Reklama

Niedziela Sandomierska

Janów Lubelski

Młodzi – Seniorom

To tytuł koncertu z okazji XXIV Dnia Papieskiego, który dedykowany był Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej „Barka”.

Niedziela sandomierska 43/2024, str. III

[ TEMATY ]

Janów Lubelski

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Młodzież doceniła seniorów budujących społeczność Janowa

Młodzież doceniła seniorów budujących społeczność Janowa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Odczytując tegoroczne hasło „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia” młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza postanowiła skierować swoją uwagę na osoby starsze, chore, przeżywające czas swojej starości w DPS Barka, doceniając ich życie i trud budowania społeczności Janowa. Dlatego oprócz koncertu młodzież przygotowała pamiątkowe laurki z życzeniami oraz słodki upominek dla każdego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Koncert odbył się w sali widowiskowej Janowskiego Ośrodka Kultury, podczas którego zaprezentowali się uczniowie działający w Grupie Artystycznej. Mieszkanka DPS Władysława Głowacka podzieliła się historią swojego pobytu w tym miejscu. Wystąpiła także Krystyna Łukasik z Janowskiego Klubu Seniora prezentując swoje możliwości wokalne w utworze Pielgrzym. Koncert odbył się w klimacie kawiarni, w której rozgrywa się akcja, zbliżając do siebie młodych i seniorów. W tygodniu po Niedzieli Papieskiej młodzież uda się do DPS Barka i osobiście przekaże mieszkańcom przygotowane podarunki. Dzięki nauczaniu św. Jana Pawła II młodzi mają okazję zmierzyć się z tajemnicą starości, choroby, cierpienia i przemijania, co pozwoli im z większą świadomością przeżywać swoje młode życie. Nad przebiegiem wydarzeń związanych z Dniem Papieskim czuwali: s. Tomasza Agnieszka Jaroszkiewicz i ks. Tomasz Kopeć – katecheci w liceum i opiekunowie Grupy Artystycznej oraz Aleksandra Wieleba nauczyciel specjalista i opiekun Grypy Artystycznej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-10-22 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Janów Lubelski: ponad 100-letnią „Kapsułę czasu” odkryto w wieży kościelnej

[ TEMATY ]

Janów Lubelski

wikipedia.org

Parafia św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim

Parafia św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim

Dwa listy, katalog duchowieństwa, monety i gazety i inne cenne artefakty sprzed ponad 100 lat znajdują się w podwójnej "Kapsule czasu" schowane w kopule wieży kościoła w Janowie Lubelskim. Cenne znalezisko odkryto podczas prac konserwatorskich prowadzonych w świątyni.

W trakcie trwających prac konserwatorskich przy renowacji ścian elewacji kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w kuli wieńczącej wieżę kościoła odnaleziono "Kapsułę czasu". Jak ustalano, znalezisko kryje historycznie ciekawe artefakty pozostawione podczas dwóch remontów kościelnej wieży prowadzonych w 1852 i 1912 roku.
CZYTAJ DALEJ

USA/ Trump: będziemy wysyłać Ukrainie uzbrojenie, za które zapłacą Europejczycy

2025-07-14 17:47

[ TEMATY ]

Ukraina

Donald Trump

PAP/EPA/YURI GRIPAS / POOL

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w poniedziałek na spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO Markiem Rutte, że Stany Zjednoczone będą wysyłać Ukrainie uzbrojenie, za które zapłacą Europejczycy.

Trump również powiadomił, że jeśli w ciągu 50 dni nie dojdzie do porozumienia z Rosją, ogłosi surowe cła. Dodał, że ich stawka może wynieść 100 proc.
CZYTAJ DALEJ

Ukraina będzie miała nowego premiera? Zełenski złożył propozycję

2025-07-14 15:02

[ TEMATY ]

Ukraina

Wołodymyr Zełenski

nowy premier

PAP/EPA

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w poniedziałek, że zaproponował wicepremierce Julii Swyrydenko, by stanęła na czele rządu i znacząco zmodyfikowała jego prace. Swyrydenko pełni obecnie funkcję pierwszego wicepremiera Ukrainy, kieruje też resortem gospodarki.

Zełenski poinformował o tej propozycji na Telegramie po spotkaniu z polityk.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję