Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Majówka u św. Ottona

Festyn był doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej, budowania wspólnoty i uczczenia 900-lecia Misji Chrystianizacyjnej św. Ottona z Bambergu.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 24/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Szczecin

Ks. Krzysztof Zdziarski

Około tysiąca uczestników festynu mogło spotkać się w bezpiecznej zielonej przestrzeni wokół kościoła parafii św. Ottona

Około tysiąca uczestników festynu mogło spotkać się w bezpiecznej zielonej
przestrzeni wokół kościoła parafii św. Ottona

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W roku obchodów 900-lecia Misji Ewangelizacyjnej św. Ottona z Bambergu, w sobotę 25 maja w parafii św. Ottona w Szczecinie miał miejsce festyn, który w tym roku przyjął nazwę: „Wielka Ottonowa Szczecińska Majówka”, którego celem była aktywizacja i integracja międzypokoleniowa wg zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Patronat honorowy i merytoryczny objęła prof. Beata Karakiewicz – dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – Ambasador Zdrowia.

Dla starszych

Dorośli mogli skorzystać z porad medycznych oraz zapoznać się z ofertą usług. Policja udzielała porad z bezpieczeństwa i zdrowia, MOPS i Ośrodek Terapii Uzależnień służyli poradami profilaktycznymi i pomocowymi. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemilogiczna prowadziła symulację udzielania pierwszej pomocy i skutki zażywania substancji psychoaktywnych oraz samobadania piersi. Była wystawa obrazów państwa Marii i Henryka Szymanowskich oraz pamiątki z Betlejem. W namiocie Hospicjum św. Jana Ewangelisty można było uzyskać informacje o wolontariacie. Biuro pielgrzymkowe Misja Travel z Poznania przedstawiło ofertę wyjazdową oraz prowadziło konkursy, których główną wygraną był voucher o wartości 2000 zł. Teatr Rozmaitości Gwitajcie poprowadził animacje taneczne, które pobudziły ciała do ruchu i sprawiły uczestnikom ogromną radość.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dla najmłodszych

Reklama

Dzieci i młodzież mogli obejrzeć m.in.: wóz strażacki, ambulans, policyjne motory, radiowozy oraz spotkać się z tropiącymi psami i policyjnymi jeźdźcami na koniach. W namiotach Zespołu Szkół Samochodowych mogli skorzystać ze strzelnicy i symulatora auta osobowego. Ponadto były animacje sportowe i konkursy prowadzone przez Ruchową Akademię Zdrowia, Fabrykę Energii oraz pracowników i studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM i Sanepid. Ogromne zainteresowanie u dzieci, młodzieży i dorosłych wzbudzili motocykliści na motorach z grupy Moto Świrusy Zachodniopomorskie.

Były kiełbaski i kaszanka z grilla oraz coś słodkiego. Pyszną grochówkę przygotowali Dział Promocji PUM oraz Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. To już druga edycja Wielkiej Szczecińskiej Majówki, która dała możliwość wspólnych międzyludzkich interakcji, generujących nowe siły do codziennej egzystencji oraz wspólnej radości.

Podczas festynu wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM w Szczecinie, Zespół wokalny Głosy Serca, Leśna Schola oraz Teatr Rozmaitości Gwitajcie.

Organizatorami wydarzenia byli: PUM – Wydział Nauk o Zdrowiu, Szczecińskie Centrum Zdrowia, Fundacja AUXILIUM, parafia św. Ottona. Współorganizatorzy: Województwo Zachodniopomorskie, ZSS w Szczecinie, ZS nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, Biuro Podróży Misja Travel w Poznaniu, Seepoint Tomasz Bachul, Spiżarnia Dominika, Fabryka Energii.

Partnerzy: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Komenda MP w Szczecinie, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Komenda Miejska PSP, Hospicjum im. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, Ruchowa Akademia Zdrowia – Robert Szych, Moto Świrusy Zachodniopomorskie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

2024-06-11 13:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Od Jezusa historycznego do przyjaźni
z Chrystusem”

W poniedziałek 26 listopada na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się międzynarodowa konferencja biblijna, której temat brzmiał: „Od Jezusa historycznego do przyjaźni z Chrystusem”.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Pierwsze parafie neoprezbiterów

2026-05-30 19:23

[ TEMATY ]

dekrety

neoprezbiterzy 2026

pierwsze parafie

archwwa.pl

Abp Adrian Galbas SAC po udzieleniu dziś święceń kapłańskich w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie ośmiu neoprezbiterom Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego “Redemptoris Mater” wręczył im dekrety, kierując ich do pierwszych parafii, gdzie będą wikariuszami.

Ks. Ignacy Ciechomski, mianowany wikariuszem parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję