Reklama

Aspekty

To nasza diecezja

Stań się obrońcą życia

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej przy konkatedrze w Zielonej Górze zachęca do udziału w „Krucjacie 40 Dni dla Życia”.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 7/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Archiwum Aspektów

Stań się obrońcą życia i zaproś innych do udziału w modlitwie! – zachęcają organizatorzy krucjaty

Stań się obrońcą życia i zaproś innych do udziału w modlitwie! – zachęcają organizatorzy krucjaty

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Celem akcji jest szturm Nieba modlitwą o ratowanie bardzo szeroko rozumianego życia, nie tylko od poczęcia do narodzin, ale chcemy objąć modlitewną troską rodzinę tracącą dziecko. Chcemy otoczyć modlitwą całe rodziny borykające się z problemami przyjęcia życia. Będziemy prosić o otwarte serca dla lekarzy i zawierzać cały personel medyczny, prosząc o poszanowanie życia również na końcowym jego etapie. Celem akcji jest modlitwa o przemianę serc zwolenników aborcji, ratowanie dzieci nienarodzonych, ich matek, ojców oraz całych rodzin. Jest to temat bardzo ważny dziś w naszej Ojczyźnie – wyjaśnia Elżbieta Banaszkiewicz, animator wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, odpowiedzialna za organizację krucjaty. Decyzja o powstaniu „Krucjaty 40 Dni dla Życia” powstała z inicjatywy wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej pod przewodnictwem Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej przy konkatedrze św. Jadwigi Śląskiej. – Sprawa nienarodzonych dzieci jest bardzo bliska wspólnocie konkatedralnej. Inspiracją była książka „Początek końca aborcji” o Krucjacie „40 days for life” w Stanach Zjednoczonych oraz świadectwo krucjaty organizowanej przez młodzież z KSM w Legnicy. Poprzez krucjatę włączyliśmy się w wielką modlitwę obrońców życia na całym świecie – dodaje Elżbieta Banaszkiewicz. W każdej kolejnej edycji krucjaty organizatorzy mieli zebrać konkretną ilość osób, aby wypełnić czas trwania krucjaty, jednak zaangażowanie w modlitwę za życie przerosło ich oczekiwania, ponieważ ilość zgłaszanych godzin modlitwy w ostatnich edycjach akcji była kilkakrotnie większa. W akcji biorą udział Polacy z kraju i z zagranicy. Uczestnicy potwierdzali entuzjazm w podjęciu modlitw i potrzebę zainicjowanej akcji modlitewnej, a kontakt telefoniczny i e-mailowy zaowocował dawanymi przez nich świadectwami oraz utwierdził organizatorów o słuszności powziętych decyzji. Aby wziąć udział w akcji wystarczy wybrać w ciągu doby w okresie Wielkiego Postu minimum pół godziny (lub wielokrotność połowy godziny modlitwy w określony dzień lub każdego dnia przez cały Wielki Post) i poświęcić je na modlitwę w intencji obrony Życia. Można ofiarować Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę. Ważne jest, aby modlić się przez zadeklarowany czas w tej intencji. Udział można zgłosić na kilka sposobów: na adres meilowy: 40dnidlazycia.mi.zg@gmail.com; telefonicznie pod nr. tel.: 784 182 144 (w godz. 16-20); wypełniając formularz na stronie: konkatedrazielonagora.pl lub poprzez Facebook.com/jadwiga.zielonagora. Krucjata rozpocznie się 5 marca, w Środę Popielcową, Mszą św. o godz. 18, a zakończy 13 kwietnia, w Niedzielę Palmową, o godz. 12 modlitwą Anioł Pański.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-02-11 14:05

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zieloną Górę nawiedził św. Michał Archanioł z Groty Gargano

W parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonej Górze rozpoczął się trzydniowy czas mocy i łaski.

Parafię Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonej Górze nawiedził św. Michał Archanioł w znaku figury z Groty Objawień na Gargano. Rekolekcje potrwają do 30 kwietnia. W programie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła, błogosławieństwo dzieci, chorych i starszych, modlitwa o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem, a także film, kiermasz anielski i konferencje.
CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi wyruszyli na szlak

2026-08-03 07:54

Magdalena Lewandowska

Wyruszyła 46. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

Wyruszyła 46. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

– Bądźcie apostołami i misjonarzami pokoju – prosił pielgrzymów abp Józef Kupny.

Już po raz 46. na szlak wyruszyła Piesza Pielgrzymka Wrocławska, tym razem pod hasłem „Uczniowie misjonarze”. Mszy św. inauguracyjnej w katedrze wrocławskiej przewodniczył abp Józef Kupny, towarzyszyli mu biskupi pomocniczy, księża przewodnicy wszystkich pielgrzymkowych grup i pielgrzymi, którzy tłumnie wypełnili wrocławską katedrę. Obecni byli także duchowi pielgrzymi z grupy XVI, którzy nie wyruszą na szlak fizycznie, ale będą towarzyszyć swoją modlitwą.
CZYTAJ DALEJ

Pieszo na Jasną Górę - cz. 3

2026-08-03 20:12

ks. Łukasz Romańczuk

Dopóki jest na świecie jeszcze jeden człowiek, który nie zna Boga i nie kocha Go ponad wszystko, nie możesz ani chwili spocząć. Tymi słowa pielgrzymi z grupy 14 rozpoczęli swoje pielgrzymowanie z Bagna do Trzebnicy i te słowa, założyciela salwatorianów, bł. o. Franciszka Jordana towarzyszyły nam podczas całej dzisiejszej drogi. Dlaczego? Bo taki jest los “Ucznia - Misjonarza”, który nie zatrzymuje się na tym, co ma, ale cały czas “równa w górę”.

Idąc “ze swojego domu” na Jasną Górę traci się Mszę świętą inauguracyjną, która była pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego. Na szczęście są codzienne relacje na portalu wroclaw.niedziela.pl i można byłoby posilić się słowem na drogę. To jest ważne, ponieważ nie można zapominać, że Piesza Pielgrzymka to rekolekcje w drodze. I dlatego każde słowo, które pozwala na formację serca jest cenne, bo pozwala dobrze spędzić ten czas. Po to też głoszone są konferencje podczas drogi i homilie na Mszach świętych. I tak było też dzisiaj, gdy tematem przewodnim było ziarno, które obumiera. Wypływały z tego dwie lekcje: Ziarno musi obumrzeć, Nowe nie przychodzi przez dodanie czegoś do starego. Nowe przychodzi przez przemianę. Chcąc stawać się Uczniem - Misjonarzem każda pozytywna zmiana jest wartością dodaną do ewangelizacji. A takich okazji jest bardzo wiele, także na pielgrzymce, bo przecież każdy z nas jest na innym etapie wiary i świadectwo współbrata w grupie jest cenne. Dziś przywitała nas Trzebnica. Gościnna miejscowość. Wieczorem w bazylice trzebnickiej adoracja Najświętszego Sakramentu oraz w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję