Reklama

Na czasie

Modlitwa kolejarzy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W stwierdzeniu, że w branży kolejowej nic się nie poprawiło, nie ma już nic odkrywczego. Mało tego, z roku na rok jest coraz gorzej. Dlatego mottem ogólnopolskiej pielgrzymki kolejarzy i wszystkich ludzi z nią związanych są słowa Jana Pawła II Powróćcie do Chrystusa, źródła wszelkiej nadziei. Na doroczną pielgrzymkę kolejarzy zaprasza ks. Leonard Zagórski, diecezjalny duszpasterz kolejarzy. Będzie to już XX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy i ich Rodzin na Jasną Górę. Odbędzie się w 8, 9 listopada br. Rozpocznie się wieczorną konferencją, którą wygłosi ks. prof. Alfred Wierzbicki w Bazylice Jasnogórskiej, a zakończy w niedzielę 9 listopada uroczystą Mszą św. ze Szczytu Jasnej Góry, której będzie przewodniczył abp Damian Zimoń z Katowic. Podczas spotkania będzie czas nie tylko na modlitwę, ale i refleksję nad stanem polskiego kolejnictwa. 9 listopada w auli Jana Pawła II przewidziane jest spotkanie z zarządem PKP SA i prezesami spółek PKP SA. „Pielgrzymka będzie również okazją, by podziękować Bogu za dar 25 lat Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II - powiedział Niedzieli ks. L. Zagórski - opiece Maryi zawierzymy po raz kolejny los kolejarskich rodzin, tak często niepewnych swego jutra. Jednocześnie będziemy rozpamiętywali męczeństwo św. Katarzyny z Aleksandrii, by na co dzień wybierać to, co nieprzemijające i wytrwale bronić swoich miejsc pracy na kolei, chlubnych tradycji i godności polskiego kolejarza”. Pielgrzymkę zakończy akt zawierzenia kolejarskich rodzin.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

55. rocznica czarnego czwartku/Prezydent: nasza narodowa pamięć jest po stronie ofiar

2025-12-17 07:24

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

Czarny Czwartek

Mikołaj Bujak KPRP

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w 55. rocznicę Grudnia '70 w Gdyni oddał hołd ofiarom tamtych wydarzeń. – Nasza narodowa pamięć jest po stronie ofiar, prawdy i sprawiedliwości, a przeciwko tym, którzy kazali mordować ludzi domagających się wolności, godności i solidarności – podkreślił Karol Nawrocki.

Czarny czwartek jest tym, co na stałe wpisało się w historię tego miasta, które powstało z morza, z marzeń, z pragnień, miasta, w którym tak ciężko pracują portowcy, dzisiaj także miasta rozwoju technologicznego XXI wieku. Historią Gdyni jest też ten wzruszający pomnik, który mówi, że strzelano do ludzi domagających się godności. Chcieli iść do pracy mimo że władza zabrała im godność, wprowadzając drastyczne podwyżki artykułów spożywczych tuż przed świętami – przypomniał Karol Nawrocki.
CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie rzecznika prasowego archidiecezji wrocławskiej dot. Fundacji Teobańkologia

2025-12-17 10:01

[ TEMATY ]

Teobańkologia

Red.

Publikujemy oświadczenie rzecznika prasowego archidiecezji wrocławskiej dot. Fundacji Teobańkologia.

"W związku z rozwojem działalności fundacji Teobańkologia oraz szeroką skalą jej działań duszpasterskich i medialnych, metropolita wrocławski abp Józef Kupny powołał Komisję ds. zbadania funkcjonowania fundacji.
CZYTAJ DALEJ

Wiara bez ściemy. Zapytaj biskupa

2025-12-17 23:21

Marzena Cyfert

Spotkanie z bp. Maciejem Małygą w Stacji Dialog na Dworcu PKP we Wrocławiu

Spotkanie z bp. Maciejem Małygą w Stacji Dialog na Dworcu PKP we Wrocławiu

Raz w miesiącu w Stacji Dialog na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu odbywają się rozmowy z bp. Maciejem Małygą. Na spotkaniu można zapytać o wszystko i porozmawiać o wszystkim, co nas nurtuje.

Ostatnie spotkanie „Kościół w sieci: scrolluję, wierzę, myślę” poświęcone było wierze w czasach TikToka i Al. Z uczestnikami spotkania rozmawiali bp Maciej Małyga i dr hab. inż. Adam Polak z Politechniki Wrocławskiej. Spotkanie moderował Szczepan Bartoszko z EWTN.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję