Reklama

Niedziela Sandomierska

Sandomierz

Praktyki duszpasterskie

Podobnie jak w poprzednich latach diakoni Wyższego Seminarium Duchownego ostatni semestr swojej formacji spędzą na praktykach duszpasterskich w parafiach diecezji.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczyste wręczenie dekretów odbyło się w rektoracie seminarium, gdzie dokumenty z decyzją bp. Krzysztofa Nitkiewicza przekazał diakonom rektor ks. Michał Powęska. Przydział do parafii to jeden z ostatnich etapów przygotowania do kapłaństwa, pozwalający przyszłym prezbiterom na zdobywanie praktycznego doświadczenia duszpasterskiego. Diakon Dariusz Cichoń, pochodzący z parafii św. Michała Archanioła w Spiach, został skierowany do parafii św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Natomiast diakon Łukasz Michalczyk, z parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, pojedzie do parafii św. Barbary w Tarnobrzegu. Dla diakonów to czas intensywnej nauki i pierwszych doświadczeń w codziennej posłudze duszpasterskiej, która przygotuje ich do przyszłych święceń kapłańskich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nauka i przyjemność

Niedziela sandomierska 27/2024, str. V

[ TEMATY ]

Grecja

Tarnobrzeg

praktyki

Zdjęcia archiwum szkoły

Zagraniczna praktyka to droga do sukcesu i spełnienie marzeń

Zagraniczna praktyka to droga do sukcesu
i spełnienie marzeń

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu wraz z opiekunami Katarzyną Grębowiec i Ewą Zwierzyńską odbyli dwutygodniowe praktyki w Salonikach w północnej Grecji.

Były one realizowane w ramach Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. W projekcie wzięło udział 23 uczniów z klas technikum i szkoły branżowej I stopnia. Wyjazd poprzedziły kompleksowe przygotowania: kurs języka angielskiego, warsztaty pedagogiczno--kulturowe, dzięki którym uczestnicy mogli poznać kulturę, jak również zasady savoir-vivre obowiązujące w Grecji.
CZYTAJ DALEJ

Syryjscy chrześcijanie przerażeni niedawnymi masakrami

2025-03-13 17:15

[ TEMATY ]

Syria

masakra

chrześcijanie

wikipedia/Preacher lad

Katedra w Aleppo

Katedra w Aleppo

Syryjscy chrześcijanie są zaniepokojeni niedawną masakrą ludności cywilnej w zachodniej części kraju. Była ona wymierzona przede wszystkim w alawitów, przedstawicieli mniejszościowego nurtu islamu, do którego należy były prezydent Baszar al-Assad, ale zabito też kilkunastu wyznawców Chrystusa. „Wywołało to nową panikę u naszych wiernych, znów myślą o opuszczeniu kraju” - powiedział Radiu Watykańskiemu brat George Sabé, marysta z Aleppo.

Od 6 do 10 marca siły nowego reżimu i sprzymierzone z nim ugrupowania zabiły 1500 osób, w tym niemal tysiąc cywilów. Wszystko zaczęło się od ataku zwolenników byłego prezydenta w regionie Latakii, alawickiej twierdzy, z której pochodził al-Assad, na siły bezpieczeństwa nowych władz. Następujące po tym represje dotknęły zarówno uzbrojonych mężczyzn, jak i cywilów.
CZYTAJ DALEJ

Gdy przebaczasz, Bóg Cię uzdrawia

2025-03-13 21:08

[ TEMATY ]

uzdrowienie

Mat.prasowy

Przebaczenie to klucz, który może otworzyć drzwi naszego serca i uzdolnić je do przyjęcia Bożego uzdrowienia. Często nasz smutek, brak radości i spokoju ducha, jest związany z brakiem przebaczenia. W jaki sposób otworzyć się na dar przebaczenia? Czy przebaczenie oznacza zapomnienie krzywdy?

Artykuł zawiera fragment z książki o. Piotra Różańskiego SP „Gdy przebaczasz, Bóg Cię uzdrawia”. Zobacz więcej: ksiegarnia.niedziela.pl.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję