Reklama

Serwis kościelny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Niemstów

12 października br. bp Mariusz Leszczyński przeprowadził wizytację parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Zamość

W kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski 12 października br. obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Liturgię w intencji pracowników oświaty sprawował ks. Adam Firosz, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu, homilię wygłosił ks. Wiesław Galant, wicerektor diecezjalnego WSD. Po Mszy św. młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, odbyło się również spotkanie z nauczycielami. Uroczystość zorganizował ks. Andrzej Traczykiewicz, diecezjalny duszpasterz nauczycieli.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zamość - Jasna Góra

24 i 25 października br. kobiety z diecezji zamojsko-lubaczowskiej uczestniczyły w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet na Jasną Górę. Opiekunem diecezjalnej pielgrzymki był ks. Waldemar Malinowski.
W programie pielgrzymki były m.in. Msza św. i konferencja pt. „Kobieta kształtująca chrześcijańskie oblicze rodziny”. Pielgrzymkę zorganizowało duszpasterstwo kobiet i Polski Związek Kobiet Katolickich.

Hrubieszów - Jasna Góra

9 października br. uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hrubieszowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Imienia Jana Pawła II na Jasnej Górze. Gimnazjaliści i nauczyciele odwiedzili również: Kalwarię Zebrzydowską, Łagiewniki i Kraków.

Górecko Kościelne

Reklama

12 października br. w miejscowej parafii pw. św. Stanisława BM gościł ks. Stefan Ceberek z diecezji łomżyńskiej, kaznodzieja i wykonawca piosenek religijnych. Ks. Ceberek prowadził tzw. „Spotkania ewangelizacyjne”, wystąpił też z koncertem.

Biłgoraj

17 października br. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego w Kolegium UMCS. Program inauguracji wypełniły: Msza św. w kościele pw. św. Marii Magdaleny, wystąpienie rektora UMCS, prof. Mariana Harasimiuka, wykład pt. „Historia - nauka czy sztuka?”, wygłoszony przez prof. Jana Lewandowskiego.

Szczebrzeszyn

Msza św. w kościele pw. św. Mikołaja pod przewodnictwem ks. Józefa Flisa, wieczór poetycki przygotowany przez młodzież, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „25 lat Wielkiego Pontyfikatu” - wypełniły Dzień Papieski, 12 października br.

Hrubieszów

Uroczysta sesja rady miasta upamiętniająca 25-lecie pontyfikatu Jana Pawła II, okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu zespołów: „Nicolaus”, „Lechici”, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej oraz grupy recytatorów - złożyły się na obchody Dnia Papieskiego 12 października br.
W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy 12 października br. obchodzono Dzień Papieski i Dzień Edukacji Narodowej. Mszę św. w intencji nauczycieli odprawił i homilię wygłosił ks. Ryszard Dziura z KUL. Oprawę muzyczną przygotował zespół „Lechici”.

Nielisz

12 października br. jubileusz 100-lecia obchodziła miejscowa jednostka OSP. Msza św., referat okolicznościowy poświęcony historii OSP, poświęcenie sztandaru i wręczenie odznaczeń - to główne punkty obchodów jubileuszu.

Łosiniec

Renowacja misji św. odbywała się w dniach od 12 do 15 października br. Prowadzili ją Ojcowie Redemptoryści z Torunia.

Trzęsiny

„W darze Ojcu Świętemu” - pod takim hasłem zorganizowano dziękczynne czuwanie modlitewne w miejscowej parafii pw. św. Jana Chrzciciela, w dniach od 12 do 19 października br.
Dzień Papieski wypełniły: modlitwy, spotkanie z ks. Stefanem Ceberkiem i koncert piosenek religijnych, Msze św. w intencji Jana Pawła II, procesja i Apel Jasnogórski. Na kolejne dni czuwania modlitewnego złożyły się: Msze św., procesje różańcowe i Apele Jasnogórskie.
17 października br. odbyła się uroczystość z udziałem bp. Jana Śrutwy. Ksiądz Biskup przewodniczył Mszy św. i dokonał poświęcenia 20 kapliczek z tajemnicami Różańca.

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

125 lat krzyża na Giewoncie

2026-07-09 10:18

[ TEMATY ]

Giewont

Agata Kowalska

Dokładnie 125 lat temu, 9 lipca 1901 roku, na tatrzańskim Giewoncie (1895 m n.p.m.) stanął krzyż. Inicjatorem przedsięwzięcia był był ówczesny proboszcz Zakopanego ks. Kazimierz Kaszelewski. Metalowy krzyż, który miał stanąć na Giewoncie zamówiono w fabryce Góreckiego w Krakowie, a pod Tatry przywieziono go koleją.

Przed wyekspediowaniem metalowych elementów z Krakowa do Zakopanego, krzyż zmontowano na terenie Zakładu Artystyczno-Ślusarskiego J. Goreckiego i Spółki w Krakowie, przy ul. Św. Wawrzyńca 26. Został on wówczas po raz pierwszy sfotografowany, a do montażu monumentu przystąpiono 13 czerwca 1901 r.
CZYTAJ DALEJ

Nowe dowody w sprawie zabójstwa Charliego Kirka

2026-07-09 08:25

[ TEMATY ]

zabójstwo

Charlie Kirk

nowe dowody

Fox News

Charlie Kirk

Charlie Kirk

Prokuratora przedstawiła nowe dowody przeciwko Tylerowi Robinsonowi, który jest oskarżony o zabójstwo Charliego Kirka, konserwatywnego komentatora i sojusznika prezydenta USA Donalda Trumpa. W sprawie pojawiły się także informacje o przyznaniu współlokatorowi podejrzanego tzw. immunitetu z ograniczeniem dowodowym w zamian za zeznania.

W środę w stanie Utah wznowiono wstępne przesłuchania w sprawie Robinsona. Kirk - młody amerykański ewangelizator, który przyciągał tłumy, zwłaszcza młodych Amerykanów, do wiary i przekonań konserwatywnych, został zastrzelony 10 września 2025 roku na terenie kampusu Utah Valley University. Prokuratura domaga się dla sprawcy zabójstwa kary śmierci. Jak podaje CBS News, sędzia ma zdecydować do piątku, czy zgromadzony materiał dowodowy jest wystarczający, aby skierować sprawę na pełny proces.
CZYTAJ DALEJ

„Idziemy, bo jeżeli ja będę lepszy, to lepszy będzie świat” – lipcowe pielgrzymowanie na Jasną Górę

2026-07-09 19:52

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymowanie

#Pielgrzymka

Maria Kopacka-Fornal

Przez te kilka lub kilkanaście dni obowiązuje ich Dziesięć Przykazań, regulamin pielgrzymkowy, zasady ruchu drogowego i zakaz… narzekania. Mimo szybkiego tempa życia, zaawansowanych technologii, wciąż wielu Polaków, ale nie tylko, wybiera rekolekcje w drodze na Jasną Górę. To życie w rytmie kroków czy obracanych rowerowych kół, zdania się na gościnność innych czy łaskę i niełaskę pogody. - Idziemy, bo jeżeli ja będę lepszy, to lepszy będzie świat - motywują pątnicy pielgrzymkowy trud.

Duże, diecezjalne docierać będą już na lipcowy odpust Matki Bożej z Góry Karmel - 15 lipca. Jest to pierwszy wakacyjny tzw. szczyt pielgrzymkowy przypadający 14 lipca. Swój cel osiągną wtedy Piesza Pielgrzymka Arch. Przemyskiej i Piesza Pielgrzymka Poznańska, przyjdą też m.in. Kliszczacy z parafii św. Marii Magdaleny z Trzebuni w arch. krakowskiej. Dzień wcześniej dotrą pątnicy z Piotrkowa Trybunalskiego.Natomiast 10 lipca cel osiągnie 227. lat Piesza Pielgrzymka Kalwaryjsko-Lanckorońska, 12 lipca Piesza Pielgrzymka organizowana przez Duszpasterstwo Rolników Diec. Zielonogórsko-Gorzowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję