Reklama

Niedziela w Warszawie

.. aktywne wakacje

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

MARATON MODLITEWNY

Metropolita warszawski abp Adrian Galbas oraz ks. Krzysztof Szwarc, rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, zapraszają do udziału w modlitewnym maratonie w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Wydarzenie odbędzie się w kościele seminaryjnym (ul. Krakowskie Przedmieście 52/54). Maraton adoracji Najświętszego Sakramentu będzie trwał przez 42 godziny i 20 minut. Modlitwa rozpocznie się 20 sierpnia o godz. 13.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Szwarca. Na zakończenie – 22 sierpnia o godz. 8.00 – Eucharystii będzie przewodniczył abp Galbas. Osoby chcące dołączyć do modlitwy, mogą zgłaszać się telefonicznie (22 53 17 265) do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

CICHOCIEMNI I GROM

W 81. rocznicę Powstania Warszawskiego w muzeum przy ul. Grzybowskiej 79 otwarto wystawę „Najlepsi. Cichociemni. Grom”. Na ekspozycji znajdują się pamiątki należące do cichociemnych – notatki ze szkoleń, rzeczy codziennego użytku, elementy wyposażenia czy fragmenty zestrzelonego Halifaxa. Ekspozycję uzupełniają przedmioty należące do Jednostki Wojskowej GROM. Są to m.in.: broń, umundurowanie, spadochrony oraz stroje – nurka, operatora i spadochroniarza – oraz pamiątki z misji. W ścieżkę zwiedzania włączono także replikę Liberatora.

Reklama

REKOLEKCJE DLA MIŁOŚNIKÓW SZTUKI

Malarka Honorata Wojczyńska oraz ks. prof. Marek Starowieyski, wybitny patrolog, historyk i biblista, poprowadzą rekolekcje połączone z malowaniem Oblicza Jezusa Miłosiernego E. Kazimirowskiego. Wydarzenie zatytułowane „Cielesność, dotyk i czułość w sztuce zachodniej sakralnej – jej teologiczne fundamenty” odbędzie się w dniach 14-24 sierpnia w Domu Rekolekcyjno--Formacyjnym „Dobre Miejsce” (ul. Dewajtis 3). W programie, poza malowaniem Oblicza Jezusa Miłosiernego, także wykłady i konferencje. Szczegółowe informacje: https: //dobremiejsce.org.

ORGANY ARCHIKATEDRY

W archikatedrze św. Jana Chrzciciela trwa jeden z najważniejszych festiwali organowych w Europie. W kolejne niedziele sierpnia w świątyni na Starym Mieście zagrają: Peter Van de Velde (3.08).

ZOSTAŃ MŁODYM HISTORYKIEM

Szukasz niezapomnianych, pełnych wrażeń zajęć dla swojego dziecka? Chcesz, żeby w wakacje miało rozrywkę połączoną z nauką? Zapisz je na darmowe warsztaty historyczne. Zajęcia odbędą się w Centralnym Przystanku Historia im. Lecha Kaczyńskiego (ul. Marszałkowska 107) w dwóch terminach: 18-22 sierpnia oraz 25-29 sierpnia. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Podczas warsztatów zapewniają m.in.: wyżywienie (obiad oraz podwieczorek), wyjście do muzeów i miejsc historycznych, zajęcia z animatorami, retro gry i zabawy terenowe, warsztaty sensoryczne i konkursy. Zgłoszenia do 14 sierpnia. Szczegóły na stronie IPN (www.ipn.gov.pl) w zakładce aktualności. /AT

2025-07-29 13:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: wykład dr Wandy Półtawskiej

Zaproszenie na wykład dr Wandy Półtawskiej w Centrum Myśli Jana Pawła II

OGLĄDAJ WYKŁAD NA ŻYWO
CZYTAJ DALEJ

Niespokojni nadzieją, czyli Matka Boża znajdzie ci żonę lub męża

2026-02-03 11:35

Niedziela Plus 6/2026, str. II

[ TEMATY ]

Częstochowa

Karol Porwich / Niedziela

Czy to możliwe, że Matka Boża znajdzie ci żonę lub męża? Niektórzy się o tym przekonali.

Doniesienia o dramatycznej sytuacji demograficznej w Polsce martwią nie tylko badaczy. Wiele krajów na całym świecie mierzy się z podobnym problemem, a znawcy obyczajowości, demografowie czy psychologowie wskazują na przyczyny. Niestety, wielu z nich nie dopuszcza w swoich pracach aspektu wiary i nie pozostawia szczeliny dla Boga. Co będzie dalej? Jak powinniśmy reagować? Okazuje się, że są w Polsce osoby, które doskonale rozumieją sytuację i podejmują trud rozwiązania problemu. Patrzą z optymizmem w przyszłość i pozostawiają przestrzeń na interwencję dla Maryi.
CZYTAJ DALEJ

Bp Jan Sobiło z Ukrainy: kapłani są wysoko na liście tych, których trzeba usunąć i zlikwidować

2026-02-23 21:19

[ TEMATY ]

Ukraina

bp Jan Sobiło

Karol Porwich/Niedziela

Bp Jan Sobiło na alei Katedralnej. Kapłan posługuje na Ukrainie 34 lata i doskonale rozumie relacje pomiędzy Polakami i Ukraińcami.

Bp Jan Sobiło na alei Katedralnej. Kapłan posługuje na Ukrainie 34 lata i doskonale rozumie relacje pomiędzy Polakami i Ukraińcami.

Biskup Sobiło z Zaporoża w wywiadzie dla niedziela.pl mówi, że Polska z Ukrainą mogłyby stanowić wielką siłę i byłoby to przebudzenie dla całej Europy do nowych czasów.

Karol Porwich: Księże biskupie, Zaporoże jest okaleczone w wielu miejscach przez działania wojenne. Wioski frontowe w okolicy przerażają apokaliptycznymi obrazami. Jak dziś wygląda sytuacja w Zaporożu?
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję