4 dyrygentów, ponad 20 solistów, 300 chórzystów i ponad 100-osobowa orkiestra. To dzięki nim będziemy mogli przeżywać Światowe Dni Młodzieży w pięknej muzycznej atmosferze! Poznaj dyrygentów, muzyków i chórzystów, którzy zaśpiewają i zagrają dla pielgrzymów przybyłych na spotkanie z papież Franciszkiem.
"To wskazówka, która indywidualnie odnosi się do każdego z nas" – stwierdził w czasie rozmowy z PAP historyk z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jak zaznaczył, papież zwrócił uwagę na bierność u młodych ludzi, którzy nie są ciekawi świata oraz na ich konsumpcyjną postawę. Jego zdaniem "Ojciec Święty wskazuje na to, że droga prawdy i wartości jest wyboista, ale znacznie bardziej ciekawa i owocna".
"Jeżeli nastawimy się na to, żeby tylko mieć, to gdzieś gubimy ten zasadniczy sens. Mieć, gdy już mamy, nie daje nam satysfakcji" – komentuje słowa papieża prof. Kęder. Dodał, że jest to wątek wielokrotnie podnoszony w naukach Kościoła.
Siedem osób zostało porażonych piorunem w piątek w rejonie kopuły szczytowej Giewontu. Jedna z osób na chwilę straciła przytomność, w wyniku czego obsunęła się kilka metrów po skałach, doznając urazów głowy i kończyn – podsumowało działania TOPR.
Jak przekazali ratownicy z Zakopanego, mimo bardzo trudnych warunków pogodowych - silnego wiatru i opadów deszczu - udało się dotrzeć śmigłowcem na Przełęcz Kondracką, skąd ratownicy TOPR pieszo udali się na miejsce zdarzenia. Najciężej poszkodowana osoba, po udzieleniu pierwszej pomocy, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Zakopanem.
Wrocław: koncert „Across the Ocean” w kościele św. Maurycego [Zaproszenie]
2026-05-16 16:36
ks. Łukasz
mat. pras
kościół św. Maurycego we Wrocławiu
W najbliższą niedzielę, 17 maja o godz. 17.30, w kościele św. Maurycego przy ul. Traugutta 34 we Wrocławiu odbędzie się koncert chóralny pod hasłem „Across the Ocean”. Wystąpią dwa zespoły: OPUS Chamber Choir z Uniwersytetu Southern Utah (USA) oraz Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Amerykański OPUS Chamber Choir, prowadzony przez dr. Andrew Briggsa, słynie z wszechstronności i artystycznego kunsztu. W jego repertuarze znajdują się zarówno dzieła renesansowe, jak i współczesne kompozycje inspirowane jazzem, rockiem czy musicalem. Zespół koncertował m.in. w Carnegie Hall, a jego występy w Kanadzie i Wielkiej Brytanii spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.