Jest ono symbolem wspólnoty, duchowej drogi i wartości, które pielgrzymka niesie w sercach uczestników – powiedział ks. Władysław Dubiel, dyrektor pielgrzymki.
Drodzy Pielgrzymi i Przyjaciele! Przestawiamy nowe logo 45. Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę! Spośród 15 nadesłanych prac najlepszym projektem okazało się logo autorstwa Agnieszki Baran z Soniny. Serdecznie gratulujemy!
Nowe logo pielgrzymki wyróżnia się głęboką symboliką. Przedstawia wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej i zawiera trzy kolory odzwierciedlające cnoty boskie: wiarę (niebieski), nadzieję (zielony) i miłość (czerwony). To nie tylko znak graficzny, ale również duchowy przekaz, który będzie towarzyszył pątnikom w ich drodze na Jasną Górę.
Ksiądz Władysław Dubiel, dyrektor pielgrzymki, podkreśla znaczenie tego wyboru: „Nowe logo to coś więcej niż tylko znak identyfikacyjny. Jest ono symbolem wspólnoty, duchowej drogi i wartości, które pielgrzymka niesie w sercach uczestników. Cieszy nas, że projekt tak trafnie oddaje charakter tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie i kreatywność”.
Nowe logo zostanie oficjalnie zaprezentowane pielgrzymom oraz wykorzystane w materiałach promocyjnych i komunikacyjnych pielgrzymki. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane projekty i zapraszają na pielgrzymi szlak. Można wybrać się nawet na jeden dzień czy dwa. To też jest nowe zjawisko pielgrzymkowe. Serdecznie zapraszamy już 4 lipca!
Pierwszą parafią przyjmującą oblicze Jezusa była parafia Bożego Ciała w Jarosławiu
Na dzisiejsze czasy Pan Bóg daje nam drogowskaz, czyli wskazuje na rodzinę – podkreślił abp Adam Szal, metropolita przemyski.
Ks. Zbigniew Suchy: Już ponad sto dni trwa peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa po parafiach naszej archidiecezji – jakie inspiracje kierowały Księdzem Arcybiskupem do podjęcia takiej formy działania duszpasterskiego, jakim jest peregrynacja?
Abp Adam Szal: Takie działania miały już miejsce w naszej diecezji. Sto lat temu, kiedy to w diecezji przemyskiej posługiwał dzisiaj już św. Józef Sebastian Pelczar, wtedy pod koniec jego rządów w całej Polsce trwała inicjatywa powierzenia siebie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wiele tysięcy polskich rodzin katolickich powierzało się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W związku z tym św. Józef Sebastian Pelczar napisał piękny list o poświęceniu się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ten list był inspiracją do zwrócenia się w kierunku tajemnicy Bożej Miłości. Peregrynacja obrazu, jest według mojego spojrzenia, przypomnieniem obecności Pana Jezusa wśród nas. W Piśmie Świętym bardzo często występuje pojęcie serca jako wnętrza, jako istoty człowieka. W Starym Testamencie są choćby takie słowa psalmu: „Stwórz Boże we mnie serce czyste i odnów we nie moc Ducha” są one inspiracją do tego, żeby nastąpiła w nas odnowa naszego serca, naszego wnętrza na wzór Serca Jezusowego – taka była głównie inspiracja.
W łódzkiej bazylice archikatedralnej podczas Mszy Posłania kard. Konrad Krajewski wręczył dekrety związane ze zmianami personalnymi wśród duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej.
Decyzją kard. Konrada Krajewskiego - metropolity łódzkiego publikujemy zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej - czerwiec 2026.
30. Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2026
2026-06-24 07:54
(red)
Archiwum R. Grudnia
W sanktuarium Świętej Rodziny na lubelskich Czubach odbyła się uroczysta inauguracja jubileuszowej 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby.
Festiwal odbywa się dla uczczenia wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie. Wyjątkowe wydarzenie zgromadziło i we wszystkie wakacyjne środy rokrocznie gromadzi niezwykle liczną i entuzjastyczną publiczność. Kościół wypełnia rzesza melomanów, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu muzyką oraz wydarzeniem o tak wysokim prestiżu kulturalnym.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.