Wspólnie mogli obejrzeć jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież tejże szkoły pod kierunkiem S. Dąbrowskiej oraz ks. C. Czarkowskiego. Nie mogło zabraknąć kolęd. Wyróżnione zespoły zaprezentowały się przed własną publicznością. I tym razem występ zakończył się wielkim aplauzem. Na koniec dyrektor D. Maleszewska złożyła życzenia słowami poety, do których dołączyli się zaproszeni goście.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Opublikowano papieską intencję modlitewną na czerwiec

2025-06-03 17:05

[ TEMATY ]

intencje

Vatican Media

W czerwcu, tradycyjnie poświęconym nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Papież zaprasza nas do modlitwy: „aby każdy z nas znalazł pocieszenie w osobistej relacji z Jezusem, a z Jego Serca czerpał wzór współczującej miłości do świata”. Po raz pierwszy słyszymy głos Papieża Leona XIV w nagraniu prezentującym jego intencję modlitewną.

We wtorek, 3 czerwca ukazało się wideo z modlitewną intencją Papieża Leona XIV na czerwiec 2025 roku: „aby świat wzrastał we współczuciu”.
CZYTAJ DALEJ

Consiglia de Martino - uzdrowiona przez Ojca Pio

2025-06-04 21:00

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

"Głos Ojca Pio"

"Głos Ojca Pio"

Consiglia de Martino

Consiglia de Martino

Wobec nieuchronnej operacji pacjentka jeszcze natarczywiej poprosiła Ojca Pio w myśli: „Ty bądź moim chirurgiem. Ty mnie zoperuj!” Po kilku godzinach odczuła jego cudowną obecność. Poczuła, że ktoś przecina jej szyję. Została zoperowana wirtualnie przez Ojca Pio. Lekarze stwierdzili, że z medycznego punktu widzenia jest zdrowa i rzeczywiście została uzdrowiona.

1 listopada 1995 roku w Salerno we Włoszech około godziny jedenastej (była to uroczystość Wszystkich Świętych) pewna kobieta w wieku czterdziestu pięciu lat przygotowywała się do pójścia na Mszę Świętą. Cieszyła się jak najlepszym zdrowiem, nigdy na nic nie chorowała, była matką trojga dzieci o mocnej budowie ciała. I nagle poczuła ból, któremu towarzyszyło uczucie duszności. W pewnym momencie dostrzegła na lewym barku opuchliznę wielkości pomarańczy. W towarzystwie bratowej udała się do szpitala. Od razu podjęto badania radiologiczne, które wykazały, że nastąpił wyciek limfy z przerwanego kanału piersiowego. Płyn wyciekł poza swoje normalne środowisko i rozlał się po klatce piersiowej i jamie brzusznej. Było go około dwóch litrów. Dokładniejszego opisu ze strony medycznej dokona za chwilę doktor Pietro Violi, który jest specjalistą w tej dziedzinie.
CZYTAJ DALEJ

USA: Trump: Putin powiedział mi, że będzie musiał odpowiedzieć na ukraiński atak na lotniska

2025-06-04 19:04

[ TEMATY ]

Putin

Władimir Putin

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Donald Trump

Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump poinformował w środę, że przeprowadził ponadgodzinną rozmowę telefoniczną ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem. Rosyjski przywódca powiedział mu, że "będzie musiał odpowiedzieć" na niedzielny ukraiński atak na lotniska wojskowe w Rosji.

Trump powiadomił, że podczas rozmowy omówiono niedawny atak Ukrainy na lotniska wojskowe w Rosji i "różne inne ataki, które są przeprowadzane przez obie strony". "Prezydent Putin powiedział bardzo dobitnie, że będzie musiał odpowiedzieć na ostatni atak na lotniska" - dodał Trump. Chodzi o operację, w której - według strony ukraińskiej - uszkodzonych miało zostać 41 samolotów rosyjskiego lotnictwa strategicznego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję