Reklama

Parafialne zmagania

Niedziela łomżyńska 42/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku miejscowość Długosiodło obchodziła 800-lecie swego istnienia. Z tego powodu odbyło się u nas szereg kulturalnych imprez mających przybliżyć kulturę naszego pięknego rejonu. Do grona tych spotkań wzajemnie ubogacających dołączyliśmy naszą Parafiadę w Długosiodle dla dzieci i młodzieży. W tym roku poszerzyliśmy ją z racji jubileuszu na cały powiat wyszkowski. Zgłosiły się następujące parafie: Goworowo, Brańszczyk, Kamieńczyk, Poręba, Wola Mystkowska, parafia św. Idziego z Wyszkowa i gospodarze - parafia Długosiodło. Spotkanie rozpoczęło się w miejscowym kościele Mszą św., którą odprawił proboszcz parafii ks. Czesław Głowicki. Po wspólnej modlitwie uczestnicy Parafiady udali się na stadion, gdzie odbyły się rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt i turniej piłki nożnej chłopców. W piłce siatkowej I lokatę zajęła parafia Goworowo, II - Wola Mystkowska, III - Poręba. Puchar za zwycięstwo w piłce nożnej powędrował do Goworowa, II miejsce zajęli gospodarze, czyli parafia Długosiodło, III - parafia św. Idziego (Wyszków).
Cieszymy się z obecności wszystkich przybyłych parafii i dziękujemy Księżom oraz opiekunom, którzy zechcieli przybyć z dziećmi i młodzieżą na naszą imprezę. Parafiada to też ludzie, którzy nam pomogli i którym pragniemy wyrazić swoją wdzięczność. Dziękujemy ks. prał. Cz. Głowickiemu, wójtowi St. Jastrzębskiemu, zastępcy wójta Z. Bocianowi, M. Kaniewskiemu, W. Plakwiczowi, organiście W. Piątkowskiemu, kościelnemu Cz. Rosińskiemu i ks. Z. Grodzkiemu. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i sponsorom oraz tym wszystkim, którzy w dniu Parafiady w jakikolwiek sposób nam pomogli. Z darem modlitwy

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fatima: Codzienna Msza Święta w języku polskim w Kaplicy Objawień

2026-07-23 14:43

[ TEMATY ]

Fatima

Msza Święta

BP KEP

Od 3 października 2026 roku w Kaplicy Objawień Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Fatimie (Portugalia) codziennie o godz. 7.00 rano będzie sprawowana Msza Święta w języku polskim – poinformował przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Turystyki i Pielgrzymek bp Piotr Przyborek.

Z radością informuję, że od 3 października 2026 r. w Kaplicy Objawień Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Fatimie (Portugalia) codziennie o godz. 7.00 rano będzie sprawowana Msza Święta w języku polskim.
CZYTAJ DALEJ

Cisza, modlitwa i brak cennika. W Sosnowcu powstała „Gościnna Plebania” w której można zamieszkać

2026-07-23 18:05

[ TEMATY ]

parafia

Diecezja Sosnowiecka

Szukasz miejsca, by na chwilę zwolnić, uciec od pędu codzienności i w cichym otoczeniu porozmawiać z Bogiem? Przy parafii św. Joachima w Sosnowcu ruszyła wyjątkowa inicjatywa – „Gościnna Plebania”. To unikalna przestrzeń na mapie Polski, stworzona z myślą o osobach poszukujących duchowego wytchnienia i wyciszenia.

Głównym założeniem projektu nie są turystyczne atrakcje, lecz stworzenie warunków do modlitwy i skupienia.
CZYTAJ DALEJ

Pierwsza pomoc to nie teoria, to uratowane życie. Poruszająca postawa studentki pod Jasną Górą

2026-07-24 11:12

[ TEMATY ]

pomoc

Karol Porwich/Niedziela

Pełen profesjonalizm, a do tego przysłowiowa „zimna krew” studentki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie - Weroniki Swodczyk (kierunku ratownictwo medyczne) miały wpływ na uratowanie życia ludzkiego. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się pod Jasną Górą. Studentka nie zawahała się nawet na chwilę… - jej czyn doczekał się podziękowań (i pochwał) zamieszczonych na profilu Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie.

„19 lipca 2026 roku pod Jasną Górą w Częstochowie doszło do nagłego zatrzymania krążenia u pielgrzymującego na Jasną Górę mężczyzny. Jeszcze przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego świadkowie zdarzenia natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO). W przypadku nagłego zatrzymania krążenia liczy się każda sekunda. Natychmiastowe rozpoczęcie uciśnięć klatki piersiowej oraz szybkie wezwanie zespołu ratownictwa medycznego wielokrotnie zwiększają szanse poszkodowanego na przeżycie i powrót do zdrowia. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której od podjętej decyzji, odwagi i gotowości do działania będzie zależało ludzkie życie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję