Reklama

Niedziela plus

Koszalin

Koncert dla Góry Chełmskiej

Spełniając misje i cele statutowe Fundacji Przymierze, chcemy tu tworzyć przestrzeń spotkania – powiedziała podczas uroczystości s. Paulina Kopacz.

Niedziela Plus 3/2025, str. VII

[ TEMATY ]

Koszalin

w diecezjach

sanktuarium-koszalin.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Filharmonii Koszalińskiej miał miejsce V Świąteczny Koncert Charytatywny na rzecz budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej. Na scenie zabrzmiały standardy muzyki filmowej – polskiej i światowej w wykonaniu muzyków i tancerzy: zespołu Two Generations Collective pod kierownictwem Mirosława Krausego oraz solistów Opery Krakowskiej i Opery Śląskiej.

Wdzięczność za dar serca, wsparcie i zrozumienie wyraziła zebranym w filharmonii s. Paulina Kopacz, prezes Fundacji Przymierze, a wyrazem szczególnego podziękowania było wręczenie wybranym osobom i instytucjom statuetek wdzięczności.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wśród obdarowanych statuetką był biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Zbigniew Zieliński. Dziękując za nią, ksiądz biskup przypomniał znaczenie Góry Chełmskiej i jej historię jako miejsca sprawowania katolickiego kultu maryjnego, a także docenił starania i troskę jego obecnych gospodyń – sióstr szensztackich oraz wkład wszystkich zaangażowanych w jego tworzenie.

Wsparciem budowy centrum były tego wieczoru bilety-cegiełki oraz licytacja dzieł i voucherów. Za największą kwotę, bo 5 tys. zł, wylicytowano ikonografikę Pałac Prezydencki w Warszawie, której ofiarodawcą jest Kancelaria Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne znajduje się na Górze Chełmskiej opodal sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, które poświęcił papież Jan Paweł II. W obiekcie zaplanowane są m.in. wielofunkcyjna aula, kawiarnia oraz Muzeum im. św. Jana Pawła II, a także różne inicjatywy duszpasterskie, ewangelizacyjne i pastoralne.

Oprac. za: ekai.pl

2025-01-14 14:07

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak nie zgubić dziecka w sieci?

Czy ograniczać dziecku czas ekranowy? Jak się komunikować z młodzieżą zanurzoną w social mediach? Jakie pułapki czyhają na najmłodszych w internecie?

Kongres „Jak nie zgubić dziecka w sieci? Rozwój, edukacja, świadomość i bezpieczeństwo w smartfonowym świecie” to jednodniowe wydarzenie, które rozpocznie się 10 maja o godz. 10 Mszą św. Następnie w auli Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach (ul. Sokołowska 172) wysłuchamy wykładu dr hab. Moniki Przybysz, prof. UKSW, oraz będzie można wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Bognę Białecką.
CZYTAJ DALEJ

Szkocja: padł kolejny aborcyjny rekord

2025-05-29 18:36

[ TEMATY ]

aborcja

Szkocja

Adobe Stock

W ubiegłym roku w Szkocji dokonano prawie 19 tysięcy aborcji. To o niemal pół tysiąca więcej niż w 2023 roku. Statystyki szkockiej agencji zdrowia (Public Health Scotland) pokazują też, że 15-procentowy wzrost przypadków pozbawienia życia dziecka nienarodzonego dotyczy podejrzenia Zespołu Downa. Od 2021 roku to wzrost o ponad 80 procent.

Szkockie dane wskazują też na wzrost liczby aborcji w przeliczeniu na 1000 kobiet w wieku 15-44 lat - z 17,5 do 17,9. Ponadto aż 41 proc. stanowiły aborcje powtórne. „Każda z tych aborcji to porażka naszego społeczeństwa w ochronie życia dzieci w łonie matki i w zapewnieniu wsparcia kobietom z nieplanowaną ciążą” - powiedziała Catherine Robinson, rzeczniczka organizacji Right to Life UK.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV za Janem Pawłem II: różaniec ma serce chrystologiczne

2025-05-31 21:15

[ TEMATY ]

Leon XIII

Vatican News

Odmówiliście wspólnie Różaniec święty – modlitwę, która, jak podkreślił św. Jan Paweł II, ma rys maryjny i serce chrystologiczne - wskazał Papież Leon XIV w przemówieniu na zakończenie majowej modlitwy różańcowej w Ogrodach Watykańskich.

Leon XIV podkreślił, że z radością dołączył do „czuwania modlitewnego na zakończenie maja, miesiąca poświęconego Maryi”. Jak zaznaczył, ta modlitwa „to gest wiary, który w prostocie i pobożności gromadzi nas pod matczynym płaszczem Maryi. W tym roku przywołuje on niektóre ważne aspekty Jubileuszu, który obchodzimy: uwielbienie, drogę, nadzieję, a przede wszystkim wiarę – rozważaną i wspólnie wyznawaną”. Cytując Jana Pawła II dodał, że modlitwa różańcowa „skupia w sobie głębię całego przesłania ewangelicznego” (List apostolski Rosarium Virginis Mariae, 16 października 2002, 1).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję