Reklama

Niedziela w Warszawie

Śródmieście

Most sztuki, modlitwy i solidarności

W podziemiach kościoła Wszystkich Świętych można zobaczyć wystawę ikon „Dodekaorton. Tajemnica Wcielenia”. Ekspozycja to owoc polsko-ukraińskiego projektu, który łączy sztukę, modlitwę o pokój i pomoc ofiarom wojny.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wystawa prezentuje ikony i inne prace stworzone podczas międzynarodowego pleneru w ramach projektu „Oblicza Światła. Polsko-ukraińskie spotkania twórców sztuki sakralnej”. Jest to już czwarte spotkanie artystów z Polski i Ukrainy, odbywające się od czasu wybuchu pełnoskalowej wojny z Rosją.

Podczas dwutygodniowego pleneru w Łuczanowicach, w gościnnym domu państwa Środoniów, artyści wspólnie modlili się o pokój i pracowali nad fundamentalnymi tematami chrześcijaństwa. Wystawa koncentruje się na trzech scenach związanych z Tajemnicą Wcielenia: Zwiastowaniu, Nawiedzeniu św. Elżbiety oraz Narodzeniu Pańskim.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Projekt ma głęboki wymiar ludzki i charytatywny. Prace powstałe podczas plenerów trafiają na aukcje, a cały dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na organizację obozów dla dzieci i rodzin poległych oraz rannych ukraińskich żołnierzy. Inicjatywa wspiera także samych artystów z Ukrainy, pomagając im nawiązywać zawodowe kontakty i kontynuować pracę w kraju.

Ekspozycja „Dodekaorton. Tajemnica Wcielenia” czynna jest do 1 lutego w podziemiach kościoła Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim 3/5. Organizatorzy: Fundacja Dobry Grunt oraz Ukraińska Akcja Klubu Inteligencji Katolickiej. Wstęp wolny.

Honorowy patronat nad wystawą objął bp Michał Janocha. /AT

2026-01-20 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dobry lider to dobry człowiek

[ TEMATY ]

Warszawa

przedsiębiorca

biznes

Łukasz Krzysztofka

O problematyce moralności w zarządzaniu i o tym, jak być przywódcą z autorytetem dyskutowano podczas panelu dyskusyjnego w czasie sympozjum „Wiara w biznesie”, które odbywa się na UKSW w Warszawie.

- Ludzie biznesu mogą się wiele nauczyć od św. Jana Pawła II. Jego celem nie było, aby stać się liderem. Pozycje przywódcze przychodziły jako efekt uboczny. On widział siebie jako tego, który służy innym – mówił dr Michał Łuczewski, dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II. Dr Łuczewski stwierdził, że Karol Wojtyła widział wyraźnie balans między pracą a życiem, a swoje przyjaźnie potrafił tak ukształtować, by trwały całe życie. – Jan Paweł II widział nas zawsze takimi, jakimi byliśmy. Wszystko, co robił, miało trwać całe życie, wieczność. Tego możemy się uczyć od św. Jana Pawła II – podkreślił dr Łuczewski. Zauważył też, że Papież-Polak był przywódcą integralnym, u którego nie było rozdźwięku między tym, co mówił, a tym, jak żył. Był jak „biała bryła modlitwy”, przeźroczysty, potrafiący łączyć pracę z czasem wolnym i siebie – z Chrystusem.
CZYTAJ DALEJ

Czy "Kogo Bóg kocha, temu krzyże daje"?

2026-02-22 14:43

[ TEMATY ]

wiara

pixabay.com

Nie sprawiedliwie mówimy o Bogu, że kogo Bóg kocha, temu krzyże daje.

Gdyby tak było, to na krzyżu nie byłby On tylko Piłat i inni. Tymczasem to Jezus wisi na krzyżu. On bierze krzyż, a nie rozdaje krzyże. Tego jedynego Zbawcę podejrzewa się o to, że ma tak złośliwe zamiary wobec nas.
CZYTAJ DALEJ

Papież do salezjanów: służycie tam, gdzie Jezus chce być obecny

2026-02-22 18:25

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Kontynuujecie tak ważną posługę w wielu częściach świata, również tam, gdzie jest wojna, gdzie jest konflikt, gdzie jest ubóstwo – tam, gdzie Jezus chce być obecny – powiedział Ojciec Święty do salezjanów podczas wizyty w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzymie. Dodał, że jako chłopak, gdy rozeznawał swoje powołanie odwiedził wspólnotę salezjańską - relacjonuje Vatican News.

Podziel się cytatem „Ale może coś jednak pozostało w moim sercu, także związanego z wami, ze wspólnotą salezjańską. I rzeczywiście, w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy pontyfikatu odwiedziłem więcej wspólnot salezjańskich niż augustiańskich. Dlatego jestem wam naprawdę bliski” – podkreślił Leon XIV.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję