Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław–Ołtaszyn

Ze św. Józefem

W parafii Wniebowzięcia NMP obecna była ikona św. Józefa. Inicjatywa ta połączona jest z rekolekcjami wielkopostnymi.

Niedziela wrocławska 13/2024, str. III

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Archiwum parafii

Rycerze Kolumba wraz z ikoną św. Józefa

Rycerze Kolumba wraz z ikoną św. Józefa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ćwiczenia duchowe prowadzone były przez ks. Marka Stolarza, studenta Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. – Wydarzenie związane było z działającą w parafii wspólnotą Rycerzy Kolumba. – Przeżywamy w naszej archidiecezji nawiedzenie ikony św. Józefa. Odwiedzi ona wspólnoty i parafie, gdzie działają Rycerze Zakonu Kolumba. W tym czasie jako wspólnota Rycerzy i parafian modliliśmy się o wstawiennictwo i opiekę tego wielkiego patrona. Nawiedzeniu towarzyszy również dzieło miłosierdzia, jakim jest zbiórka na rzecz domów matek samotnie wychowujących dzieci, a prowadzonych przez instytucje katolickie – zaznacza Grzegorz Szydłowski, zastępca Wielkiego Rycerza Rady Rycerzy Kolumba przy parafii na Ołtaszynie.

Zadowolenia z tej duchowej inicjatywy nie ukrywa ks. Mariusz Sobkowiak, proboszcz. – Od ub.r. przy naszej parafii zawiązała się Rada Zakonu Rycerzy Kolumba, która obrała za swojego patrona św. Józefa. Od Niedzieli Miłosierdzia kopia tej ikony będzie nawiedzać rodziny Rycerzy i parafian, aby przy niej wypraszać łaski u św. Józefa i trwać na modlitwie. W czasie kiedy ikona będzie przebywała w danym domu, my jako parafia w tym czasie w kościele, będziemy omadlali rodzinę, która będzie ją gościła, a każda z tych rodzin otrzyma pamiątkę nawiedzenia ikony.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-26 12:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rycerska narada

Niedziela sandomierska 30/2020, str. VI

[ TEMATY ]

Sandomierz

Rycerze Kolumba

Ks. Wojciech Kania

Wprowadzenie nowych braci na urzędy

Wprowadzenie nowych braci na urzędy

W Sandomierzu na początku lipca oficerowie Rycerzy Kolumba dyskutowali nad kierunkami działań, formacją i rozwojem tej organizacji charytatywnej, w skład której wchodzą katoliccy mężczyźni.

Podsumowaniem dwudniowych obrad była Msza św. w bazylice katedralnej, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowali kapelani bractwa. W homilii bp Nitkiewicz podkreślał ważność działań podejmowanych przez Rycerzy Kolumba jako rycerzy Chrystusa, zwłaszcza w środowisku lokalnym.
CZYTAJ DALEJ

Arcydzieło moralności

Dialog świętej z sędzią przed jej śmiercią męczeńską nazywany jest arcydziełem nauki moralnej.

Święta Łucja pochodziła z Syrakuz na Sycylii. W Żywotach Świętych z 1937 r. czytamy: „Była ona jedynaczką bogatej, chrześcijańskiej wdowy Eutychii z Syrakuz i otrzymała od niej staranne wychowanie”. Łucja była przeznaczona dla pewnego młodzieńca z niemniej szlachetnej rodziny. Kiedy jednak udała się z pielgrzymką na grób św. Agaty do pobliskiej Katanii, aby uprosić zdrowie dla swojej matki, miała się jej ukazać sama św. Agata i przepowiedzieć śmierć męczeńską. Łucja usłyszała wówczas: „Siostro Łucjo, czemuż domagasz się ode mnie tego, co sama wyświadczyć możesz swej matce? Wiara twoja pomogła ci, ponieważ Eutychia już odzyskała zdrowie. Przez ciebie zasłyną Syrakuzy, gdyż dziewictwo jest miłym Chrystusowi mieszkaniem” (tamże). Łucja wróciła do Syrakuz i złożyła ślub dozgonnej czystości.
CZYTAJ DALEJ

Bądźcie prorokami niosącymi prawdę, sprawiedliwość i nadzieję

2025-12-14 09:50

Magdalena Lewandowska

Abp Józef Kupny poświęcił nowy sztandar NSZZ Solidarność Politechniki Wrocławskiej.

Abp Józef Kupny poświęcił nowy sztandar NSZZ Solidarność Politechniki Wrocławskiej.

– Ta rocznica nie jest tylko wspominaniem krzywd, nie jest tylko lamentem nad losem prześladowanych czy bestialsko zabitych. Nie o to chodzi, by rozdrapywać rany, lecz by pamiętać, że nawet w najciemniejszej nocy Bóg wzbudza proroków, ludzi którzy stają po stronie dobra, prawdy i wolności – mówił w rocznicę stanu wojennego abp Kupny.

W 44. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Eucharystii w intencji ojczyzny i w intencji ofiar stanu wojennego przewodniczył abp Józef Kupny. We wrocławskiej katedrze wzięli w niej udział przedstawiciele NSZZ "Solidarność" z przewodniczącym Regionu Dolny Śląsk Kazimierzem Kimso i licznie przybyłe poczty sztandarowe związków zawodowych. Metropolita poświęcił nowy sztandar NSZZ Solidarność Politechniki Wrocławskiej, a po Mszy św. przed katedrą zapalono symboliczne światło pamięci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję