Reklama

płyta

Muzyka jak wino...

Wiek to tylko liczba
Krzysztof Cugowski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Krzysztof Cugowski swoim najnowszym albumem, który pojawił się 20 września, zdaje się puszczać do słuchaczy oko: Wiek to tylko liczba. Z racji przywilejów wieku mógł na płycie poszaleć. – To jest ten czas, kiedy śpiewam to, co lubię, czerpię z najróżniejszych stylistyk, muzycznie jestem absolutnie wolny – mówi.

Na albumie Cugowski częściowo wraca do mocnego, rockowego brzmienia w towarzystwie rasowych gitar i doskonale współgrającej z nimi sekcji rytmicznej. Na płycie nie brakuje również odmiennych brzmień. Wartością dodaną są teksty autorstwa: Andrzeja Mogielnickiego, Andrzeja Sikorowskiego, Wojtka Byrskiego, Janusza Onufrowicza oraz najmłodszego syna rodu Cugowskich – Chrisa.

Album Wiek to tylko liczba wpisuje się w długą i obfitującą w niezwykłe zwroty akcji biografię muzyczną Cugowskiego, który na swoim najnowszym krążku w charakterystyczny dla siebie sposób rozlicza się z rzeczywistością. Ale potrafi być liryczny, sentymentalny, i nadal patrzy w przyszłość z optymizmem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-09-24 14:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Biblista”

2026-06-13 15:30

[ TEMATY ]

konkurs

Zielona Góra

biblista

ks. Rafał Witkowski

Konkurs Biblista - Zielona Góra

Konkurs Biblista - Zielona Góra

13 czerwca w Zielonej Górze miał miejsce finał konkursu „Biblista”, czyli pierwszej edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Dorosłych.

Po eliminacjach etapu rejonowego wyłoniono 27 osób, które wzięły udział w finale. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ uczestnicy wykazali się znakomitą znajomością treści Księgi Rodzaju, która była tematyką tegorocznej edycji. Finał rozpoczął się testem 40 pytań zamkniętych. Na podstawie uzyskanych wyników komisja konkursowa wyłoniła...
CZYTAJ DALEJ

Nowe dekrety w diecezji toruńskiej

2026-06-13 16:18

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Diecezja toruńska

W sobotę, 13 czerwca, odbyło się spotkanie, na którym bp Arkadiusz Okroj wręczył kapłanom nowe dekrety.

ks. kan. Roman Dobrzewiński - proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Bobrowie
CZYTAJ DALEJ

Wojsławice. Czas radości

2026-06-14 07:40

Joanna Mołczan

W parafii św. Michała Archanioła w Wojsławicach w niedzielę Trójcy Świętej obchodzono doroczny odpust, połączony z wizytacją biskupią i udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania.

Uroczystości pod przewodnictwem bp. Mieczysława Cisło zgromadziły parafian i gości, m.in. dziekana ks. Andrzeja Jacentego Pytera i kapłanów Ziemi Chełmskiej, poseł Monikę Pawłowską z mężem Jędrzejem Halerzem, wójta gminy Wojsławice Bartłomieja Szajnera, a także Zofię i Krzysztofa Mioduchowskich z Chełma, którzy ufundowali elektroniczne dzwony tzw. kuranty.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję