Reklama

Niedziela plus

Białystok

Śladami świętego

Czciciele Bożego Miłosierdzia po raz czwarty spotkali się na Białostockim Szlaku Pielgrzymkowo-Turystycznym „Śladami bł. ks. Michała Sopoćki”.

Niedziela Plus 31/2024, str. VIII

[ TEMATY ]

Białystok

archibial.pl

Modlitwę na szlaku prowadzili członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

Modlitwę na szlaku prowadzili członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku spotkania na szlaku odbywają się od maja do września każdego 15. dnia miesiąca (data narodzin dla nieba ks. Michała Sopoćki – 15 lutego 1975 r.). Na kolejnych etapach pielgrzymowania podejmowane są tematy poszczególnych dni nowenny, która poprzedza uroczystości związane z 50. rocznicą odejścia do domu Ojca błogosławionego patrona Białegostoku.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Tadeusz Golecki. Celebrans podkreślił, że chodzić po czyichś śladach to iść w tym samym kierunku, stawiać podobne kroki, mieć nadzieję i wolę dotarcia do celu. Trasa pielgrzymowania nie jest przypadkowa. To tu ks. Michał głosił słowo, rozgrzeszał, udzielał sakramentów świętych, obchodził 50. i 60. rocznicę święceń kapłańskich. – Co znaczy iść śladami świętego? – pytał kaznodzieja. – Każdy z nas ma swoją drogę życiową, lecz iść śladami świętego dla każdego z nas oznacza dokonywać podobnych wyborów i mieć ufność – stwierdził. Kapłan przypomniał, że to w kościele św. Wojciecha ks. Michał Sopoćko dziękował za dar kapłaństwa, które jest wielkim Bożym Miłosierdziem przez ofiarę, modlitwę i udzielanie sakramentów.

Modlitwę na szlaku wiodącym od kościoła św. Wojciecha do budynku przy ul. Słonimskiej 8 prowadzili członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Kolejne spotkanie odbędzie się 15 sierpnia o godz. 18.

Oprac. za: archibial.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-07-30 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przywiązani do wartości

Niedziela Plus 39/2025, str. VIII

[ TEMATY ]

Białystok

archibal.pl/Krzysztof Orłowski

Uczestnicy marszu życia

Uczestnicy marszu życia

Kościół i Ojczyzna liczą na was, że będziecie szerzyli Ewangelię życia – powiedział abp Józef Guzdek podczas Mszy św. inaugurującej XIV Podlaski Marsz dla Życia w Białymstoku.

Metropolita w homilii przypomniał o świętości życia i niezastąpionej roli rodziny i zaapelował o odważne świadectwo wiary i troskę o najmłodszych. Po Eucharystii uczestnicy marszu tłumnie przeszli ulicami miasta, dając publiczny znak przywiązania do wartości życia i rodziny. Wydarzeniu towarzyszyła dwudniowa konferencja naukowa z udziałem kard. Gerharda Ludwiga Müllera.
CZYTAJ DALEJ

Słowacja: Premier nie zgadza się na transkrypcję "małżeństw" par jednopłciowych

2026-05-28 18:30

[ TEMATY ]

Słowacja

małżeństwo jednopłciowe

Adobe Stock

Słowacki premier Robert Fico oświadczył w czwartek w parlamencie, że nie akceptuje wniosków osób tej samej płci, które zawarły związki w innym kraju Unii Europejskiej i domagają się ich uznania na terytorium Słowacji. Po co zmienialiśmy konstytucję? - zapytał posłów.  

Słowacka konstytucja, zmieniona pod koniec 2025 r., uznaje za małżeństwo jedynie związek kobiety i mężczyzny. Ta sama nowelizacja uznała nadrzędność słowackiego prawa nad regulacjami europejskimi.
CZYTAJ DALEJ

„I nawet jeśli wszystko skończy się”… Hymn Festiwalu Życia 2026 wchodzi mocno od pierwszego razu

2026-05-29 13:45

[ TEMATY ]

Festiwal Życia w Kokotku

Mat. prasowy

W sieci właśnie pojawił się utwór „Początek” w wykonaniu zespołu 3 Dni 3 Noce, który będzie hymnem najbliższego Festiwalu Życia w Kokotku. Warto posłuchać, bo to konkretna dawka świeżej, dynamicznej muzyki chrześcijańskiej z uniwersalnym przesłaniem.

Na początku wakacji niewielki Kokotek, na co dzień cicha i spokojna dzielnica Lublińca ukryta w sercu śląskich lasów, znów zapełni się tłumami młodych ludzi, którzy przyjadą z całej Polski i całego świata na wydarzenie, które od lat przełamuje schemat nudnego i do bólu przewidywalnego religijnego zlotu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję