Gdy szukasz Boga, popatrz na kwiaty, popatrz na góry i ciemny las. Z każdej wędrówki wrócisz bogaty i nową treścią wypełniasz swój czas. Bo cały świat jest pełen śladów Boga i każda rzecz zawiera Jego myśl: wspaniały szczyt, błotnista wiejska droga to Jego znak, który zostawił ci.
W czasie wakacji chwal Pana Boga modlitwą, piosenką i zabawą. Nie zapominaj, że Bóg zaprasza ciebie na niedzielne spotkania w Eucharystii.
Mając na uwadze te wezwania, oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii pw. św. Wita w Mełgwi zorganizował już koleiny wypoczynek letni dla dzieci. Uczestniczyło w nim
86 dzieci w wieku od 3 do 10 lat. „Wakacje z Bogiem” były zorganizowane w dniach 21-27 lipca. Uczestnicy wypoczynku zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe.
Każda miała inny program zajęć przez cały czas trwania półkolonii. Dzieci chętnie rysowały, grały w piłkę, uczestniczyły w konkursach. Dużą atrakcją był wyjazd do Kazimierza Dolnego,
gdzie wszyscy mogli podziwiać piękny krajobraz, zwiedzać zabytki, Górę Trzech Krzyży, kościół farny oraz słynny rynek kazimierski. Cała akcja zakończyła się Mszą św. sprawowaną w kościele parafialnym
przez życzliwego i troskliwego gospodarza - ks. kan. Karola Serkisa.
Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego, aby każde dziecko otrzymywało posiłek w czasie całego trwania wypoczynku.
Meksyk: w trakcie celebracji Eucharystii, tuż po udzieleniu Komunii Świętej, w niedzielę 21 września w wieku 62 lat zmarł na zawał serca ojciec José de Luz Rosales Castañeda.
Według informacji udostępnionych przez ACI Prensa, diecezja Gómez Palacio, gdzie pełnił posługę ksiądz, poinformowała, że „zmarł po udzieleniu Komunii. Puryfikował już kielich, gdy upadł”. Odnośnie do przyczyny śmierci, sprecyzowano, że „była to śmierć naturalna, zawał serca”.
W tym odcinku zabieram Cię w niezwykłą podróż: od dramatycznego poszukiwania 3-letniej dziewczynki, którą ogrzał własnym ciałem wierny pies, po milczącą mądrość Ewangelii, gdzie Łazarz — „ten, któremu Bóg pomaga” — uczy nas, że miłosierdzie bywa bliżej niż sądzimy.
Opowiadam o dr Romanie Capucie, lekarzu i dobroczyńcy misji w Tanzanii, która jednym zdaniem „Mungu youpo — Bóg jest” potrafiła rozświetlić najciemniejszą żałobę. Jej życie, cierpienie i uśmiech do końca pokazują, co naprawdę znaczy zawierzyć.
Tysiące uczestników Jubileuszu Katechetów z całego świata wzięło udział w sobotniej audiencji papieża Leona XIV z okazji Roku Świętego. Pozdrawiając katechetów z Polski, papież mówił, że stawiają czoła trudnym wyzwaniom.
Na trzydniowy Jubileusz Katechetów, jak podano w Watykanie, przybyli pielgrzymi ze 115 krajów świata. Z Polski przyjechało około 200 osób, między innymi z diecezji pelplińskiej, toruńskiej, bydgoskiej, włocławskiej, łódzkiej i obu diecezji warszawskich.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.