Reklama

Z redakcyjnej poczty

Wakacyjne wspomnienia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 30 czerwca - 7 lipca br. dzieci i młodzież z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgorzynie oraz z parafii pw. św. Józefa Robotnika z Wicimic spędziły wspólnie tydzień wakacji w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Siedlec k. Krakowa. Wypoczynek połączony był z odnową duchową - opiekę sprawowali ks. Karol Wójciak i ks. Krzysztof Bochniak. Ponadto opiekunami byli nauczyciele: Elżbieta Guzik, Wanda Łuksza oraz Elżbieta Marek.
W drodze zatrzymaliśmy się na nocleg w Częstochowie u Sióstr Urszulanek, a wieczorem uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Następny dzień rozpoczęliśmy Mszą św., a później zwiedzaliśmy Jasną Górę. Ponieważ była to wycieczka autokarowa, odwiedziliśmy także Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Tyniec, Kraków, Oświęcim, Łagiewniki.
Wszystkim przypadły do serca górskie krajobrazy i nie mogliśmy pominąć Zakopanego oraz trudu przemierzania szlaku tatrzańskiego. Dzieci i młodzież podziwiały piękno Morskiego Oka. Byliśmy również w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.
Wieczorami nie zabrakło, oczywiście, konkursów z nagrodami. Dziękujemy ks. Karolowi Wójciakowi za to, że zorganizował wyjazd, bo dzięki niemu dzieci mogły wypocząć. Księdzu Krzysztofowi dziękujemy za przewodniczenie na wakacyjnym szlaku. Może w przyszłym roku uda się znów wyjechać w góry?

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włoska atrakcja turystyczna legła w gruzach. Sztorm zniszczył Łuk Miłości

2026-02-16 07:35

[ TEMATY ]

turystyka

Łuk Miłości - x.com/screenshot

W krainie Salento we włoskim regionie Apulia, na wybrzeżu Adriatyku, runął w wyniku sztormu tuż po walentynkach jeden z tamtejszych symboli - skalny Łuk Świętego Andrzeja, nazywany Łukiem Miłości. Było to jedno z najbardziej malowniczych i sugestywnych miejsc w tamtych stronach.

Screen Local Team
CZYTAJ DALEJ

Zakopane/ Atak nożownika na Olczy; ranna kobieta trafiła do szpitala

2026-02-16 20:44

[ TEMATY ]

atak nożownika

Adobe Stock

Kobieta wracająca w poniedziałek około godz. 18 do domu na zakopiańskiej Olczy została zaatakowana nożem przez nieznanego mężczyznę. Doszło do szarpaniny, w trakcie której napastnik ugodził ją w okolice brzucha.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka małopolskiej policji Anna Zbroja, poszkodowana zdołała się oswobodzić i uciekła do najbliższych zabudowań, gdzie poprosiła o pomoc.
CZYTAJ DALEJ

Jak to jest być młodą kobietą pracującą "za kulisami" Kościoła? Poznajcie historię Kamili, 25-letniej zakrystianki!

2026-02-16 20:40

[ TEMATY ]

świadectwo

zakrystianki

Archiwum Kamili Suchańskiej

Kamila - zakrystianka

Kamila - zakrystianka

Czy 25-latka pracująca na zakrystii budzi zdziwienie? Na pewno. Co się takiego wydarzyło, że młoda kobieta już od niemalże 7 lat jest zakrystianką i… nie zamierza tej posługi porzucić? Mało tego, pokazuje ją również w mediach społecznościowych? Poznajcie Kamilę Suchańską z Częstochowy. W parafii św. Melchiora Grodzieckiego można ją spotkać przede wszystkim na zakrystii – podczas przygotowywania Mszy św., zajmującą się ornatami czy po prostu przyjmującą intencje Mszy św. Jak sama mówi, słyszała wielokrotnie, że „zakrystia to nie jest miejsce dla kobiet”, jednak… pragnie przełamać ten stereotyp i zaprosić do świata kościoła „za kulisami”.

Agata Kowalska: Jak trafiłaś do pracy w zakrystii? Czy to był przypadek, czy świadoma decyzja?
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję